Joe
Joe - avatar

České a anglické vojenské termíny

Sevus vojenskí priatelia,

nájdem niekde anglicko-český (slovenský) slovník vojenskej terminológie? Teda vojenských výrazov používaných či už v literatúre, samotnom skutočnom boji, filmoch, hrách a podobne...

Teda napr. čata vs. platoon, či Staff Sergeant vs. rotný...
5.5.2011 03:09:10

ad překlady hodností...
Překlady vojenských hodností bývají součásti některých vojenských historických knih.
Co si pamatuju, tak mám doma knížku o bojích v Arnhemu r. 1944 a tam jsou uvedeny a seřazeny voj. hodnosti v britské, americké a německé armádě.

Ostatní věci by měl vyřešit libovolný trochu lepší slovník (internetový či knižní), příp. stránky zaměřené na vojenství (ať už české ci cizojazyčné).

5.5.2011 10:26:05

military
V klasickom PC Translatore sa daju vyfiltrovat cisto vojenske vyrazy.

5.5.2011 10:49:12

Joe

lardeo, Mathew
Z môjho doterajšieho hľadania na stránkach som toho zatiaľ príliš veľa nenašiel... Myslím vo forme súhrnu prekladu výrazov...


To filtrovanie v PC Translatore by ma zaujímalo, pretože som nenašiel na to funkciu... iba to, že môžem nastaviť odlišnú farbu fontu nejakej výrazovej kategórie...

Napríklad Platoon prekladá aj ako čata aj ako rota (pričom by to mala byť len čata, Company je rota)...

5.5.2011 13:49:00

pc translator
Nastav si anglicky slovnik a v menu Hľadať/Výskyt textu podľa typu alebo klávesová skratka Ctrl+G zadaj písmeno V a daj Hľadať. Nepodarilo sa mi to sice vyexportovať do nejakeho suboru ale ako zaklad by malo pomoct. Predpokladam že aj ine slovniky by mali mat podobnu funkciu.

5.5.2011 14:04:22

Joe

Mathew
Dik! Práve to mi bolo čudné, lebo samotné hľadanie v menu bolo šedé a neklikateľné... Ale skratka funguje...

Ešte ako na ten export :)
Podumám...

5.5.2011 14:36:44

Joe

Hurá!
Našiel som výbornú utilitku, ktorá vie zobrať z ktoréhokoľvek okna text, ktorý užívateľ nevie inak vybrať či skopírovať...

A mám svoj vlastný vojenský slovník :)

5.5.2011 15:03:29

Pssst
myslel si vlastný pirátsky slovník ;o)

5.5.2011 15:27:28

Joe

Mathew
Ale veď môj príspevok vôôôôbec nesúvisí s tými predchádzajúcimi!!! :D :D :D :D

5.5.2011 15:33:30

Vybíráme z Bazaru

Svět divů + promo karty impérií C, vše CZ
Svět divů + promo karty impérií C, vše CZ
Akt. cena: 320 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas