Zajímavý deckuilding (alternativa k Dominionu)

Ahoj, před několika měsíci jsme se s manželkou dostali trochu opožděně k Dominionu. U většiny hráčů bude předpokládám už za zenitem, ale o to spíš budete moct poradit. Už jsme dohráli většinu rozšíření (kromě přístaviště, které už není k sehnání) a uvažujeme o nějakém jiném deckbuildingu. Jaké máte vy, kterým se dominion líbil, jakou jste si za něj našli časem náhradu? Co myslíte, že je na nich lepšího/inovativnějšího?
Mimochodem, jestli někdo máte Dominion Pobřeží (v zachovalém stavu) který už nehrajete, a byly byste ho ochotni nabídnout za přiměřenou cenu, tak prosím nabídněte do SZ.
Díky Roman
5.8.2017 14:24:25

Ta mě
Zkus se podívat na hru Briefcase. Nakupuješ a stavíš firmy, ze kterých máš pak různé výhody. Je to celkem zajímavý DB.

Pokud by si chtěl něco bojového tak World of tanks: Rush, který je po upravení pravidel z rozšíření super.

Ještě jsem si vzpoměl na Arctic Scavengers, který je také docela dobrý.

5.8.2017 14:41:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Dobrá alternativa
Pár deckbuildingů jsem zkoušel a pokaždé jsem se k Dominionu vrátil. V ostatních mi pokaždé přišlo něco jinak, a to takovým způsobem, že to až bylo nepříjemné. Většinou to spočívalo ve větší náhodnosti. Nejvíc spokojený jsem asi byl s Thunderstonem.

5.8.2017 14:44:55

lepších deckbuildingů
je dost, často je to ale jen postranní mechanismus k něčemu dalšímu (Mage Knight, Lewis & Clark, Concordia).
Z těch čistých určitě doporučím Star Realms (pokud teda hrajete pouze ve dvou s manželkou), trošku slabší, ale pořád dobrý je Ascension, zajímavé jsou Trains, situační pak třeba Rune Age. Často se zmiňují v tandemu s Dominionem také Thunderstone (ten už tu zazněl) a Nightfall. Z novějších her by mohl zaujmout třeba Shadowrun a XenoShyft, obojí jsou to ale kooperačky, stejně jako třeba starší Legendary.

5.8.2017 15:25:21

Hero realms
Vylepseny star realms ve fantasy havu.

5.8.2017 15:51:37

Deck-building
Ja porad nejakou alternativu (neco lepsiho) hledam a bohuzel jsem zatim nenasel. Dominion je sice suchy tematem, ale co se tyce deckbuildingu jak ho v podstate definoval a jak se mi nejvice libi (fixni nabidka, bohate komba, hodne moznosti discardu a trashe pocatecnich karet), tak jsem nehral nic co by me udpokojilo jako dominion.

Ten thunderstone se opravdu blizil nejvice. Ted bude nova (uz 3. Verze), tak jsem zvedav.

A chystam se na tyrants of underdark.

5.8.2017 15:56:48

Alternativy
Automobiles
Orléans
Valley of the Kings

Každý jiný, každý vynikající. Těm parametrům, které zmiňuješ, se nejvíce blíží Automobiles.

5.8.2017 16:22:22

Deckbuilding
Pokiaľ vám nevadí trochu "bojovať", tak určite by som pozrel Legendary: a marvel deckbuilding game. Je to pravidlovo jednoduché a hráte aj spolu, aj proti sebe a je to veľmi variabilné, len tak ľahko sa to neohrá a dá sa (ale zároveň to nie je nutnosť) k tomu dokúpiť kopec ani nie predražených rozšírení, každé z nich prináša nejaký jednoduchý nový prvok do hry. Náhoda spočíva vlastne len v tom, aké karty sa dostanú do hry, boj sa dá dopredu spočítať, takže v ňom tam náhoda nie je. Určite doporučujem - jednoduché a rozmanité.

5.8.2017 18:01:48

Trains
A co trains? To je udajne kopie dominionu navic s hernim planem. To by asi slo...

5.8.2017 18:24:56

ruy

mozno este
MachiKoro

5.8.2017 18:43:04

Deckbuilding
Poslední dobou jsme zrovna hráli :

A Few Acres of Snow
- deckbuilding skvěle propojený s historickým tématem a mapou

Guns And Steel
Malá karetní civilizační hra s docela originálním deckbuildingovým mechanismem (hlavně vracení do ruky)

Arctic Scavengers - super atmosféra, zajímavý prvky boje (v rámci deckbuildingu)

Century - takový Splendor, (minimalistické na pravidla, svižný průběh, obchodování) , ale má to v sobě ještě navíc deckbuildingový mechanismus

P.S.
dříve zmíněný Nightfall je pecka !!

5.8.2017 22:56:20 | Upraveno autorem (porovnej)

prikláním se k Trains
Dominion mám základ
SR je skvělý, ale zabila ho neexistence (českých) expanzí
TS se mi nelíbil
Automobiles celkem dobré, ale lepší je
Trains...

PS: od kdy je MachiKoro DB?

5.8.2017 23:09:58 | Upraveno autorem (porovnej)

World of Tanks
s oběma rozšířeními vynikající, hrajeme od vydání

Epic - blbě napsaná pravidla, ale po dohledání a pochopení velmi dobré, trochu náročnější na hlavu :-).

5.8.2017 23:45:18

Quarriors!
Je to sice s kostičkama místo karet, ovšem za mě asi lepší. Je fajn hrabat se v pytlík s kostičkami a současně je tam větší interakce mezi hráči (tedy vesměs pasivní interakce, ale je). Hra je dále pouze v angličtině, vzhledem k mechanice stačí když zvládá angličtinu aspoň jeden hráč, případně stačí mít natištěnou lamakartu s českým překladem.

6.8.2017 21:35:59

Vybíráme z Bazaru

Vlci CZ - nerozbalená
Vlci CZ - nerozbalená
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas