Wargames - vse o valecnych hrach, obecne kecy, rady, tipy

At neplevelime forum o GMT a konkretni hry, zakladam toto vlakno pro obecnou dikuzi o valecnych hrach. Dotazy na pinzety, P500 apod sem.
20.4.2011 12:41:43

to rbx
... kterym posledni dobou prilis nesetri ...
Tak tos dost silně přehnal. Za poslední dobu co jsem opět začal komunikovat na Trolovi, tak zhruba 60% mých příspěvků byla pomoc lidem, kteří se na něco ptali a já jsem jim nepovýšeně dost rozsáhle odpovídal a ztrávil jsem s tím opravdu hodiny a hodiny času na úkor mé práce a rodiny. Zbytek byly jen takové krátké info zprávy a nebo setam joke. Nevím když v jednom příspěvku z mých stovek jiných příspěvků napíšu, že nějaká informace je naprd, tak že vám dřevění prsty od toho jak naklikáváte mínusy.

Docela bych Radku uvítal kdyby bylo možné vylistovat ty stovky mých příspěvků třeba za posledního čtvrt roku. Rád bych ti je v takovém seznamu poskytl abys mi mohl označit tu hromadu příspěvků, které by tě opravňovali k tomu napsat, že je to typ rétoriky, kterým poslední dobou nešetřím. Myslím, že bys jich moc nenašel a nebo jen v takové míře, jako všichni ostatní.

20.4.2011 20:53:30

rbx

kren
analyzy tvych prispevku necham na tobe.

20.4.2011 21:03:31

Správná wargame diskuze
Jak jinak se mohla vyvinout diskuze o wargames, než ve válku slov. Ale k tématu. Mám v plánu přes velikonoční prázdniny vyrobit Conflict of heroes - ta cena je na mě příliš, hlavně když přičtu cenu rozšířeních, které jsou a budou fajn. Docela dlouho jsem brouzdal po boardgamegeeku a vybral tuhle parbu. Tady se o té sérii moc nepíše. Moje otázka je proč?
Upředňostnujete prostě GMT? Co si myslíte o CoF? Vím, že se toho napsalo už dost, ale není nad dobrou radu.

20.4.2011 21:28:44

2 kren
sice tu o tomhle vubec to vlakno nema byt, ale neda mi to. Tvuj problem posledni dobou totiz spociva v tom, ze se lide nezavazne pohodove bavi a ty do toho vstoupis s takovou zvlastni agresi, ze se dotycny pomalu citi jak skolacek u tabule a ma pocit, ze se do priste, nez neco vubec rekne, bude muset neco doucit, aby od tebe nedostal kartac a petku do zakovske. Jinymi slovy ocekavas od nezavaznych diskusi automaticky zavazky a ja nevim proc. Kdyz nekdo neco rekne a je to neuplne, tak dotycni, kteri budou mit zajem, se doptaji a neni treba, abys automaticky nekoho peskoval, kdyz nic neprovedl. ta"jemna" myslim nepodavala informaci, jen se podelila o to, co pouziva. Kde to sehnala bude zrejme odpovidat, az o to nekdo projevi zajem. Fakt nic ve zlem, ale jeste mam na pameti jak jsi reagoval na muj post u Civilization:

"... na tech kulturnich kartach je par drobnych chybek ..."
Taková informace je naprd. Napiš jakých, ať to může Ozzy opravit. "

Pritom neberes na zretel, ze lide za kazdych okolnosti nepodavaji informace, jenom treba neco podotykaji, deli se o nazory a podobne. Netreba hned za vsim hledat informace a pokud je chces vycerpavajici, staci se slusne zeptat. Pokud reagujes jakymsi zvlastnim vzteklym zpusobem, tak nezalezi na tom jestli je to v 30% nebo 5%, lidem z tebe proste pak nezustane dobry dojem, i kdybys je pak z 80% zahrnoval vycerpavajicimi odpovedmi na ukor jinych tvych aktivit.

20.4.2011 21:31:36

to rbx
S analýzou mých příspěvků jste začali vy a pokud ostentativně dáváš najevo odpor k jakési mé rétorice, kterou "v poslední době" nešetřím, tak se budu bránit, protože to není vůbec pravda. Ano, možná, že dřív jsem se tady vyjadřoval způsobem, který se mohl mnohých lidí dotknout, ale od té doby co jsem se vrátil do diskuzí si na tohle dávám docela pozor, takže tvé označení se mne docela dotklo a dává mé osobě punc naprostého blbce, který není schopen normální komunikace. Nenutím tě analyzovat mé příspěvky, chci jen abys byl objektivní a měřil všem stejným metrem. Docela mne tahle situace mrzí, protože se známe osobně a dobře víš jaký jsem nebo nejsem.

20.4.2011 21:33:17

rbx

Kren
Ringo to rekl naprosto presne. A k tomu co jsi ted napsal, tak prave proto, ze se osobne zname, tak nechapu, co se posledni dobou deje.

20.4.2011 21:40:49

já to pořád říkám,...
...že ty facebooky, icq a podobné věci jsou zlo, protože lidi často v těchto sociálních sítích jednají dosti odlišně než jednají v reálu :(

Tím samozřejmě nechci tento web házet do stejného pytle jako je FB, ale fórum jako fórum...

20.4.2011 21:45:25 | Upraveno autorem (porovnej)

to Ringo
Pro tebe platí to samé co jsem psal Radkovi. Vytahuješ tady staré věci, které neodpovídají tomu Radkovu "v poslední době"

Omlouvám se tajemné a omlouvám se všem komu se nelíbil způsob mého dotazu.

Mě se zase ale naopak nelíbí, že díky jednomu příspěvku za dlouhou dobu ze mne děláte jediného a nejhoršího kverulanta Zatrolených her od kterého už nikdy nelze čekat nic dobrého a jehož rétorika je tak nesnesitelná, že je ho třeba peskovat při každé vhodné příležitosti.

Radku doprčic ukaž mi v tebou pořád zmiňované POSLEDNÍ DOBĚ ty moje nesnesitelné diskuze. Opravdu by mne to moc zajímalo.

20.4.2011 21:48:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Nic, nechme toho
Nemám ani sílu už nic vysvětlovat. Vždycky jsem to tady myslel dobře.

20.4.2011 22:11:33

kren
tak ja myslim, ze nikdo v nejmensim nepochybuje, ze to myslis dobre. Jde spise o to zachovat pohodovou atmosferu a vzajemne se tu nepeskovat. To "posledni dobou" RBX podle me myslel zhruba posledni 3/4 roku. Ja jsem byl na tve mentorovani uz zvykly a nejednou jsme se chytli, ale opravdu, poslednich 3/4 roku (byt sis dal pak na nejake 3 mesice pauzu), jsi vedle sveho kverulantstvi pripojil jakysi divny, rekneme znovu, vztekly akcent. Pred tim jsi jen upozornoval co zlepsit, jak by se mel kdo chovat a pod. ale onu inkriminovanou posledni dobu mam proste pocit, ze se nejak rozcilujes, kdyz nekdo neudela neco presne dle tvych predstav. Jinak ta zminka u Civ neni tak davno, myslim ze to bylo pred nejakymi dvemi tydny. Jinak se tu nebudeme samozrejme vzajemne ucit diplomacii, myslim ze bys ji spise mel ucit ty nas, nicmene, proc se proste nezeptat - kde jsi to sehnala? Na kterych kartach jsou ty chyby...a pod. Proc pripojovat slovicka jako "naprd informace". To cloveka pak otravi a nema Ti chut pak tu informaci ani davat.

20.4.2011 22:52:48

Beholder
To mi připomíná už nesmrtelnou klasiku:

„Tyhle aféry každého jenom otravují. Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.“ 8)

20.4.2011 23:20:37

Stepan
Zpet k tematu: CoH mě osobně přijde dost "poeurovaná", mechanismus těch reakčních bodů či co to je vede k dost nelogickým situacím a celkově se mi hra hlavně nelíbí provedením - obří hexy, příliš barevné až nepřehledné žetony s hnusnými obrázky liliputů.

P.S. Mohl by nás navštívit moderátor a trochu to tu promazat?

EDIT: Krene, nedá mi to, ale toto: "Za poslední dobu co jsem opět začal komunikovat na Trolovi, tak zhruba 60% mých příspěvků byla pomoc lidem, kteří se na něco ptali a já jsem jim nepovýšeně dost rozsáhle odpovídal a ztrávil jsem s tím opravdu hodiny a hodiny času na úkor mé práce a rodiny."

Proč musíš pořád zmiňovat, jaký jsi mučedník? My víme, že ti to dalo hodně práce a že jsi těm lidem pomohl, ale nemusíš to dávat tak ostentativně najevo, vždyť tě do té pomoci nikdo nenutí. Těším se na společnou hru, ale na internetech trochu Klausovatíš, ber to jen jako dobrou radu, ne rýpanec :)

21.4.2011 07:11:09 | Upraveno autorem (porovnej)

to Sydo odpověď
Proč musíš pořád zmiňovat, jaký jsi mučedník?
Proto, že ze 100 mých normálních příspěvků vyberete jeden a roztočíte kolo obviňování jakou, že mám v poslední době rétoriku. Což vůbec není pravda.
Že za jeden blbý příspěvek dostanu po uších je v pořádku, ale pokud někdo napíše, že je to u mne v poslední době setrvalý stav, tak se snažím dokázat, že tomu tak není a že 99,9% mých příspěvků je pozitivních. Nicméně vidím, že jste si už obrázek udělali a že ať napíšu cokoli, tak to obrátíte proti mě. A už na to fakt nemám ani sílu ani chuť.

21.4.2011 07:57:11

Sydo
na Klause nesahat! ;-)

21.4.2011 08:30:43

kren
muzes byt co se tyce obrazu ale jinak uplne klidny, titul nezlejsiho cloveka na ZH mi namas sanci jen tak sebrat:-)

21.4.2011 08:32:55

škatulkování
chtěl bych se odborníků zeptat, jestli se to také nějak dělí. Tyhle hry. Chci říct, že když se řekne wargame, tak si to překládám jako válečná hra. Tedy hra kde probíhá třeba válka. Tedy Hra, kde hrají dva hráči, každý za svou armádu, je spíše "BattleGame". Vidím v tom, malinko rozdíl jako mezi slovy taktika(bitva) a strategie(válka). Chápu to správně? Potom tedy předpokládám, že bitva je v drtivé většině záležitost pro dva a válka je často diplomatická hra.

21.4.2011 08:35:51

kluci, neblbněte
dyť je to děsná škoda, když se takhle hádáte a všechny to pak mrzí :( Celé je to nedorozumění. Sekery zakopat a alou vykecávat o hrách.

21.4.2011 08:38:52

PJ

Zklidnění diskuze
Prosím všechny účastníky hádky "kren vs. zbytek světa", aby si dobrovolně naordinovali vlastní půldenní banán, po jeho ukončení psali k tématu a propříště případné další spory řešili výhradně vzájemnými SZ, případně SZ moderátorům. Díky.

21.4.2011 09:17:11

Elenistar
Ja bych tu stepici linii videl spis na ose taktika/strategie. Mas hry, jako je treba SPQR, kde hrajes jednotlive bitva, to je hra takticka. Pak mas hry, ktere ti zahrnuji cely konflikt, jako je treba Maria, Friedrich ci Barbarossa to Berlin a Pax (ten je specificky tim, ze tam pridava jeste ekonomiku), to jsou hry strategicke a temi zustanou, i pokud je budes hrat ve dvou.

21.4.2011 09:25:54

aneken
Tak nějak jsem si to právě říkal. Nicméně ten pojem wargame, ale zahrnuje, co přesně? Chci říci, co musí hra splňovat, aby se tak dala nazvat. Protože o čudlících to není.

21.4.2011 09:27:54

Elenistar
já bych řekl, že je to simulace nějakého (většinou) reálného historického vojenského konfliktu na libovolném měřítku, přičemž se klade důraz na historickou věrnost, klidně i na úkor plynulosti pravidel (různé výjímky).

21.4.2011 09:34:09

wargameri
toto nee....uvědomte si, že jsme jen malé žetonky na velkém hexu...

někdo má zastřižené rožečky někdo nemá...ale přeci to nemusíme pořád dokola řešit...
víte kolik Vám uniklo za tu dobu krásných zážitků?
já třebas prozkoumal celé forum Landships, prozkoumal folie a plexi, zahrál si dvě partie Zulus on the rampats! a přečetl si část pravidel k Marne 1918.
Pak jsem byl grilovat, podebatoval s rodiči a přítelkyní, pomluvil sousedy, že mají zelenější trávník, vypil flašku ferneta a následně jsem přes plot počůral sousedům (zelený trávník) růže...a šel spokojeně a v klidu spát...

není na světě fajn, když se lidi mají rádi

a vy hrejte, překládejte, kochejte se žetonky a neřešte se.

21.4.2011 09:35:09

Elenistar
Někdo tu postoval video s typovým rozdělením wargames, ale za boha si nevzpomenu kam a kdo :(

Každopádně takové základní je o tom, jestli se hra odehrává na taktické mapě (typicky s hexy, domečky, cestičky a samotné malé jednotky nebo bojové útvary... klasika ASL) nebo strategické mapě (obvykle žeton představuje spíš několikatisícovou armádu, mapa zobrazuje půl světa a boj se řeší tak, že se vyhodnotí setkání dvou armád... třeba Pax)

21.4.2011 09:37:07

Elenistar
Podle nedávné debaty, jak zaškatulkovat 1989, se wargames definují jako simulace konfliktu na mapě. Podle té ankety však Twilight Strugle ani 1989 není wargame, ale je to spíš strategie. Sám autor 1989 se kvůli tomu docela vztekal :D

21.4.2011 10:04:42

Kategorizace
Já se příznám, že takové ty pokusy o rozdělení světa do šuplíčků nemusím, a u deskových her mi to příjde o to více nadbytečné.

21.4.2011 10:27:26

Vybíráme z Bazaru

Zelená Planeta
Zelená Planeta
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas