Vhodna strategicka figurkovka

Tak si dovolim jeste otevrit jeste jedno dotazovaci vlakno.
Uvazuju jeste o strategicke deskovce s figurama.
Pro 2 hrace, optimalni pokud budou spise jednodussi pravidla. Herni doba do cca 3h na hru a orintace spise na fantasy svet
V uvazovani je: Battlelore sec.ed. ;Battles of Westeros; D&D Conquest of Nerath Board Game; Dreadfleet; Mage Knight ;Runewars
Jeste jsem premyslel o War of the Ring, ale prislo mi z recenzi, ze tam je celkem dlouha herni doba....
17.2.2014 18:44:15

strategie vs. taktika
Battlelore 2 je fakt našlapaná hra a oproti první edici je vymazlenější. Jedná se ale o taktickou hru. Stejně tak Westeros, který je vychází ze stejného herního principu, ale hraje se jinak. Dreadfleet je krásná hra, která je spíš o tom modelování než o hraní. Nenamalované lodičky nepůsobí hezky, ale jinak je to pravidlově nenáročné. Ověem tak taktická řež. Conquest of Nerath je area control dice fest - tedy figurky na mapě hlídají určitá území, získávají body a zdroje a celé je to jenom o kostkách. Runewars je epická strategie. Snad jediná z těch her, co jsi uvedl, ale nevím jak se hraje ve dvou a jestli je to do 3 hodin. Mage Knight je Deck buildingové skoro až euro, které se tváří jako Heroes of Might and Magic. Tahle hra se těší jak velké oblibě, tak i velkému opovržení ze strany dvou opačných táborů hráčů.
Podej trochu víc informací o tom, co vlastně chceš. Každá z těch her je prakticky úplně jiná.

Za nějakou dobu vyjde letecký souboj draků na bázi X-Wing, což je hodně oblíbená hra. Málokdo vyzkoušel Dungeon Command, ale ti, kdo ho zkusili, jej opěvují.

17.2.2014 20:33:48

strucny popis
Jsme zvykli spise na karetni hry - MTG , Karetni Wowko, Yu-Gi-Oh apod... Ted jsme uvazovali o nejake deskovce, ale pro zacatek bych chtel neco s jednoduchymi a pochopitelnymi mechanizmy. Urcite nechci neco co je zavisle jen na kostkach. Spis na taktice a strategii.
Nechceme nic ultra komplikovaneho a rozvlacneho. Tak na 2-3h max... Predstava 6h hernich orgii s komplikovanyma pravidlama a milionem mechanizmu mne zatim desi:-)
Ja leta modelarim, tak ten Dreadfleet jsem bral z spise z pohledu modelarskeho.... Ale jinak mi z toho zatim asi nejlepe vychazi ten Battlelore, mozna Westeros.... ?
Jeste se optam, jak se ma jmenovat ta hra s tema drakama na bazi X-wing?

17.2.2014 22:00:18

Shi-So
Ta hra s draky jeste nema nazev ani datum vydani, jen se o ni vi, ze ji budou vydavat Wizkids...

Pokud nechces aby te mohly zariznout kostky, tak Dreadfleet urcite ne (i kdyz ja ho mam hodne rad) a bohuzel ani Battlelore/Battles of Westeros nebudou mozna uplne to pravy orechovy. Nejlip mi z toho vychazeji Cyclades, kde je ty nahody o hodne min a pravidlove to komplikovany urcite neni, ve dvou hratelny taky skvele. A u Magicaru jsem s tim slavil velikej uspech...

28.2.2014 11:12:16

D&D Conquest of Nerath
No mel bych napad,ale nevim jaka bude vase reakce. Jelikoz chcete miniaturovku a uz o ni i uvazujete,tak D&D Conquest of Nerath. Dále bych si koupil Bitvu na polich Pelennoru a papirove zetonky bych nahrazoval prave miniaturama z Nerathu jelikož jich je tam fakt hodne. Bitva na polich Pelennoru stoji jen kolem 70,-. A jelikož jste asi tvurci typ(modelarina),tak nic nebrani tomu si casem vytisnout nejakej hezci plan k Pelennoru. Nerath si chci taky poridit a Pelennor jsem hral naposled nekdy na zakladce, takze to nemam v zive pameti,ale celkm me to bavilo a s figurkama by to bylo precijen mnohem lepsi :)

28.2.2014 12:16:32

Nexus Ops
Krátke, jednoduché, vo dvojici dobre hrateľné, s figúrkami, ale je to troška taký mix sci-fi a fantasy a sú tam kocky. Ale možno Ťa zaujme.
--
Pri Nerathe by som bol opatrný čo sa týka hry v dvojici, lebo každý z dvojice musí kontrolovať dva národy a nám sa to vlieklo nad 3+ hodín. Ak máte možnosť, tak si to najprv niekde vyskúšajte. My sme ako strategickú vo dvojici mali práce Nerath, ale vymenili sme ho za Nexus.

28.2.2014 13:20:42 | Upraveno autorem (porovnej)

hry
Z hier ktore opisujes tak mi pre teba najlepsie vychádza Battlelore second edition.... Battles of westeros by som radsej preskocil, a Runewars-ja som to hral vo dvojici kde jeden hral za 2 národy- po 2-3 hrách to clovek zvládne bez problémov

1.3.2014 09:25:11

nexus
je v poho,
ještě chci navrhnou summoner wars, i když to je vlastně karetka, ale karty postav se pohybují po plánu a bojují mezi sebou. Po první hře jsem byl nadšen, protože je to figurkovka bez figurek, ale je to taktika s trochou strategie.
Mám rád battle lore, znám jen tu starou verzi a trochu se bojím zkusit novou. Do staré jsem nasypal dost peněz a stále čeká na namalování. Prodat ji rozhodně nechci, ale ta tvorba scénářů je moc lákavá.

1.3.2014 23:16:25

Kemet
pekne figurky, velmi dobre hratelne aj vo dvojici, oproti nexusu treba riesit aj vylepsovanie pomocou technologii a vcelku zapada aj do tvojej poziadavky fantasy tematiky. vo dvojici sa dostanete kludne aj pod 1 hodinu, samozrejme ked uz budete mat co to odohrane:-)

2.3.2014 09:58:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Drake: The Dragon Wargame
Nedávno jsem viděl na KS Drake II - pokračování k již úspěšně realizované kampani Drake ... ale nevím kde a jak to jde sehnat?

Drake: The Dragon Wargame
https://www.kickstarter.com/projects/agm/drake-the-dragon-wargame

Drake II: Horizons
https://www.kickstarter.com/projects/agm/drake-ii-horizons

5.3.2014 10:44:42

'strategicka'
podla Tvojho popisu by sa dal doporucit Earth Reborn, je to fakt neohratelne...ale na ukor trochu dlhsieho 'ucenia' sa hry.. (aj to ucenie je skvela hra!! kde konci taky Decsent, tam zacina 4scenar, z 9)
Aj ked sa hra tvari takticky, v sags hrani je polovica vyhry prave strategia.. Je to sice narocna hra, ale odmena je o to sladsia!! ;) pre dvoch na dlhodobe hranie ideal imho :) herna doba pak max tie 3 hodky cca, v 4 asi viac.
(PS. Runewars vo 2 asi radsej nie, CoN to iste.. DF nie je hra. WotR je prima jednoducha vec, znovuhratelnost je tak raz za mesiac max. imho;) GL!

16.3.2014 21:57:34

opcik
"DF nie je hra".

Tak, ted ses odkopal! Podepisu vlastni krvi, ze Dreadfleet je lepsi hra nez Earth Reborn! Tam se aspon rozkaz kterym chces zahnout vpravo, jmenuje "zahni vpravo", rozkaz kterym chces zrychlit se jmenuje "plnou parou vpred", a na zacatku kola si svobodne vybiras kterej rozkaz posadce udelis.
Earth Reborn?
Vylosujeme si tady odsud takove jakoby ctverecky, kdyz zaplatis dalsi tyhle body tak si muzes vyosovat dalsi ctverecky nebo si vzit nektery z tech uz pouzitejch (wtf?), a ty ctverecky postavam urcujou co muzou v tom kole delat, podle toho jak je rozdelis a natocis... To je tak okata EURO-berle, ze by se nad tim i Knizia otras studem.

Dreadfleet ze neni hra... to muze rict leda tak zaprdenej, snobskej eurar, bez urazky! Res5ect

:D

17.3.2014 01:41:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Polylux1
"Tam se aspon rozkaz kterym chces zahnout vpravo, jmenuje "zahni vpravo", rozkaz kterym chces zrychlit se jmenuje "plnou parou vpred", a na zacatku kola si svobodne vybiras kterej rozkaz posadce udelis."

Wtf? To čo za kritika? Tak to hej, toto presne robí hru dobrou hrou?
Ako proti gustu žiadny dišputát, ale označiť ER za euro kvôli tomu že sa tam postavy tématicky natáčajú a každá jedna hra nie je naskriptovaný príbeh ako v descente a príbeh sa tvorí počas hrania?
Môžeš mi hovoriť čo chceš, ale dreadfleet je hlavne o modelovaní a povedať že tá "výtvarná výchova" je lepšia ako sofistikovaná hra, ktorá je považovaná za jednu z naj skirmish narrative hier na trhu je celkom odvážne. Ja v3ak netvrdím, že DF hra nieje, alebo že je to zlé. A to že to niekomu ERko nesadne pochopím, ale tak trochu objektívnosti a rozumných argumentov please. Howl ;)

Ak si to myslel ako vtip a provokáciu na patróna ERka .opčíka, tak potom to treba dať do poznámky a z chuti by som sa zasmial, holt, v texte sa ťažko číta sarkazmus ;)

17.3.2014 09:07:59 | Upraveno autorem (porovnej)

poly
jeez..ved sa necerti hned..
Myslel som to tak, ze pomer "hry a modelariny" je desne v prospech modelariny, nie je tak? Ja nesudim hru a kajam sa, ze som sa vasej utlocitnej povahy dotkol takymto neomalenym sposobom, plnou parou vpred a stetcom zdar! :)

ad 'argument'..hovori Ti nieco 'fog of war' a 'fog of action'? .. :P
..ze zaprdeny eurar, hehe zakopem Ta do Cave Evilu!

E: (OT) ad GW-WH40k, cekni planetu her, maju tam prave fatalnu zlavu na Horus Heresy.. sice torchu zlozitejsie ale inak strategia pre 2 ako vino!

17.3.2014 09:44:23 | Upraveno autorem (porovnej)

sprym
Stokyi: Smajra, dyt je na konci smajlik od ucha k uchu :D Jsme meli vcera super koncert, tak jsem mel takovou rozvernou... priste to ale tema smajlikama nalezite prospikuju :)

opcik: Dreadfleet me fest bavil i bez malovani (ja to zacal malovat az asi po paty hre), takze ten pomer vidim ouplne jinak. Mam tydle skirmishovy Games Workshop zalezitosti moc rad vseobecne a povazuju je mezi figurkovkama za jedny z nejatmosferictejsich (a mezi deskovkarema nepodcenovanejsich) her... a v ochrane sikanovanych her neznam bratia :)

OT: Ja a moje plane vyhruzky s navstevou Cech jsou bohuzel stale politovanihodne. Ale jestli budes Ty nekdy vejletit po UK, neopovazuj se me nenavstivit! Jinac teprv seznas co je to zranena outlocitna dusicka :)

17.3.2014 10:37:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Polylux1
hahaha.. ale tak ti poviem. Kto kradmou rukou siahne na Earth Reborn, voľ nebyť ako to počúvať :D . To tasím meč :)
Ináč jasné, rozkokošenie s koncertu spraví s človekom to, čo by za triezva normálne nepovedal :) Sám som koncerty zažil na vlastnej koži ;)

17.3.2014 15:03:26 | Upraveno autorem (porovnej)

CCN
Shi-So - co tak ormknut na Command & Colors: Napoleonics?
Splna vsetko az na detail. Nie je to fantasy, ale napoleonske vojny.
Namiesto figurok, su tam uzasne bloky, ktore dotvaraju atmosferu a su ovela elegantnejsie ako nejake figurky. Skutocne. ;-)

Do 3 hod odohras aj najvacsi scenar. Znovuhratelnost neskutocne velka.
Ad ER - Opciku! Cez prazdniny v Brne alebo v ZA? :D

19.4.2014 19:29:10 | Upraveno autorem (porovnej)

re
Vlastnim Battle Of Westeros , Conquest of Nerath , War of The Ring and Mage Knight.

Ak mam porovnat jednotlive hry medzi sebou tak Conquest of Nerath je z nich najdynamickejsia hra s velmi jednoduchymi pravidlami - ryhclo naucitelnymi ak zvolite kratku hru na 13 vitaznch bodov tak pri dvoch hracoch to trva tak do hodiny a pol aj setup hry je dost dobry na to kolko figurok treba postavit na hraci plan - celkovo je to hra kde si hraci osvoja rychlo pravidla a ma dobru dynamiku.

War of The Ring - pre mna osobne jedna z naj hier koli spracovaniu ale velmi dlha nasa prva hra trvala 6 hodin a to sme dost dobre zvladli pravidla , boje su epicke a velmi napinave a je fakt vyzvou vyhrat za Slobodne narody pretoze Sauron je postaveny na priamociaru agrasivnu taktiku ale setup je velmi dlhy min 30 minut kym sa rozmiestnia figurky , karty atd. a pavidla su rozsiahle a velmi variabilne suma sumarom pre mna vyborna hra ale treba mat na nu naladu a je dost tazka na pravidla

Battle of Westeros - kto ma rad Game of Thrones sa potesi , podobny engine ako Memoir 44 alebo Battlelore ale podla mna su v BOW zlozitejsie pravidla , setup je dost dlhy nakolko treba na kazdu jednotku osadit vlajocku a potom pocas tahu tocit vlajockou co znamena ze jednotka sa uz pohla na zaciatku dalsieho tahu sa jednotky opat refreshnu otocenim vlajociek co je pre mna dost otravne osobne som od BOW cakal kusok viacej ale ma nadherne karty a da sa odohrat pod 60 min.

Mage Knight - je RPG , tuto hru sa hrame casto z tychto styroch ma pre mna najkrajsie karty a super mechanizmus hrania ale je to RPG nie klasicka war - game s figurkami , cize oproti CON , WOTR a BOW je kusok iny zaber ale moze ju hrat aj jeden hrac a kazdy scenar je iny - aj ked pravidla na prvy raz sa zdaju rozsiahle po 2-3 hrach sa da s pravidlami vyborne szit.

25.11.2014 20:59:40

IN

Re
Z vlastni zkusenosti mohu doporucit Commands and Colors: Ancients. Misto figurek jsou sice drevene bloky, nicmene pravidla jsou ok, vetsina partii se pohybuje kolem hodiny - hodina a pul. Prostredi valek Rim a Kartago. Uzasne moznosti a atmosfera.

26.11.2014 09:28:24

Vybíráme z Bazaru

Imhotep + New Dinasty (rozšírenie)
Imhotep + New Dinasty (rozšírenie)
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 13 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas