typ na nekartovku

-Zdravim, hladam nejaku fantasy alebo sci-fi hru.
-Podmienkov je aby bola nekartova, chcel by som riadny hraci plan a solidne komponenty (samozrejme ze moze obsahovat karty ale nesmie to byt len o kartach).
-Cenovo by bolo fajn ak by bola do cca 50e/1350kc (mam pocit, ze vsetky novinky sa uz pohybuju len okolo 70e a viac)
-Chcel by som aby uz pri otvoreni krabice som bol ohromeny
-pocet hracov 2-4, solo vyhodou


Pravdepodobne hladam ameritrash, s kvalitnymi komponentami/grafikou ako ma FFG.
Zatial som dostal zopar rad ako : Kemet, XCOM, Nexus Ops, Specter Ops, Zima Mrtvych, Shadows Over Camelot, Smallworld, neuroshima hex
a Blood Rage ktory to uplne najviac vystihuje ale ta cena 75e je riadna palka :/

Dakujem za kazdu radu :)

PS: musim sa ale priznat, ze rozum mi nahovara aby som radsej pozeral na hratelnost a spravil presny opak a kupil si Pan Prstenu LCG :)
2.9.2016 06:22:31 | Upraveno autorem (porovnej)

pán prstenů
je to dobrá volba, ale za těch tebou daných 1300kč si koupíš na bazaru tak 2x ZS, popř. jednu základní sadu a k tomu 2-3 rozšíření. Ale hratelnost a pecka to začne být ve chvíli, kdy do toho napumpuješ daleko víc.

2.9.2016 07:51:43

100% deskovka
Mám rád hry s herní deskou. Píši co ohromilo mě:
Rex final days of an empire (sci-fi, čeština ke stažení zde)
Desková Hra o trůny (fantasy, česky)
Age of Conan (fantasy, čeština ke stažení zde)

Všechno je myslím FFG.

2.9.2016 08:09:31

Rex a podobne hry pre 3 a viac
Rex : vyzera to ohromne, ale rad by som sa vyhol hram, kde najnizsi pocet hracov je 3, vacsinou hravame max 2, obcas 3 ludia, mam ale pocit, ze hry pre 3 a viac su v 3 velmi okresane.

LOTR : no tak to velmi nerad pocujem, ze to zacne mat az gule pri vela datadiskoch, presne toho sa bojim, ze na tom budem zavislacit a budem kupovat kazdy mesiac/dva tyzdne male rozsirenia

2.9.2016 11:09:34

...
Pokud je u LOTRa překážkou forma vydávání, zkus Warhammer Quest: ACG. Je i v češtině, pro dva super a rozšíření se jen tak nedočká...

2.9.2016 11:27:50

Hry okolo 50€
Skús pozrieť aj kooperatívku Robinson Crusoe (cca 55€), alebo ma napadajú aj Cyclades (cca 50€), ale tam nám vo vo dvojici nesedela dražba. Ale pre väčší počet dobrá hra. Z Tebou uvedených môžem odporučiť Nexus Ops, Smallworld a pre väčší počet hráčov aj Zimu mrtvých. Zaujímavé veci sú nedávno v CZ vyjdené Běsnení Drákuly, Eldritch Horror alebo Warhammer Quest ACG (len si treba opraviť chybné karty).
---
A čo as týka LOTR LCG, ktorá je moja TOP 3 hra, tak to na poriadny zážitok, to chce aspoň celý prvý cyklus, tzn. základ (core set) a 6 malých rozšírení (to je tak cca 90€). Ale na oskúšanie mechaník stačí 1. scenár základu, na oskúšanie obtiažnosti a sfackanie druhý scenár a tretí scenár je so základom vyhrať skoro nemožné. Ak Ťa základ neodradí, potom rátaj aspoň s prvým cyklom, sú tam zásadné karty pre stavanie rôznych balíčkov. Dá sa to hrať aj sólo, aj vo dvojici aj schizo (sám za dvoch hráčov, ak más napr. priateľku, ktorej sa nechce stavať balík, tak poskladáš Ty a hráte). Ale niekoho nebaví ani to skladanie a to je tu dosť podstatná vec alebo potom hrať s oskúšanými balíkmi z netu (mňa stavanie baví a netdecky nepoužívam).

2.9.2016 12:07:38 | Upraveno autorem (porovnej)

nekartovka
ameritrash s kvalitnými komponentami do 50euro , to budeš mať tažké :)
pozri sa tu v bazare
Okrem toho všetky majú aj časť komponent v podobe kariet.
Ale čo sa týka komponentov a aj solo hrateľnosti by som doporučil Eldritch horror - da sa hrať solo - ale su tam karty :). Ak vieš po anglicky asi by som doporučil original nikto nevie, či budu dodatky ktoré už vyšli budú vydané aj v češtine.
Mansion of MAdness nové vydanie je perfektne hrateľné solo a su tam pekné figurky.
Scythe je niekde v strede medzi euro a ameritrashom je tam aj solo variant
Z tých drahších su Zombicide - hrateľné aj solo, Arcadia quest tam musia byť aspoň 2 hrači. Star wars rebelia veľa komponentov ale hrateľné len vo dvojici.
Alebo skus Terra Mystica - komponentov je v krabici naozaj veľa, žiadne karty ale ani figurky :)

2.9.2016 12:17:10

Male velke galaxie
zkus tohle

2.9.2016 15:01:52

...
Eldritch horror + Forsaken Lore

Robinson Crusoe

Co se týká LOTR LCG, tak tam nějaká zábava začíná podle mě od 125e. Doporučil bych kupovat přes bazar, protože tahle hra je těžká ždímačka na peníze a toho obsahu/hratelnosti tam zase tolik není. Pravda má skvělé recenze a spousta lidi na to nedá dopustit, ale podle mě to jsou právě lidi co do toho dali 3000-5000+. A to je podle mě na zamyšlení. Za mě bych do toho nešel.

2.9.2016 17:00:34

Diky
Dakujem vsetkym za nazory a rady ! :)

Vacsinu vami odporucanych hier uz vlastnim, alebo ich maju moju spoluhraci, kazdopadne diky.

Kedze sa absolutne neviem rozhodnut, necham finalne rozhodnutie na manzelku, dal som jej na vyber z nasludujucich :
Nexus Ops, Kemet, BattleLore, Runewars, Blood Rage (ona drzi kasu, mozno sa zlutuje :D).

Uvidim, teda o tyzden co prijde, ozvem sa neskor v teme "Vase posledni ulovky".

LOTR LCG ma i tak stale velmi laka a urcite sa do neho pustim, no momentalne ma moje chute viac viazu k doskovke ako ku kartovke.

Diky ! :)

3.9.2016 23:00:50

Charitativní aukce

Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Akt. cena: 5555
Končí za: 4 hodiny

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Tindaya CZ + miniatury
Tindaya CZ + miniatury
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas