typ na fantasy skirmish hru?

Poradíte nějakou skirmish fantasy hru? Případně nemusí být vyloženě skirmsh, ale aby se dala hrát i s menšími armádami... kdysi jsme sem tam v hospodě hrávali MageKnight a docela mi chybí ta nálada z manévrů mezi popelníky, půllitry piva a pivními tácky... takže něco, co nezabere moc místa a nevyžaduje zase tolik terénních prvků... Uvažoval jsem pro "hospodské" bitvy využít Mighty Armies, což teda není skirmish, ale zase je to roztomile jednoduché, ale vzhledem k požadavku na malý prostor to chce 15mm figurky a to je sice roztomilé, ale moc malé... a zase nápad použít Mordheim... ten chce členitý terén (ač banda polonahých sexy válečnic od Hasslefree miniatures je lákavá :-D :-D)... nějaké nápady?
17.12.2013 21:43:19

Dungeon Command
Nevim jestli je to to co hledas. Ma to pomerne specifickej system (zadny kostky) a hraje se to na hraci desce, ale ta je dost mala, takze do hospody idealni. Me se to libi a z fantasy skirmish her me zadna lepsi alternativa nenapada...

18.12.2013 04:21:36

world of warcraft
Nebo se zkus poohlidnout po wow: miniatures game. 2-3 figurky na kazde strane nevelky herni plan a jednoducha pravidla.

18.12.2013 07:10:15

battlelore
teraz vysiel battlelore second edition, ciste fantasy- 2 armady proti sebe, pekne figruky,rozdielne rasy, taktika+magia, nie zlozite- ale zato dobre fungujuce pravidla

18.12.2013 16:30:01

díky
díky za tipy :-) O Battle Lore uvažuju taky, ač to není přesně ono... a hlavně to všechno vyžaduje hrací plán, což není ono... ještě jsem nakoukl na Malifaux, což je teda horror a ne fantasy, ale taky by to mohlo být fajn.

23.12.2013 18:15:00

Malifaux
Malifaux ma sice krasne figurky, ale blbe se shani a pravidla jsou naprosto silena.

23.12.2013 19:20:04

MERCS
5 figurek na každé straně a bordel na hospodském stole místo terénu - ideální ... ale scifi - takže sorry - nechal jsem se unést :)

23.12.2013 19:25:51

Anima Tactics?
?

23.12.2013 20:48:35

rndm
Ten samy problem s figurkama - blbe se shani.

23.12.2013 21:52:46

aradraug
Figurky naproxujes. Jestli jdou sehnat pravidla a vlastnosti figurek, tak neni co resit.

23.12.2013 23:04:38

rndm
Pokud vis, ze budes proxovat porad, neuzijes si zdaleka tolik zabavy. Vim, o cem mluvim.

24.12.2013 08:07:33

aradraug
Na druhou stranu je blbost investovat do figurkovky, ktera me pak neba.

24.12.2013 09:27:40

vyřešeno :-D
díky za rady, nakonec jsem to vyřešil úplně jednoduše - sehnal jsem na eBay startery a boostry pro starej Mage Knight, což bude v hospodě fungovat dobře a figurky holt přebarvím (co si pamatuju, byly příšerně natřené, ale zase je fakt, že i jen nuln oil dělá zázraky, jak bylo vidět na MechWarrioru) - stejně to není moje primární hra :-)

16.3.2014 08:41:30

MERCS
jinak je fakt, že o MERCS jsem taky uvažoval, ale na poli akčních sci-fi skirmish je podle mne nejlepší infinity - systém ARO je dokonalý a pocit ze hry je velmi intenzivní a "reálný"... jen, bohužel, vyžaduje hromadu terénních prvků na stole, jinak ztrácí smysl...

16.3.2014 08:43:21

fantasy skirmish
Nazdar, tuhle diskusi jsem sice mirne zaspal, nicmene i tak si troufnu doporucit Song of Blades and Heroes - pravidla jsou dostatecne jednoducha na nauceni u prvni hry, tabulky skoro zadne, teren a figurky jsou takove jake budes chtit.

Je to takove IGO-UGO s tim, ze v zavislosti na kvalite aktivovane postavy muze tvuj tah skoncit o dost drive nez jsi chtel, takze musis zvazit co vsechno chces udelat a jak moc budes riskovat.

17.3.2014 18:24:46

Vybíráme z Bazaru

Duna: Tajemství rodu Nové
Duna: Tajemství rodu Nové
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 12 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas