Ticket to ride různé mapy +/-

Ahoj,
Zajímaly by mě vaše názory na různá mapová rozšíření k Ticket to Ride. Zatím jsem měl tu čest s Evropou (cca 100 partií, baví mě moc) Afrikou (vůbec se mi nelíbila) a Amerikou (považuji za velmi chudou)... od pohledu mě velmi lákají Severské země (o kus pokročilejší než Evropa) a Legendární Asie (pravidlo na opotřebení vagónu) ovšem, budu rád, když někdo vyjádří své pocity opřené o zážitek ze hry, a také mě zajímají dojmy z hraní na týmové mapě Asie a funkčnost/zábavnost přidaného platidla na mapě Nizozemska. V neposlední řadě samozřejmě hratelnost Švýcarska a Indie :) Klidně hodnocení pojměte jako žebříček/TOPKU vašich nahraných map. :)

A pokud je tu někdo informovaný, plánují se do budoucna další mapy?
Děkuji všem za odpovědi. :)
4.9.2014 21:19:07

Severské země
ano, už od pohledu jsou opravdu krásné - od krabice /ta má takovou až jakoby americkou vánoční atmošku, což se někomu může zdát tak trochu až kýčovitě "hezký" :-), mapu /ta je opravdu moc hezká/ až přes karty zmrzlých vagónů. Hru mám moc ráda a mohu ji posuzovat z důvodu toho, že hrajeme většinou ve dvou, takže na všech jiných mimo swiss bychom si "nevadili". Za sebe sever mohu jen doporučit pro hraní 2-3 hráčů.

7.9.2014 12:38:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Severské země
také mám doma tuto hru, hrajeme nejčastěji ve třech a hra je jedním slovem nádherná... A líbí se mi, že toto rozšíření je samostatně hratelné, tudíž nemusím mít základ..

7.9.2014 12:41:26

Další mapy
Za sebe doporučuji Švýcarsko - pro 2 až 3 hráče ideální, podobné Nordic Countries - ve Švýcarsku jsou lépe k pochopení názvy měst :), u Nordic Countries je výhoda karet vagónků a plastikové modely - u Švýcarsko se dnes prodává s Indii (tu jsme zatím nehráli). Docela dobrou variantou je i Asia mapa Legendary Aisa je fakt skvělá. Afrika je nejsložitější a spíše vhodná pro zkušenější hráče, navíc silně ji nedoporučuji v plném počtu hráčů. Týmovou verzi jsme ještě nehráli - v klubovně se nejčastěji hraje Evropa a USA. V klubovně máme i Merklin, varice s pasažéry nás bohužel moc neoslovila - lze hrát i bez této možnosti. Na Nizozemí jsem zvědavej, zatím v klubovně není. Jinak doporučuji vyzkoušet nějakterou mapu třeba na iPadu, či androidu, nebo na steamu - někdy je celá hra i za skvělou cenu včetně všech map (USA, EU, Švýcarsko, Legendary Asia).

11.9.2014 04:18:39

Vybíráme z Bazaru

Tainted Grail: Kings of Ruin (core pledge se SG)
Tainted Grail: Kings of Ruin (core pledge se SG)
Akt. cena: 130 €
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas