Talisman 4. CZ Revize - pomoc s pravidly

Zdravím,

tak jsem si koupil dlouhoočekávaný talisman 4. v češtině a zahrál si to asi po 12 letech s kamarády a přítelkyní.

Mám pár otázek co se týče hry - jsou to běžné věci ale nejsou mi jasné a byl bych rád když by mi někdo poradil.

Například - když přijdete na pole třeba Město - musíte vždy házet kostkou a nebo stačí vybrat například uzdravení se za zlato atd? jakmile tam přijdu tak hážu hned a nebo musím až následující tah - místo pohybu?

Když zabiju nestvůru nebo cokoliv jiného - tak si to mohu vyměnit za sílu či vůli kdykoliv ať je to jakkoliv silná nestvůra ?

Co se týče základních počtů sil a vůle- například mám vůli 4 tak si dám vedle toho 4 žetonky vůle je to tak? jakmile dostanu další tak budu mít prostě vedle kartičky s postavou 5 žetonků ?

Když mi řekne například někdo, že mě zdarma teleportuje na kterékoliv pole v prvním pásu - znamená to opravdu kamkoliv a nebo to musí být opravdu políčko s názvem ,,pole,, ?

Co se týče směru pohybu lze tedy kdykoliv jít na kteroukoli stranu ?

Když přijdu o život a základní maximum životu je 4 a já mám 5 a přijdu o život nebo 2 tím pádem bych měl 3 a někdo mě doléčí tak mám svůj původní maximul ? což je 4?


děkuji moc za informace, četl jsem pravidla ale není mi toto jasné ;)

snad se najde někdo kdo mi poradí.
23.5.2015 15:54:54

nehledej v tom vědu
1) kostkou házíš, jen když si vybereš černokněžnici; setkání řešíš ihned
2) musí mí sílu/vůli alespoň tolik, na kolika jste se domluvili - v základu 7, případně méně
3) Ano
4) Rozlišuji Pole a pole. Názvy polí jsou uvedeny velkým písmenem
5) Ano, na začátku tahu se rozhodneš zda proti nebo po směru hodinových ručiček. V rámci pohybu to pak nejde změnit, ledaže by změnil region
6) Je rozdíl mezi uzdravením a získáním životů. Uzdravením se nelze dostat nad maximální hodnotu, získáním ano.

Myslím, že vše by mělo být z pravidel jasné. Když tak si je po pár hrách pročti znovu a mělo by to sednout.

edit: lepší by bylo směřovat dotazy přímo ke hře...

24.5.2015 08:51:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

V pasti
V pasti
Akt. cena: 310 Kč
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas