Sudca - Žalobca - Kat - Zlodej

Ahojte, spomenul som si na jednu hru z mojich detských čias, predpokladám, že všeobecne rozšírenú.
Na 4 papieriky napísané 4 role, potom tajne vybrané 4 hráčmi. Žalobca potom recitoval nejakú básničku, po ktorej obvinil jedného z 3 ostávajúcich. Ak ukázal na zlodeja, ten schytal trest, ak sa pomýlil, tak dostal on sám.
Moja otázka, pretože to chcem zahrať s deťmi:
1. Aké tam boli texty tých rečňovačiek, či už žalobcu, alebo tuším aj sudcu, keď vynášal rozsudok?
2. Aké tam boli pravidlá na tresty, ak vôbec? Spomínam si matne na nejaké motorky, mrkvičky, striešky, ohne - bolo tam aj niečo iné? A ak áno, ako taká tortúra vyzerala? :-)
Dík
26.6.2014 11:51:13

vygoogleno
http://www.hranostaj.cz/hra251

ja myslim hraval ta alternativni pravidla co popisuje "misha"

misha: já to znám jako král, kat, žalobce a zloděj. začíná žalobce který říká: "žaluji, žaluji, podle práva, že se mi v noci ztratila kráva. žaluji, žaluji ještě víc, že se mi v noci stratilo sto tisíc a podezření mám na tohoto pána....". a teď žalobce ukáže na toho, koho si myslí, že je zloděj. když to není zloděj, tak řekne "na krále (kata) se žaluje? a zloděj se raduje". v tu chvíli se odhalí kdo co je. takže žalobce obvinil nesprávného a tudíž jej čeká trest. takže přistoupí kat a říká: "páne králi já jsem kat, kolik mu mám nasekat?" a král vymyslí nějaký trest, který následně kat provede. může nastat, že žalobce obviní zloděje správně, tím pádem je potrestán logicky zloděj. čím víc lidí, tím víc může být zlodějů...

26.6.2014 12:34:28 | Upraveno autorem (porovnej)

cartas dík
po Tvojom príspevku sa mi rozsvietilo:
"Žalujem, žalujem podľa práva, že mi včera zmizla krava. A predvčerom vôl, zlodejom je on!"
:-)

26.6.2014 16:38:22

tyv.le
nevzpoměl bych si na to, ale hráli jsme to kdysi dávno, díky

26.6.2014 17:23:03

seriál
V českém hororovém seriálu Drákulův švagr tohle hráli v díle Láska na Kramberku.

3.7.2014 18:23:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Magic the gathering
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas