Školní deskoherní kroužek

Ahoj všichni,
chystám se u nás ve škole (střední škola, děcka 15 - 19 let) založit deskoherní kroužek. Zatím mám cca 5 zájemců. Za prvé bych se rád zeptal, jestli s něčím podobným nemáte někdo zkušenosti a případně byste neposkytli pár rad. A za druhé bych byl vděčný za tipy na pár her do začátku. Rozpočet není velký (cca 5000), radši bych hry lokalizované. Předem díky moc...
23.3.2017 22:07:42

Kroužek
Kroužek na škole vedu už několik let a obecně mohu říci, že pokud máš zájemce, dohodnete se na nějakém čase a máte nějakou místnost, jde to samo. U nás to funguje tak, že kroužek funguje jako aktivita, podporuje Asociace středoškolských klubů, což znamená, že dostáváme příspěvky a za ty se dají pořídit hry.
Co se her týče, doporučoval bych takové, které odehraješ cca do hodiny. U nás hrajeme třeba Bang/Samurajský meč, Vládce Tokia, Star Realms, Ultimate Warriorz, World of Tanks, Carcassonne, Colt Express, Dominion, Mascarade, Rattus, Poštovní kurýr, Sankt Petersburg, African Park. Samozřejmě pak také záleží na tom, co máš ty a co hráči.

23.3.2017 22:35:34

Pokud je to střední škola, tak bych se právě odvrátil od lokalizovaných věcí. Jedna z mála možností překonat ostych před cizím jazykem.

Měl by zabrat Descent (resp. Imerial Assault). Nebal bych se něčeho těžšího (znám skupinku, která si na střední užívála i HISka nebo VQ).

23.3.2017 23:00:32

kroužek
Skupinka co si užívá HIS a VQ asi ale nebude prototypem středoškoláků, což? :-P
Jinak bych se taky přiklonil k jednodušším (gateway hrám) Doba kamenná, Ticket to Ride, Istanbul...
Jinak záleží, jestli děcka znají deskovky, nebo se jim vybaví jenom člověče a dostihy :-)
Pokud znají, nechal bych je vybrat 2-3 hry dle jejich vůle, případně nabídl seznam a nechal hlasovat (za domácí úkol se podívejte na tyto hry a zítra mi dáte vědět :-D)

23.3.2017 23:39:24

Cypysek
Prototypem asi ne, ale najdou se. Prototypi sedí nad King of Tokyo a koukaj do mobilu. A hlavně prototypi nedělaj domácí úkoly. Oni možná prototypi raději půjdou na pivo než na deskovky.

24.3.2017 08:02:06

Kroužek
Ahoj,

mám pocit, že mládež v tomto věku, když už se hlásej do takovýho kroužku, tak už asi tušej, co od toho očekávaj. Udělal bych první, informační schůzku, a tam s nimi projednal jejich očekávání. Poikud tam bude shoda, ideální, o od toho bych odvíjel nějaký nákup kroužkového portfólia. Taky bych docela čekal, že si každý donese něco z domova a bude to chtít hrát a pak se třeba zjistí, že žádný nákup pro začátek není potřeba.

24.3.2017 08:41:21

Kroužek
Souhlasím s Alnagonem, taky mi přijde nejlepší domluvit se na tom přímo s členama kroužku, alespoň nákup prvních her. Třeba už sami mají nějakou představu nebo povědomí o tom, co by si chtěli zahrát, a když už ne konkrétně, tak alespoň typově.

A jak do toho kroužek sám víc pronikne, začne se o hry víc zajímat a seznamovat se i s dalšíma hrama na trhu. Pak už ten výběr půjde sám :)

24.3.2017 09:00:26

Kroužek
Mám asi osmiletou zkušenost s vedením kroužku. Počet lidí osciluje mezi 8 a 20. Funguje to spíše jako klub kam chodí pár lidí z gymnázia. Základem jsou mladší žáci,takže ti fandím jestli seženeš i starší.
Za ta léta jsme nakoupili mnoho her a dnes už to je přes sto. A je to úplně zbytečné. Kdybych dával dohromady klub nekupoval bych vůbec nic a bral do školy jen věci, které mám doma (už taky přes 150). Pokud sám nějakou menší sbírku nemáš, tak bych kontaktovat Mindok. Na začátku nám něco posílali a byl to slušný základ (zadarmo). Jinak mám ale zkušenost, že počet her by neměl převyšovat počet hráčů. V současné době mám v kroužku jen jednoho člověka, který zná 40% her. Zbytek hráčů okolo 20%.
Jinak se přikláním k názoru, že by si kluci měli hry vybrat sami.

PS: Zajímovou možností je 4 pohár. Pokud by se kluci vyprofilovali jako přemýšlivější hráči.

24.3.2017 15:59:15

Kroužek
Díky moc všem za nápady. Hodně jsem se inspiroval, průběžně poinformuju jak pokračujem. Kdyby Vás napadlo ještě něco, určitě dejte vědět. Ještě jednou díky...

27.3.2017 21:15:47

nejen mindok
albi taky posílá hry do klubů, tzn kroužku

28.3.2017 15:40:36

jarmuk
Ale tam je potřeba nějaké IČO apod., ne?

28.3.2017 16:22:06

Kew
taky si myslím, že je potřeba IČO

28.3.2017 16:27:11

no vrámci ddm a školy ho máš
ne?

28.3.2017 16:57:55

tož to netuším...
ale asi jo, když si to domluvíš :)

Jen vím, že Albi to psalo jako podmínku pro spoluprácí, tak jsem se ujišťoval.

28.3.2017 17:21:20

ruy

Skusim sa spytat tu...
Zdravim ma prosim niekto zo zatrolenych slovakov skusenosti so skolskym kruzkom?
Nakup, vyber, vedenie a pod...
Nemam od koho pobrat nowhow..
Tak poprosim dobru dusu o par slov...

30.3.2017 23:57:12

Vybíráme z Bazaru

Escape Room: Úniková hra 2
Escape Room: Úniková hra 2
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 17 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas