Škola hrou, aneb komplet výuka jen s deskovkami

Ahoj, potřebuji trochu inspiraci, tak mi prosím poraďtě. Učím na střední škole a chtěl bych tam prosadit, jeden den výuky s deskovými hrami. Musí mít úplně triviální pravidla, musí být krátké a mít jednoduché komponenty. Budu rád když mi sem napíšete pár napadů.
Český jazky:
Příběhy z kostek, Bylo nebylo, Amos, Tik tak bum
Cizí jazyk: Amos, na angličtinu toho mám hromady (Apples to apples, once upon a time, Such a thing atd.)
Matematika: Hlavolamy všeho druhu
Biologie: Zázračná zvířata, Zvířata mysli a spojuj, Fauna
Chemie: Panic lab
Fyzika: Khet: The Laser Game
Dějepis: Studená válka, jen na ukázku. Timeline
Zeměpis: Kotěhůlky, Česko
ZSV: Mafie, Koncept, tady toho mám opravdu hodně
Výtvarná výchova: Pastiche
Hudební výchova: Česká hudba

Edit: Khet: The Laser Game vypadá naprosto skvělé, do chemie mi napadl ještě Panic lab
19.5.2014 15:40:35 | Upraveno autorem (porovnej)

tipy
Zeměpis: Bez hranic, V kostce: Zeměpis, Všechny vlajky světa
Výtvarka: Bizzarie
Matika: Diavolo, Can´t stop
ČJ: Boggle,
Přírodopis: V kostce: Zvířata
Fyzika: Khet: The Laser Game

toho je mraky...

19.5.2014 15:49:01

na učení
ještě mě napadá:
CJ - Tik Tak Bum
AJ - Dixit
Přírodopis - Karetní Evoluce
Matika - Numerix, Číslohrátky (karetní)
Ekologie - CO2
Dějepis - Timeline
zeměpis - Mapominoes

19.5.2014 16:19:01

jarmuk
CO2 mě napadlo, ale to nemá zas tak triviální pravidla

Jinak na chemii zvážit Compounded, ale to taky není úplně triviální

19.5.2014 16:55:43

chemie
Nějakej profesor u nás bral spoustu kostek a prý na to udělá hru.
V podstatě házím kostkou na to jak mocnou věc musím najít. Ný, natý...
Protože jsem se přiznal, že jsem s chemií strávil nějaký ten čas, slíbil, že až to bude dodá pravidla, ale zatím nic.
Ještě byla jena hra na názvosloví, ale v angl. a nedokážu si vzpomenout co to bylo.

19.5.2014 22:25:54

Škola
A místo těláku si dejte aktivity...

20.5.2014 06:30:00

nebo
jungle spee, kde kolík a krty budou na rozdílných stranách gtělocvičny.
taky je spousta sportovních her, ale u těch ve skutečnosti nic necvičíte, myslím fyzicky

20.5.2014 07:11:18

.
Times Up - nevím, jestli by ti někam zapadl. Asi dějepis, kdybys tam nechal jen historické osobnosti. Dobré je, že bys dokázal zapojit snad celou třídu.

Dvacáté století - ekologie, ale pravidla nejsou triviální.

Jinak oba palce nahoru za dobrý nápad. Když ti to projde, pozvi televizi. Aspoň to dostane pořádnou propagaci.

21.5.2014 11:27:37

mě napadá
biologie - Byl jednou jeden život
tělocvik - Párty alias velká sázka - když vybereš jen pohybové úkoly; stejně tak můžeš vybrat jen tvořivé úkoly do výtvarné výchovy (kreslení a modelování)
hudební výchova - Česká hudba - párty verze by mohla být pro studenty zábavnější a rovnou si i zazpívají :), nebo pak Klasika (o vážné hudbě)
jakýkoliv předmět - různé druhy pexesa :-)

21.5.2014 12:27:23 | Upraveno autorem (porovnej)

Když jsme u toho tělocviku...
Tak nezapomeňte na klasickej twister a k tomu nějaké postřehovky... třeba by se mohla udělat taková překážková dráha, kdy by vždy jedno dítě vyběhlo a muselo se zastavit na každém třeba z pěti stanovišť. Byl by tam třeba dobble, musel by najít co nejrychleji jeden totožný symbol, poté třeba Jungle speed, pak pantomimou předvést učiteli něco z nějaké kartičky, aby to uhádl co nejrychleji, nakonec tam švihnout jednu úlohu v twistru a potom závěrečný sprint... nejrychlejší čas vyhrává... a mezi to ještě nasázet kladinu, švédskou bednu, žíněnku na kotoul... :-D

21.5.2014 14:19:39 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Nevím, jestli už není pozdě a akce neproběhla, ale z hlediska matematiky mě napadly hry typu Tsuro nebo Roborally a Snow tails, kde musí plánovat několik kroků dopředu a zapojit představivost. Líbí se mi na nich, že nejsou až tak abstratní. Určitě jsou i jiné podobné hry tohoto typu, tyhle znám já. Na zeměpis pak ještě hra Fauna

29.5.2014 08:43:55

To je profesor!
tak to těm tvejm svěřencům závidím :P dufám, že to oceněj, ještě si tam třeba na ZSV můžeš dát Stanici Paranoia

29.5.2014 08:47:32

skvělý nápad
Myslim že to je výborná myšlenka. Sám tak trochu taky učím, tak dej pak vědět, jak to dopadlo...

btw: Hudebka - "Klasika" (ikdyž je to docela hardcore)

6.6.2014 11:52:13

Vybíráme z Bazaru

Herní podložky, doplněk ke hře Dračí palác
Herní podložky, doplněk ke hře Dračí palác
Akt. cena: 320 Kč
Končí za: 10 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas