Skladná, zábavná hra

Ahoj,
Hledám jednoduchou hru (aby se snadno mohli zapojit i ti, kteří ji neznají) a která by se dala snadno strčit do batohu na cesty. U dobré deskovky bych ochoten akceptovat malou krabici, příp. přípravu cestovního obalu. Zajímavé mi příjdou třeba Mice and Mystics, ale to bude asi velké na cestování...
Díky za tipy!
26.2.2014 08:54:15

...
jednoduchá hra pro nehráče je carcassonne. Skladná je taky, akorát na stole to něco zabere. Pravidla si muzes upravit podle toho jakou budes mit skupinku, aby to pro některé nebylo moc nasírací :-).

26.2.2014 09:13:03

jednoduché a skladné
předpokládám že to má být hra pro více než dva hráče...

Temné znamení je vcelku jednoduché a skladné

Dobble je blbuvzdornej a skladnej

Kozí války jsou jednoduché a skladné

Dixit je jednoduchej a pokud si body budeš jen nějakm zapisovat tak i skladnej

a pak třeba Bang, nebo milostný dopis

ps: posuzuju jen hry které mám, nebo jsem hrál

26.2.2014 09:16:00

zombie dice
martian dice a další kostkovky
klasické domino, dá se s ním hrát i lepší hry, než známe z dětství, koukni na mexickou 42
bohnanza
sabotér
jiné postřehovky než dobble: duch, jungle jam, tarantel tango, ...
co se týká deskovek, tak vždy je problém s hracím plánem.
Ještě mě napadli bukanýři
six
quoridor travel
tantrix, ale není úplně pro každýho

26.2.2014 10:16:49

zombie dice
nedoporučuju. Hráč kterému se bude dařit bude nadšen, ale ten komu se dařit nebude bude nejpíš nas.aný a nebude ho to bavit. Kostky jsou o náhodě.
Měl jsem to a vím o em mluvím.
To už je lepší to Carcassonne :-)

26.2.2014 10:28:27

skladná hra na cesty
Tak já určitě doporučuji:
Milostný dopis - pouze 16 karet!, můžeš klidně i vyzkoušet home made verzi karet tady na ZH, ve třech a čtyřech bezva, ve dvou trochu slabší, ideální do vlaku
Minutová říše - to je taky bezva hra až pro pět
Battle Line - pokud máš rád poker a budeš hrát ve dvou, pak toto nemá chybu, rozložené zabere trochu více místa
Rune Age - skladná je s přimhouřením oka ještě taky, pravidla středně obtížná, ale vždy jsem je vysvětlil i nehráčům... Nejlepší deckbuilding, co znám...
Iliade - perfektní karetní mlátička s jednoduchými pravidly a velkým prostorem pro taktiku

26.2.2014 10:39:43

Al

Na cesty
Citadela - klasika, lepší od více hráčů, ale lze i ve dvou
Hive pocket - pro 2
Milostný dopis

26.2.2014 10:48:15

Karetní
Ještě nebylo zmíněné Hanabi a TimeLine. Jinak Milostný dopis je tutovka.

26.2.2014 10:59:42

to jarmuk
Prosím Tě, kde najdu "mexickou 42"? Zkoušel jsem a nenašel, zvláštní dominové hry by mě zajímaly. Moc díky.

26.2.2014 11:41:10

Mailoo
Pokud jste aspoň tři, tak Wizard, Coloretto nebo For Sale. Vtipné a skladné. Taky Dwarf King, ale já prostě miluji štychovky, což není pro každého. Wizard má i upravená pravidla pro 2, ale nezkoušela jsem.

stana

To domino je zde:
http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/42-3492/

26.2.2014 11:41:50 | Upraveno autorem (porovnej)

...
také mamma mia a bylo nebylo jsou super! jinak milostný dopis a hanabi, mohu doporučit

27.2.2014 21:59:19

........
Na tyto situace mam kombinaci Citadela/Bohnanza/Saboter/Jungle Speed/Bang. Vsechno jsou to karetky skladne, pro potencionanle velky pocet lidi, naucis to kohokoliv za pochodu, a jsou velice zabavne i pro absolutni nehrace.

3.3.2014 17:53:08

cestovní hry
Dle her co vlastním a co jsem hrála doporučuji na cesty:

Panic lab
Jungle Speed
Munchkin (bez krabice je to velice skladné, na stole už zas tolik ne, ale stojí za vyzkoušení :))
Dobble (už asi není třeba zmiňovat)
Milostný dopis
Hanabi
Ty krávo! (Alles tomate nebo Alles troli) - na paměť
Mamma mia
Bang
Hive (pouze pro 2)
Střelené kachny
Set!
Uno
Především jsou to karetky a postřehovky, ale mě baví a jsou skladné.

Sice jsem nehrála, ale ještě mě napadly tyto hry:
Revolver (pro dva)
Samuraj (obdoba Bangu)
Falling

4.3.2014 20:52:04 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Od včerejška vlastním Královské rošády a to si myslím, že je také dobrá hra na cesty. Dá se strčit do nějakého pytlíčku a chytne se každý, ale doopravdy každý. Také ještě třeba 6 bere, ikdyž to už zabere trochu místa, ale jako každá karetka, je to skladné a značně jednoduché. Coloretto, je také docela dobré, ale můj favorit je Milostný dopis.

5.3.2014 06:41:20

Vybíráme z Bazaru

Vzducholodě CZ
Vzducholodě CZ
Akt. cena: 199 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas