Rodinna hra s 5letym synem

Nedoporucil byste mi nekdo jeste nejake dalsi hry? Melo by to byt asi neco, kde je kontakt/nejaka zabava. Tzn. klasicke Clovece nezlob se je dlouhe a moc se nedeje. Kupodivu ma velmi oblibeneho Ducha (a fakt mu to pali) miluje Bezva fintu (za zpevu z Nikoly S. ...podme chlapci podme krast, bude zradlo, bude chlast :-) )Dale hravame treba Rumpel-Ritter, Black Pirate, Dobble, V kostce! Moje první obrázky, Nejake formule (zjednodusene) .. atd. Ale treba nevime o necem dobrem a zabavnem.
Je to kecalek, a miluje kdyz se tatinek rozciluje, ze mu zase zablokovali nejakou loupez :-) Budu vdecen za Vase ruzna doporuceni - byt treba uz to hrajem (nevypsal jsem vse a neco jsme zkusili a zavrhli :-)). Nemate napr nejaka zjednodusena pravidla pro Takenoko? Porad jsem na to koukal a nic rozumneho mne nenapadlo a pritom se mu to moc libi (jak panda zere bambusy :-) ) Jo a taky ho bavi rodinna verze Zachranaru.
12.9.2013 23:34:35 | Upraveno autorem (porovnej)

zkus
Draco pro 2 hráče výborná záležitost, mohl by to zvládnout

12.9.2013 23:54:51

to cSf.Loser
Myslis cisty nazev Draco? - tady neni
NAsel jsem na BGG a vypada to zajimave (nejaka cvrnkacka - Nepsal jsem, ze jsme hrali i PitchCar a Bisikle...)
Ma to vadu v tom, ze jsem to u nas nenasel a zase bez vyzkouseni nechat poslat z ciziny neni tak orechovy - ale je to zajimavy. Tim cvrnkanim se srazi casti draka?

13.9.2013 00:26:38

předpokládám,
že Loser myslí spíš Drako :)

13.9.2013 00:28:32

Carcassonne
Osvědčené, v pěti už jsme to myslím s malým hrávali. Případně můžete kapku zjednodušit pravidla (nepočítat sedláky). Každopádně může ti něco zablokovat, sebrat město atd., pokud po tom toužíš...

13.9.2013 08:31:28

ruy

galaxy trucker
obtiaznost nastavis kartami - u nas uspech obrovsky :)

13.9.2013 08:48:10

Carcassonne pro děti
První hra, která za něco stojí a dá se hrát s čtyřleťákem. I když musím ještě napovídat.
Vy máte všichni ty děti ale nějak zdatné, tak třeba by to bylo pro něj málo. Přikládají se kartičky jako v klasickém C., body se počítají ale jen za ukončenou cestu. Na ukončenou cestu si postaví panáčka, komu dojdou panáčci, vyhrál. Nic víc tom není :)
Já už dlouho pošilhávám po Magickém labyrintu, který teď vyšel dokonce v češtině, ale prý je ještě brzy. To může být fakt legrace pro všechny, mrkni na to :)

13.9.2013 10:17:30

Ano ano
myslel jsem Drako, omlouvám se. Hráli jsme to s 5 letou neteří a myslím, že to docela dávala a bavilo jí to i když potřebovala trošku pomoct.

13.9.2013 12:36:28

pro 5tiletý
Mám doma 3 holky a hráli, hrajem toto:
Carcas, jen v menším počtu nevydrželi mi sedět než opřindou na řadu
Drako se nechytla
Sabotér pecka
Mag. lab. jsem ještě netestnul, ale berem ho dom.
Winomino
Madla už dávala talisman, ale jen ve dvou, ve více to bylo na ní zdlouhavé
Kuřecí olympiáda, jedna z nej her pro celou rodinu
ramses II
Hádej kdo
katatu, normální mlýn
dobble, panic lab, duch, všechny oblíbený
ovocný sad od haby, ale baví jen děti
Píši v práci a mezi tím přišlo tolik lidí, že jsem ztratil nit, musí to tak stačit

13.9.2013 13:11:16

co třeba ještě
Dračí srdce
Duck duck bruce
Sedm draků
Piráti
Tibet

13.9.2013 15:28:47

to all
Diky moc za odpovedi
Budu se tim muset probrat
Jen na okraj
- Carcassonne ho moc nechyta (ale mozna to bude tim, ze ani tatinka, jen maminku :-) )
- nechal jsem se skutecne presvedcit tim "c" v Draco :-) Abych rekl pravdu nejak mne nenapadlo hrat s nim nejakou takovou Fantasy, hlavne kvuli potrebe promysleni pouziti karet a to mi prijde jako "slaba stranka" v jeho veku (take je psana od 8, ale to neni rozhodujici)
- taky jsme hrali Dschamal (upravene - spis vyuziti pytliku a ruznych "drevicek")
- draci srdce a dalsi karetky viz bod 2

Ale na vse kouknu a jeste jednou moc diky za inspiraci.

Nebojte se pridat i dalsi. Urcite je nas tu vic s detmi :-)

13.9.2013 19:30:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Želví závody
...hráli jsme ji i s menším /4roky/ a dával to téměř sám bez nápovědy. Docela rychlé a zábavné, pokud tedy tvá želvička není vždy poslední :-)

13.9.2013 20:10:49

...
Mám 2 děti (10 a 5) a každé v těch 5 zvládalo jiné hry. Zatímco starší se pro hry narodil a v pěti už dával Pokemony, Cech zlodějů (význam karet si pamatoval i podle těch přiblblých a dost podobných obrázků), Královské rošády, dospělé Carcassonne (samozřejmě bez hlubšího plánování ale mechanisus zvládal), Osadníky Junior (hodně oblíbené), dál hrál třeba Lego Minotaurus, Prší/Uno (to je hit u obou našich dětí) . Mladší cácora je spíš na postřehovky a jednoduší hry - takže Seven Dragons, Dětské Carcassonne, Ducha, Dobble, Zombie Dice (ty miluje :-) ), Kuřecí olympiáda, Želví závody, a také třeba některé z her Smart Games od Mindoku (např. Safari).
Jo a syna tehdy bavily dětské Monoply, které u někoho hrál, ale ty mi nesmí přes práh :-) Jo a taky dětská stálice Z pohádky do pohádky (ale překousnout tu pasáž za zlatým vrchem je jen pro otrlé :-) ).
Jo a ještě jsem zapomněl na Castle panic.

14.9.2013 13:06:46 | Upraveno autorem (porovnej)

smallworld pre 8 rocneho chlapca aj dospeleho?
Ahoj,
mam doma 8 rocneho brata, ktory by strasne rad hral spolocenske hry. Vo s vojej zbierke mam Middle eath quest, Tikal, Carcasone... Problem je, ze su to velmi zlozite hry, este ked sa k tomu prida more textu a po anglicky, je to nezvladnutelne. Par krat sme to skusali, no vysledok bol taky, ze po pol hodine sa hra zase balila. Mate nejake navrhy na relativne jednoduchu hru zlozitejsieho herneho mechanizmu ako je hadzanie kockou a posuvanie panaka, s atraktivnym grafickym prevedenim a eliminaciou textu na nevyhnutne minimum, ktoru by som rovnako mohol hravat aj s priatelmi, popripade celou rodinou? Viem ze to je vela podmienok, ktore sa tazko zlucuju, preto som naozaj vdacny za kazdu odpoved. Moj najvacsi kandidat je smallworld.

27.10.2013 12:31:08

5 rokov
niekedy davnejsie to tu rozvinul uzivatel - kren. v podstate ide o sikovnost deciek, ale aj o skusenost, ktoru im sami zabespecite. Vo vekovej skupine 5 rokov urcite zaboduje : schatz der drachen, viva topo.U nas su male decka uz orazenejsie, hrame bezne mexicke vlacky, detsky carcassonn, moja 7 rocna vnucka mi uz hodne kibicuje pri panovi prstenov.
Moja najstarsia vnucka ale u nas nezaspava s monsters babikou, ale s drakom aspect of tiamat, a rano sa opyta, ci lovci kosti prezili bitku / co mi vecer skulila do knihy- prach snu /. Aj sam som pochopil narocnost malazu,az ked stale musim vnucke interpretovat nove pribehy. Ake to bolo neuveritelne jednoduche, za cias drizzta a spol. Pre pochopenie dopoviem, ze som stary zberatel a hrac starsich veci od carodejnikov z pobrezia / cca 1200 figur/

27.10.2013 13:19:54 | Upraveno autorem (porovnej)

@ 1stano2
Skús pozrieť Dungeon!
http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/dungeon-3536/

27.10.2013 14:43:49

tikal s 8 letým
Mám zkušenost, že v poho zahraje, s dětma je to hodně i o Vás, jak dobře jim pomůžete a vysvětlíte prvnich pár her a tak.
Snažte se, vrátí se Vám to. Třeba z pohádky do pohádky doma nehrajem, i když jako dítě jsem to miloval.
Starší dcerka v poho v 8 letech zahrála heroscape, ale jen za pár figur, nic epickýho.
Zvláštní schopnosti pochopila rychle a nevadilo, že číst angl. nezvládá

28.10.2013 11:57:18

PM

8 let
Můj 8-letý synovec zvládal bez problémů Robo Rally, Khet (oboje logické hry), Záchranáři (koho by nebavilo hasit oheň že :) ), dokonce zvládal hrát 3 hodinovou hru Runebound.
Co mu naopak ještě nešlo byl Risk pro dva a Descent. Ne že by ho to nebavilo, Descent ho bavil hodně, ale problém byl v tom že nedokázal dělat natolik strategická rozhodnutí aby nade mnou vyhrál (a to jsem se to myslím snažil to dost zjednodušovat). Tyhle dvě hry tedy nechám až bude starší.
S ostatníma dětma hrál Dungeon fighter a Castle panic, jeho i děti to bavilo, mě ovšem ne, takže pokud budou hrát jen děti tak bych zkusil ještě tyhle. Pokud budou hrát jen děti spolu tak není špatné i Big fat tomato game.

Zkoušel jsem i smallworld, ale u toho bych myslím taky ještě rok počkal.
Při nákupu her se to chce hlavně krotit a nekupovat si hry pro sebe :), alespoň já jsem zjistil že mám doma strašnou spoustu her, ale těch které se dají hrát s dětmi je minimum.

Pro 1stano2 - já bych ti doporučil Záchranáři. Jsou tam figurky hasičů, hezký plán, není to úplně jednoduché ve smyslu že ti tam každé kolo někde může začít hořet, musíš tedy hasit oheň a zároveň se snažit zachránit lidi (a kočky a psy) a přitom to má poměrně jednoduchá pravidla.

17.11.2013 01:17:44 | Upraveno autorem (porovnej)

5 let - Milostný dopis
Naši malou 5-letou strasne chytnul Love Letter. Po tomto vikendu se mi stalo to, co bych nikdy necekal. Doslova jsem prosil, ze uz nechci hrat :)
Dali jsme snad 100 partii a furt nemela dost.

Jinak v 5 letech doporucim jeste Zelvi zavody.

17.11.2013 20:48:56

dite 5 let
U nasi cerstve 5 lete dcerky maji uspech krom hromady jinych her i Zelvi Zavody a hlavne od pondelka Takenoko. Necekal bych, ze to zvladne, ale opak je pravdou.

22.1.2014 11:11:30

...
Cartas: Pane bože, to snad není možný. Žiješ ještě v normálním světě, nebo se stále snažíš doručit ten kýžený milostný dopis princezně? :-D A u toho Takenoka se teda docela divím, já mám zkušenosti, že to děti baví, ale nechápou to (holt panda jim stačí k zábavě :-D)

22.1.2014 23:41:05

...
matewr84: Tak to já zas docela jo. Pohled na ty políčka s bambusy a ty krásné barevné figurky...ale jo, má to něco do sebe. :)

23.1.2014 08:11:34

Osadníci
Pětiletou dceru ted chytili Osadníci z Katanu. Dokonce uz i s rozsirenim Namornici. A pokud mate radi to skodeni, tak kazdou chvili tu prijdou na radu loupeznici (v rozsireni i pirati) :)

25.1.2014 11:25:14

Vybíráme z Bazaru

Hit the Silk! + rozšíření Extra Crgo
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas