Rodinná hra pro 2 a více hráčů vč. dětí

Zdravím,

přemýšleli jsme se sestrou, že bysme si pořídili nějakou hru na zbytek prázdnin, ale nevíme nic konkrétního a tak bych rád požádal o radu. Sestře je 13, mně 21 a rádi bychom nějakou přeměřeně dlouhou, spíše deskovou než karetní, hru. Téma je vcelku otevřené, nemusí to však být nic abstraktního, spíše něco veselejšího, co se jen tak neohraje.

Navíc by to nemělo být jen a pouze pro 2 hráče, ale třeba až pro 4 - 5, aby si to mohla případně zahrát i se svými stejně starými kamarády. Napadlo mě prvně Halali, jenže to je jen pro 2, nebo Alchymisté, ale tam si nejsem úplně jistý, jak by pobrali pravidla a jak by to dokázali hrát. Abych prostě neměl převahu jen tím, že jsem starší a prostě bych je přehrál. Chápu, že her, které stojí za to jak ve dvou, tak v pěti hráčích moc není, ale budu vděčný za každý tip.

DÍKY
13.8.2015 00:18:05

PJ

Andy1000
Tady je pár tipů na hezké převážně rodinné hry:

https://www.stream.cz/porady/deskoherna

Zkuste třeba Istanbul ;-)

13.8.2015 00:37:19

Andy
Par tipov.Udoli Kralu,Doba kamenna,Kuba,Im Jahre des Drachen v Cestine V roce draka,Tikal.

13.8.2015 09:39:41

taky by šlo
Dědictví (tam jsou teda trošku víc karty), Yspahan, Small World, Ticket to Ride (taky kombinace s kartami), pokud něco trošku náročnějšího, zkuste kouknout na Kroniku panství

13.8.2015 10:01:57

....
starší, ale dobré jako uvod do deskovek nebo jen jednoduchá hra je carcassonne

13.8.2015 10:26:46

tip
Pokud začínáte tak zkuste třeba Splendora. Pak zjistíte k jakým hrám Vás to táhne, těžko radit spektrum je široké. Pár těch co by neměly zklamat:

Karetka pro 2 (jde až ve 4) - Inovace
Komplexní deskovka - Tzolkin
Trochu konfliktu - Kyklády
Ekonomika - Vysoké napětí
Rodinná - Poštovní kurýr

13.8.2015 11:06:52

ruy

ku hre
Len taka poznamka na margo toho aby si nevyhraval len ty lebo si starsi: nech uz kupim akukolvek hru vzdy sa snazim ju decka "ucit za behu" co vpraxi znamena, ze svoje tahy vlastne "flakam" a sustredujem sa na to, co najlepsie im poradit (jednak sa necitia v hre nazaciatok uplne strateni a niesu im hned na uvod servirovane tazke porazky ktore zbytocne odradia od hrania) a takto prebehne prvych par hier po ktorych mam sice superov malych no uz len vzrastom. Deti ked pochopia mechanizmus vtedy dostava kazda dospelacka strategia pekne na rit...

19.8.2015 08:19:14

Zkus:
Takenoko... 2 - 4 hráči ale... Tokaido a 7 divů světa mají dobré rozmezí hráčů, ale prý jsou ve dvou nic moc... nás baví hlavně ve dvou (hlavně 7 divů) :-D Takže na ty se taky třeba jukni. A abychom zůstali u stejného autora tak ještě Malý princ: udělej mi planetu a originální kooperativka Hanabi. Všechny baví všechny. Alhambra je taky třeba dobrá...

20.8.2015 21:19:41

upřesnění
Možná bych měl dodat, že nejsem úplný začátečník. Máme tu samozřejmě nějaké hry. Máme Carcassone, Alhambru, Sankt Petersburg, Dixit, Ubongo a několik dalších her, vč. např. Bang!. Cyclades jsem měl a zkoušel jsem to se sestrou hrát, ale i když pochopila pravidla, stejně jí to nebavilo, protože zkrátka vojenské hry, kde je třeba taktizovat a přemýšlet na několik tahů dopředu, to prostě moc nefunguje. Chce to spíš něco snazšího. Když o tom tak přemýšlím, vlastně by vůbec nemuselo být špatné něco kooperativního, nic takového tu nemáme. Hanabi asi nebude úplně ono, přeci jen karty se symboly, z kterých má být ohňostroj... Myslím, že ideální by bylo něco dobrodružného. Kde se něco hledá nebo odhlauje... To by bylo myslím přesně pro nás.

21.8.2015 15:29:49 | Upraveno autorem (porovnej)

tak andor
nebo descent, ale tam by ste šli zase do sebe.
Já mám rád ghoststories.

21.8.2015 16:40:16

ruy

temne znameni
Hru sa naucis aj solo je to coop taktizovat netreba picnu ta beres inu postavu a do konca roka ma vyjst exp.

22.8.2015 08:14:32

descent
teprve s Descentem zacinam (jen 2 hráči) a jsem z toho nadsen. Muzu řict ze ta hra je pravidlove celkem jednoduchá, ale herne nabízí dostatek rozhodnutí.

22.8.2015 09:27:30

to Andy:
To že jsem ti vyjmenoval hry pro začátečníky, neznamená, že nejsou vhodné i pro mírně zkušenější. Chtěl si dobrou rodinnou hru hlavně pro dva. A po pravdě neznám lepší než Takenoko. Takže zkus se juknout na nějaká videa, vážně ty tipy stojí za to ;)

23.8.2015 03:39:16

Už to tu bylo, ale
Takenoko
Údolí králů
Doba kamenná
Elfenland
Poštovní kurýr

Temné znamení
Pandemic

- vše vyzkoušeno ve 2 hráčích. Hratelné super.

24.8.2015 10:39:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Star wars: unlimited Palpatine + jeho ochranka
Star wars: unlimited Palpatine + jeho ochranka
Akt. cena: 230 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas