První kooperativní hra do naší party

Ahoj, potřeboval bych poradit s nákupem první kooperativní hry do naší party.

Hrajeme v počtu 2-5 (nejčastěji 4), nevadí nám delší herní doba (běžně hrajeme i tři hodiny v kuse). Složitější pravidla také nejsou problém.

Česká verze hry je výhodou, ale není podmínkou.

Díky za rady :-)
22.9.2016 17:43:48

za mě
ghost stories, ale to se teď hůř shání.
Pak mám rád hanabi.

22.9.2016 17:46:02

Pandamik,
Nebo Záchranáři

22.9.2016 18:02:53

ruy

rozhodne
...Hanabi
asi jedina koopka co netrpi syndromom herneho alfasamcovstva =) ...

...a cim lepsia partia tym konfliktnejsie hry :)

22.9.2016 18:46:13

Hanabi?
No po jedné zkušenosti musím říct, že ta hra určitým alfasamcovstvím trpí. S určitým typem hráčů to nedokážu hrát.

Ale která hra tím netrpí? SPACE ALERT!!!!!!!!!!! Omlouvám se, ale přijde mi, že ta hra je asi nedoceněná. Je to úžasná kooperativka, kde se opravdu musí kooperovat. Když je někdo na spodní palubě, nedostane se jen tak nahoru. Ano, je potřeba audio přehrávač (a tuším, že existuje i generátor náhodných misí), ale za ten zážitek to stojí.

22.9.2016 18:57:33

Space Alert
Souhlas se zrudou. Space Alert je král kooperaček, která eliminuje "loutkaře". Hutná kooperačka je i Mage-Knight (vybrané scénáře), či vzpomínáné Ghost Stories nebo Ygdrasil. Koop je i LOTR LCG, ale to leze do peněz. Osobně mám ještě rád i Samurai Spirit, kde to s náhodou není tak jak se na první pohled zdá. Z jednoduchých karetek pak třeba The Game.

22.9.2016 19:57:16

cenová hladina
Cena až tak nehraje roli (1500-2000) ale máme v partě dvě holky a chtělo by to něco co jim nebude úplně proti srsti, vím že s vesmírem body nezískám.

Záchranáři by docela šli (tématem) ale přijdou mi takové moc dětské.
Co třeba Zima mrtvých?

22.9.2016 20:49:50

Mechs versus Minions
Včera jsem poslouchal kluky cabal podcastu A narazil tam na Hru Mechs versus mininons. Zní to dobře říkal jsem si. Dnes jsem pořádně prošel všechny informace a vypadá to na naprosto úžasnou věc. Je to kooperativní hra nejblíže asi Roborally, případně Space alertu. Vypadá skvěle, je tam přes sto miniatur, některé barvené ostatní washnuté, což je naprosto skvělé. Hlavně by se to všechno mělo vejít do dvou tisíc. Podle spousty lidí, by tahle hra mohla mít veliký dopad na ceny podobných produktů se spoustou figurek.
Ke hře samotné je třeba říci, že je to hrozně jednoduché, rychlé,dostatečně obtížné a obsahuje to kampaň. Doporučuji kouknout na pár videi a hned si to zamilujete.
Hra vychází 13.10.2016 a prý bude mít i přijatelné poštovné do Evropy. Snad se klukům podaří to sem dostat.

22.9.2016 21:22:57

Zima mrtvých
Já doporučuju Zimu mrtvých. Nejčastěji to hrajeme v plném počtu, z toho dvě slečny. Taky jsem se hodně bál, že nebudou chtít hrát hru se zombíky a úplně v pohodě. Pro přítelkyni se Zima mrtvých dokonce stala nejoblíbenější hrou (pokud má mezi přeživšími matku =D ).

22.9.2016 21:27:21

...
A co robinson crusoe? je to česky, pro holky téma si myslím dobré... zima mrtvých je fajn ale ne každému sedne prvek zrádce a na tom ta hra vlastně stojí. Andor, ač hodně podceňovaný, měl zatím vždy úspěch a to i u "holek"... jen pozor je to hodně euroidní. Ghost stories pro holky spíše ne, málokdy bývají masochistky... i když to by se jim pak také nemusel líbit robinson. No a pak tu máme arkham/eldritch: ty já nemám rád, ale všichni kolem mě to zbožňují a to i dívčí osazenstvo. A jsem zase vymletej... vždycky když se nikdo neptá, tak mám hlavu plnou deskovek a když je to nejvíc potřeba nevím nic :D

22.9.2016 21:35:56

ruy

zruda
Jasne ALERT je urcite bomba ten timepressing ma nieco do seba tam na nejake bossovanie moc casu neni =)....

Este mi napada taka mala kartovka ale s dobrou atmo: Grizzled...

22.9.2016 22:05:08

souhlas
souhlas s grizzled :)

22.9.2016 22:10:43

Zima mrtvých a XCom
šel bych do XComu

23.9.2016 06:29:52

legacy
Každou chvíli dorazí na pulty česká verze Pandemic Legacy. Jestli se scházíte pravidelně...

23.9.2016 07:49:04

Dalsi napady
Osobne v parte docela dost hrajeme treba Red November, tam bych ale rekl, ze cim vic lidi, tim je to zajimavejsi, ve 4ech jsem to jeste nehral. Tematicky (potapejici se gnomska ponorka) je to urcite i pro slecny zajimave.

To stejne plus minus plati i o Shadows over Camelot. Perfektni komponenty a graficke zpracovani, dobre vymysleny system - zejmena s rozsirenim byva atmosfera v hrach hodne napjata. Zejmena je to skvele, pokud se nekdo ujme role vypravece (treba kral Artus) a vsichni prispivaji k atmosfere hry tim, ze se oslovuji jako rytiri a komentuji sve skutky v ramci svych roli. Minusem je mozna jen anglictina.

23.9.2016 16:08:07

kooperativky
Red November je určite dobrá volba, je to zábavná hra (díky scarvein, mám ju doma ale nenapadla ma). Tiež už spomínaný Pandemic (je v cz). Prípadne skúste Velká kniha strašlivých čar (kooperačka od Rexhry tiež v češtine), veľa ľudí to chváli a myslím, že túto ešte nikto nespomenul. Z môjho pohľadu je táto trojka dobrý výber aj pre "holky" v skupine.

23.9.2016 16:25:57

Zombicide
Já osobně kooperačky moc nemusím, ale dokonce i mě dost baví zombicide a u nás ve skupině sse dost chytlo. Baví i mojí přítelkyni, takže se to dá hrát i s holkama :)

A Zombicide: Black Plague by měl vyjít i v češtině.

23.9.2016 18:56:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Red November
Red November je zábavný avšak hodně nasírací a celkově záleží dost na okolnostech zda to parta dotýhne do vítězného konce

24.9.2016 11:58:57

Red November
Je sice nasírací sranda, ale dost trpí syndromem alfa hráče.

24.9.2016 12:04:51

coop
Pandemic - legacy lepší, Eldritch horror, Zima mrtvých je fajn a z nových teraz Mansion of MAdness

24.9.2016 12:12:57

co takhle "Room 25"?
kromě kooperativního modu se dá hrát i v dalších modech (kompetetivně, solo...),
celkově mi přijde hra i hezky variabilní.
Pravidla jsou sice v angličtině, ale jsou nenáročná, případně lze češtinu stánout tady.
I cena hry je podle mě příjemná, za něco přes pět stovek, lze pořídit i novou edici s barevnýma figurkama.

24.9.2016 14:09:57

Článek o koop hrách.
http://hrajeme.cz/trosecnici-u-deskoherniho-stolu-aneb-co-prinasi-kooperativni-a-solove-hry-1-cast/

28.9.2016 08:46:48

Kooperačka
Já bych určitě doporučil i na kooperačku Descent (kromě klasické verze proti Vládci zla) lze dokoupit 3 kooperační rozšíření - Zapomenuté duše, Hněv přírody a Temné elementy. A jako největší bonus, který si ted nemohou všichni vynachválit, vycházejí kooperativní aplikace Road to Legend...

S naší partou hrají také občas také slečny a baví je to... Pokud chtějí, mohou zabíjet i zombíky (1 z nestvůr) nebo i mnoho jiných příšerek, anebo plnit ukoly, sbírat poklady, hledat lepší vybavení i zdokonalovat svou postavu... prostě fantasy se svším všudy

28.9.2016 09:31:09

moje tipy
Room 25 - jak čistě kooperativní verze, tak se škůdci (strážnými)
Temné znamení - light verze Arkham /Eldrich horror, o něco jednodušší a rychlejší
Andor - max. 4 hráči, pouze 5 scénářů (lze hrát opakovaně), k dispozici spousta fanouškovských scénářů, i tady na ZH
X-COM - max. 4 hráči, je potřeba tablet
Space Alert
Zima mrtvých
Pandemic - max. 4 hráči, náchylné na syndrom dominantního hráče
Záchranáři - dtto

29.9.2016 10:24:29


.....
Jarmuk to již psal .... ghost stories.

Kooperace v roomu je ... no nic moc.
Pandemik je rozumná volba.
Pokud máte hráče, který je pro hru ..... tak semikooperace ....
descent ... je slušná volba, ale dorn a battlestar galactica, je výborná volba. Dále hodně slušný je cosmic encouter .... každý za sebe se všema proti všem .... velké zážitky.
Těch her je hodně, ale dobrá kooperace je široký pojem. Ne všem ta která hra sedne.
Přeji šťastnou ruku.

29.9.2016 19:45:30

...
Padl tu již shadow run crosfire? I když tam je aj, ale popravdě stačí jeden hráč co jí ovládá

29.9.2016 22:30:19 | Upraveno autorem (porovnej)

Charitativní aukce

Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Akt. cena: 5555
Končí za: 1 hodina

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Prodám Únikovka: Záhada Eldorádo
Prodám Únikovka: Záhada Eldorádo
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas