Prosím Vás o radu jakou hru pro partu lidi 20-26

Zdravím,
chtěl bych Vás poprosit o radu jakou hru koupit do party mladých lidí ve věku 20 - 26 let.
Máme super partu a často si rádi zahrajeme karetní nebo deskové hry. Potřeboval bych poradit jakou hru pořídit do sbírky. Chtěl bych něco pro 2 až klidně 8 lidí kde hra trvá cca půl až 1,5 hodiny. Maximálně do 2 hodin. Hlavně nic utahaného (občas si bereme hry do hospůdky k pivu :)) ...
Poslední dobou rádi hrajeme Dixit, Time line, Citadelu, občas Aktivity...
Kámoška mi říkala o hrách jako Dobble, Bang!, Sabotér, Královské rošády... doporučili by jste mi něco z těchto her ? Nebo máte nápad ještě na nějaké jiné hry ?

děkuju :)
5.2.2014 11:01:02

SMAZA
Zkus projít
- Dungeon Fighter (toto snad ani nemůže omrzet)
- Roborally (spíše lepší ve více hráčích, ale je to parádní zábava s minimem pravidel)
- The Resistance a její odnož Avalon (problém je s minimálním počtem hráčů 5)

Vybíral jsem hlavně podle požadavku občas vzít s sebou k pivu a dle požadavku na vyšší počet hráčů.

5.2.2014 11:22:08

SMAZA
Šiki Miki, Dobble, Diavolo, Grabolo, Duch (a všechny další jeho pokračování) jsou všechno postřehovky, kde se budete prát o karty/figurky
Sabotér je prima pro víc lidí, pokud je dost velký stůl, Rošády jsou už víc přemýšlecí.
Do hospody se taky podle mě hodí hry od Drei Magier Spiele: Blafuj, Švábí salát, Tarantel Tango (česky jako Tarantule Tango), Mogel Motte (česky jako Túry Můry). Pokud se nenecháte odradit tím (pro mě) hrozným překladem názvu, všechno jsou to pěkné párty hry pro víc lidí ;)
Ještě by vás mohly bavit Příběhy z kostek (Rory's Story Cubes), ale bacha, je to nekonečná hra :)

5.2.2014 11:28:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Ahoj
Bang! přestože je zde proti ní docela zbrojeno, je do hospody docela ideální. Pozor ale na rozšíření, ty jsou naprosto zbytečná když Bang! tak pouze základ a rozšíření Město Duchů, zbytek nekupovat, ztráta času. Případně jeho novější variantu Samurajský meč, kterou bych asi preferoval pokud bych už Bang! nevlastnil. Můžeš zkusit taky verzi Bang! The Dice Game, která se do hospody vyloženě hodí protože je kostková.

Královské rošády určitě ano. Saboter je dobrý, taky jsem na něj koukal, ale přijde mi, že s tématem blafování nepracuje naplno, tu bych si asi nevybral. Dobble neznám.

Já bych ti do hospody jednoznačně doporučil Mafii respektive její originální variantu Resistance. To je blafování na úplně jiném levelu. Případně variantu Avalon: Resistance která do hry přidává další postavy. Hra do hospody přímo určená.

Ze stejného universa (jako je Resistance, pokud seženeš novou verzi) a perfektní blafovací hra je The Coup.

Dále bych do hospody zvážil třeba Lifeboat. A nebo pokud se chceš trochu pohádat tak Intrigue (blbě se shání) to je fakt pecka na to jak je to malá krabička. Blbé je, že obsahuje papírové peníze a to do hospody asi moc vhodné není.

5.2.2014 11:31:54

...
Myslím si, že Zombie dice, nebo Milostný dopis by také nebyly k zahození

5.2.2014 12:26:08

matewr84
Vidíš to na Milostný dopis jsem úplně zapomněl. I když tu tématiku a název bych u té hry rozhodně změnil. Přesto ji vlastním a do hospody ideální blafovací rychlovka.

5.2.2014 12:31:29

zombie dice
za mě ne, je to kostková hra a kostky jsou až moc náhodná hra.

Teď jsem zkoušel Carcassonne a docela mě to baví a je to pro 2-5 resp. 6 hráčů. Pokud bys chtěl tak se dá stáhnout z netu a vytisknout.

5.2.2014 16:30:40

kostky
Lepší než Zombie Dice je Martian Dice. Sranda, rychle odehráno a musí se i trochu taktizovat. Náhoda do hospody je ideální. Lidi se tam chodí bavit a ne hrát šachy. Na druhou stranu kostky hoooooodně rachotí, a tak by se mohlo stát, že mezi nimi po nějaké chvíli přistanou i něčí zuby.

5.2.2014 17:05:57

Ahoj
Za me muzu urcite doporucit Sabotera, Bang! (ve vetsim poctu doporucuju se zlatou horeckou, jinak mrtvoly dost kafraj do hry a nudej se) nebo 7divu (max 7, prijemne hratelne od 5ti lidi).

5.2.2014 17:08:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Pozor
pozor na to carcassonne... ve dvou a ve třech je vážně super, ale ve více je to NUDA, utahaná nuda... dávej na to bacha. A jinak ano Zombie dice je hodně náhodná hra...

5.2.2014 19:46:27

Carcassonne
Carcassonne som hral v dvoch rôzných partiách po 6 ludí a šlapalo to v pohode. Tiež som ale mal smolu na partiu keď sme hrali traja a ťahalo sa to neskutočne. Stačí jeden nerozhodný hráč a dokáže z pohodovej hry spraviť neskutočnú nudu. Je pri tom uplne jedno čo je to za hru.
Dokúpiť ale maximálne prvé rozšírenie kde su figurky pre 6 hráča, inak to už začína byť náročne na priestor.

6.2.2014 07:22:22

kostky - zombie dice
ano, v hospodě se chci bavit, ale po pár hrách kdy někdo nemá žádný mozek a jiný už jich má třeba 7 moc zábavné není ani u piva. Dřív jsem ji hodnotil kladně, ale hodnocení jsem změnil.

6.2.2014 08:50:08

morpheus
Od toho je ta hra tak krátká. Lze hrát vzápětí znova. Nicméně tyhle hry taky osobně úplně nemusím.

7.2.2014 03:57:46

havelock
ze začátku nas to bavilo, ale omrzí to brzy.

7.2.2014 08:44:30

...
Tak rozhodně za tuhle cenu raději ten Dobble, jen jsem přidával něco navíc... Jinak nejvíce doporučuji Bang a Sabotéra.... a možná i 6 bere a také ten milostný dopis, jen tam je méně hráčů... a možná ještě i Hanabi?

7.2.2014 09:31:49

Co ještě nezaznělo:
Shadow Hunters:
+ 4-8 hráčů.
- Nutno počeštit (neplatí pro tragickou CZ verzi Lovci noci)
+ Rychlá a svižná hra.
+ Hráči se navzájem zabíjejí (=posírají) a pořád je to zábava.
+ De-facto rodina Bang!, ale na rozdíl o něj to není debilita (a ano Bang! je debilita a klidně mě kamenujte. V Bangu! jsem v 7mi hráčích čekal 40 minut na tah jen proto, aby mne jako banditu zabil jiný bandita. Když jsem se ho na konci hry ptal PROČ?, tak mi řekl: "Já vím, že jsi hrál se mnou, ale za tvé zabití jsem dostal 3 karty a potřeboval jsem se prostřílet k šerifovi." Co to kuwa je za hra!?!? A tohle dělá mnohem víc hráčů a obhajuje to jako nejlepší možnou strategii.
+ Velmi snadná pravidla.
+ Zabere málo místa. I na stole.
+ Když si obalíš karty, v hospodě prakticky nesmrtelná.
+ Prvek blafování.
? Cena cca. 800 Kč.
! Nekupuj českou verzi Lovci noci - stejná pravidla, ale grafické provedení k pláči. Originál je drsný a zlověstný, manga provedení.
! NEKUPUJ rozšíření (nové postavy).

Piješ jako stará Blažková:
+ 2-6 hráčů.
? Nehrál jsem, jen jsem viděl hrát.
+ Vysloveně sedí do hospody (když karta řekne "piješ rum". tak v té hospodě prostě vypiješ rum :)
+ Je v malé krabičce.
- Na stole už zabere více místa.
+ Velmi levná (já osobně ti ji za 300 klidně prodám, neb jsem ji omylem dostal ;)

Infarkt:
- 2-5 hráčů.
+ Velmi rychlá a svižná párty hra.
+ Zábavná.
+ Vleze se do malé krabice.
- Na stole už zabere místo jako klasická deskovka.
+ Hráči si navzájem škodí (vyhrává poslední přeživší = pomáháš ostatním do hrobu.)
+ Velmi levná (v bazarech běžně za 200 - 300 korun).
+ V podstatě není problém koupit 2 hry, přestříkáš figurky a může hrát až 10 lidí (i když sami jsme si pro svižnost dali strop 7).
+ Hráči se v ní zvou i do baru, cpou se smaženými brambůrkami a čipsy, takže ta tématika hospody tam také je.

Time's up!
+ 4-12 hráčů (= must have)
Něco jako Aktivity, ale rychlejší, svižnější. Hádáš osobnosti. Na 3 kola, pořád stejný balík osobností. Nejdřív máš půl minutu a můžeš mluvit + gestikulovat, ve druhém kole jen gesta a ve třetím jen jedno slovo jako nápověda. Samozřejmě v jiném kole může tvou osobu dostat jiná dvojice, takže paměť hraje svou roli. Nápověda a hádající se střídají.
+ Byť to tak nezní, extrémně zábavné.
+ Osobností je hodně, takže se dloooouho neohraje.
+ Možnost dokoupit rozšíření (kdyby se ohrálo).
+ Hodně malá krabička.
+ Zabere málo místa na stole.
+ V hospodě se hře spíš nic nestane.
? Když obalíš, nesmrtelná hra, ale karet je hodně a za obaly dáš víc, než za hru samotnou. Sám jsem ji proto nechal tak jak je a kdyby se někdy zničila, koupím novou. Vyjde levněji.
+ Mimořádně jednoduchá pravidla (vysvětlíš za 5 minut).
+ Baví i nehráče.
+ Velmi nízká cena.

Fauna:
+ 2-6 hráčů
- Vyšší pořizovací cena.
Tady jsem váhal a názor si udělej sám. Na velkém hracím plánu hádáš zvíře. Kde žije, jak je velké, kolik váží, délka ocasu atp. atp. V podstatě krásná vzdělávací hra pro děti. Poprvé jsem ji hrál na chatě (všichni byli lehce lízlí) a můžu ti říct, že tak jsem se u deskovky nikdy nenasmál. Ono teď a tady to nebude tak vtipné, protože je jiná situace, ale hláška "Kůň? 400 kilo? Jsi si tím jistý? A víš, že nevážíme celé stádo ale jedno malé hříbátko?" mě sundala ze všech nejvíc. A takové padaly jedna za druhou. Ale na to potřebuješ hráče, kteří mají rádi srandu, dokáží hodit vtipné hlášky a ostatní je pochopí. Prostě správnou partu a správnou náladu. Jak se ti tam objeví někdo, kdo ji bude chtít reálně vyhrát, tak jsi šlápl vedle a já ti blbě poradil...

7.2.2014 10:26:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Špatňák
Já tedy Bang neobhajuji vůbec, sám ho vlastním, jenom z toho důvodu, že ho zná spousta známých a není prakticky nutné již vysvětlovat pravidla. Rozšíření jsou tragedie a mám takový pocit, že zlatou horečku asi nikdy hrát nebudu. Vždycky se najde ve skupině někdo kdo to nehrál a navalit do hry všechny rozšíření tak je z toho úplně paf. Nevýhoda je počet hráčů, v méně než 5ti si to nezahraješ (přesto je lepší vyšší počet) a v 7mi už je to na dlouho. Prodávat to nebudu ale jelikož mám mnohem lepší hry tak hru vytahuji pouze sporadicky.

Na druhou stranu jde o to s kým to hraješ, pokud ani banditi netahají za stejný provaz je to na mašli. Pokud Renegad nepochopí svou roli, je to na mašli.

7.2.2014 10:37:40

BMAJTZ:
Souhlas. U rozšíření už nelze obhájit, že jde jen o dojení dajné krávy. Proto radím ty Shadow Hunters, protože jde o jednodušší Bang! (což mi někdo 100% omlátí o hlavu), ale to je výhoda. Hra netrvá tak dlouho a když ji někdo zdupe, ostatní tak dlouho netrpí. Obrovskou výhodu má v poustevníkových kartách, kdy se můžeš zeptat na otázku (tajně - buď si upíše život, nebo se nic nestane!), která ti napoví, jestli je dotazovaný neutrál, lovec, nebo shadow. Inteligentní hráči pak nestřílí bezhlavě, ale dedukují, kdo je proti nim a kdo s nimi. Ve hře jsou samozřejmě karty, které hru popostrčí, aby to zkoumání netrvalo dlouho. Taky se mi líbí neutrálové - mají vlastní cíle a nevíš, jestli pomohou tobě, nebo protistraně.

U Bang(u)! si myslím že je klíčové, aby hrálo právě 7 lidí. Jinak je to nevybalancované.

7.2.2014 10:46:08

Isla Dorada
A ještě mě napadla Isla Dorada, protože když si teď čtu znovu tvůj příspěvek, nemusí to být omezeno jen na hospodu. 3-6 hráčů, ale valili jsme to i v osmi. Šlo to, jen jedna karta ztratila smysl (Juju) a karty Big foot / Leviathan chodily místy častěji, než by bylo zdrávo.
Tady ale doporučím přečíst si recenzi.

Jsou samozřejmě i jiné fajn hry na 1,5h pro více hráčů, ale díval jsem se po tom, co lze snadno vysvětlit, nikoho neurazí, osloví i nehráče a v rozumné cenové relaci.
Po "klasických" hrách se už musíš podívat sám...

7.2.2014 11:43:08

Ještě mě napadlo
Bylo nebylo.... nutná je dobrá parta. Pak možná třeba i Párty alias, všichni tvrdí, že je to mnohem lepší a svižnější než Activity.... A třeba taková Alhambra je sice trochu strategičtější, ale je to zábava i pro nehráče. No a nebo Ticket to ride (skoro stejnej princip)

7.2.2014 12:06:38

matewr84
Alias je zajímavý ale s Akitivtami je to na stejné brdo. Jsou tam naprosto zbytečné věci jako vytvoř verš. Vyjmenovat abecedu je taky prakticky bez námahy, ve dvou lidech v pohodě. Nejzajímavější jsou samozřejmě hledání slov a pantomima.

Upřímně řečeno zatím jsem nepřišel na důvod proč si tuhle hru (i Aktivity) vůbec kupovat. Nejzajímavější jsou stejně většinou osobnosti. Jedinou party hru z tohoto ranku kterou bych byl ochoten si koupit je Time's up! Osekává to zbytečný balast, který nikoho nebaví a nechává to zajímavé.

7.2.2014 12:13:22

párty hra
mě dost oslovila ZNÁŠ MĚ?

7.2.2014 12:36:21

:-)
Vidím tohle téma a říkám si to je dobrá výzva a tak jsem přišel ti poradit nějaké hry pro mega partu 20-26 lidí. Tak škoda, že je to myšleno jinak ;-)

7.2.2014 14:25:05

:-D
No jo, to byla opravdická výzva... třeba by šlo nakoupit více kopií a spojit je dohromady, takhle se například hraje Bylo nebylo.... K tématu BMAJTZ: Mě to teda baví a sice to má stejný princip jako Aktivity, ale přesto je to jiné... A co se týče Znáš mě, tak to je jedna z mála her u kterých koupi považuji za zbytečnou, jelikož se to dá tak skvěle udělat doma... Otázky si zadávající vymýšlí sám a píše se na papír... ale jinak je to hodně dobrá party hra

7.2.2014 15:07:26

V hlavní roli
K pivu to musí být celkem sranda.

7.2.2014 16:57:49

Vybíráme z Bazaru

Prodám Zimu mrtvých: cesty osudu
Prodám Zimu mrtvých: cesty osudu
Akt. cena: 1025 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas