prosim o radu s novymi hrami, Arkham horror?

Dobry den vsem, chtela bych se poradit. Mam hry Proroctvi, Agricola, Puerto Rico, Vladce Tokia a pod. Chtela bych neco podobneho Proroctvi, hrdinove, prisery, davne doby, fantasy, ale kde by nebyl potreba "pan jeskyne" co hru ridi, coz me odrazuje u Descentu. Proste aby byla dobre hratelna ve dvou. Koukam na Arkham horror, ale spouta lidi lici jak je strasne slozity a vzdavaji ho. Je to opravdu tak tezka hra? Jsem tak stredne zkuseny hrac rekla bych :o) A pouze v cestine. Moc dekuji
21.12.2014 08:40:20

Je opravdu tak těžká?
Za prvé: není problém se dostat s herní dobou na 4 až 6 hodin, za druhé: pravidla jsou dost obsáhlá a několik prvních her v nich budeš při hře často listovat, ale to se dá asi častějším hraním odstranit, za třetí: při samotné hře je dost pravidel a omezení, která jsou třeba ohlídat, což mě třeba vadí a kazí mi to zážitek ze hry, když musíš myslet na to, že na tyhle hody je dvě kola postih, v téhle části mapy se nesmí tohle kolo dělat tohle atd. za čtvrté: hratelnost ve dvou za dva vyšetřovatele je opravdu náročná a většinou se změní jen v přípravu na boj s prastarým, dá se to vyřešit hrou za více vyšetřovatelů, ale je to další věc, kterou si musíš pamatovat, za páté přidám svůj osobní názor: mě osobně na téhle hře vadí kostky, háže se opravdu pořád a absolutní nepředvídatelnost hry, nejdřív si nastavíš ukazatele a pak až se jdeš střetnout do lokace, kde na tebe může čekat prakticky cokoli od odměny po boj.

21.12.2014 11:01:01 | Upraveno autorem (porovnej)

AH
Ahoj, nemyslím si že hra je těžká. Ano má obsáhlejší pravidla, chvíli o trvá nežčlověk pochopí sled událostí. Ale po pár hrách už není problém. S tím se zkracuje i herní doba. Jo ze začátku, když člověk tápe a pořád kouká do pravidel hra trvá déle. Ale 6 hodin je až moc přitažené za vlasy. Ve dvou většinou zahrajeme dvě hry za večer. Hra ve dvou je náročnější. Na hře je výborné to, že je pokaždé jiná. Hra si s tebou hraje, dá ti šanci, ty ji nevyužiješ, tak ti dá ještě jednu příležitost, ale nakonec tě spráská jako toulavého psa. Jindy tě mele od začátku, nevíš, kde ti hlava stojí a ty ji stejnak nakonec pokoříš a pak ten pocit je neuvěřitelný. Kostky? Já nejsem žádný příznivce hodů kostkami, na dvou kostkách mi stačí hodit 3, ale padne mi 2. Ale k této hře prostě patří a rád i když s obavami je do dice toweru pouštím...A hra ti přináší takovou atmosferu a často pocity beznaděje střídané okamžiky absolutní euforie, že stojí za to jí hrát.

21.12.2014 11:14:08

Temné znamení
A co "light" verze - Temné znamení? Pravidla nejsou složitá, ve dvou se to hraje dobře, menší balení, dá se to vzít a hrát všude.

21.12.2014 11:37:11

delka
Temne znameni urcite ne, me prave vubec nevadi kdyz hra trva vice hodin, tim lepe, takze urcite klasicka verze :o)

21.12.2014 11:39:59

AH
Arkham je super hra, ale musí se zahrát víckrát než to přejde do krve. Jako další hra mě napadl Andor. Ten je fajn, pravidla se učí postupně, není to tak složité a je k tomu hodně scénářů ke stažení. A nebo Talisman, ale to je vlastně skoro to samé jako Proroctví.

21.12.2014 12:03:12

.
Neměl jsem pocit, že by základní AH byl nějak složitý. Až s velkýmí rozšířeními se z toho stal takový neohrabaný kolos. Osobně bych doporučil Eldrich Horror. Což je de facto nový uhlazenější AH, s tím že rozšíření postupně vycházejí, takže můžete nová pravidla vstřebávat postupně.

Ještě mi napadá Mice and Mystics jako zajímavá alternativa.

21.12.2014 12:08:55

čo tak...
Cyclades s rozšírením Hades? Sú to dávne doby a príšerky :) Hráme väčšinou vo dvoch, páči sa nám.

21.12.2014 12:24:45

...
Určitě andor :-) naše nejoblíbenější hra, a navíc arkham je čistě stavěný na náhodě, u andoru si i trochu zapřemýšlíš (z tvých her, usuzuji, že máš ráda trochu toho analyzování)

21.12.2014 16:30:01

Andor
je nuda. Me nijak nechytnul. Pokud se nekomu zda Arkham narocny, tak vysel Eldritch Horror. V podstate to same jen ve svetovem meritku a musim rict, ze mi pravidlove prisel o poznani lepsi. Herni zazitek je dobry. :-)

21.12.2014 18:12:43

DaD
Hry ze série Dungeons & Dragons by mohli splňovat většinu tvých požadavků. Patří sem Dungeons & Dragons: Castle Ravenloft, Dungeons & Dragons: Wrath of Ashardalon, Dungeons & Dragons: Legend of Drizzt. Po stránce hratelnosti nevím, nikdy jsem je nehrál.

21.12.2014 20:05:35

dekuju
Moc vsem diky za vase rady :o)

22.12.2014 16:07:17

.
Nakonec to bude tedy asi ten Arkham. Andor vypada super, ten bych chtela urcite, ale neni mozne ho objednat, a zbytek jsou krasne hry ale v anglictine a to bohuzel nedam :o)

22.12.2014 17:35:02

a nechceš počkat
na Eldritch Horror? Myslím, že by to byla dobrá volba. CZ vydání /dle dostupných info/ bude co nevidět...ne hned, ale objevit by se měl v dohledné době.

22.12.2014 17:39:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Eldritch
ten se mi libil hodne moc a nevedela jsem ze bude v cestine. No parada. Moc dekuji za info. Tak na ten si pockam urcite. A kdyz bude trochu lehci nez Arkham tak potom uz Arkham snad zvladnu. Jestli to teda neni uplne podobne a nema cenu mit oba...

22.12.2014 17:43:39

Eldritch
Ty hry jsou hodne podobne a pritom dost odlisne. V tom je jejich problem. Eldritch se mi libi hodne, ale moc se mi nechce porizovat, kdyz mam komplet AH.

22.12.2014 19:22:04

...
Já o eldrich uvažuji, ale taky nevím zdali do toho jít, když mám AH. Za mě, AH je prostě pecka. Plně souhlasím s tím co napsal "Jeník". A opravdu není zas tak náročná, je tam hodně detailů, to je fakt, ale prostě jak se do toho člověk dostane, tak ho to pohltí... Ta atmoška stojí za to. Já mám zkušenost hry pouze ve dvou a upřímně bych ji vě více ani hrát nemusela. Zabere to akorát času a hra je super. Cca tři hoďky... Hrála jsem vždy za jednoho detektiva ve dvou hráčích a prastarý dostal na držku. Takže není třeba hrát za dva detektivy.

PS: pokud hraješ Agricolu vpohodě, tak AH dáš taky. Jo a Cyclades můžu též vřele doporučit.

22.12.2014 22:13:16 | Upraveno autorem (porovnej)

moj tip
D&D kooperativky (CR, WoA, LoD), pravidlovo pohoda, herne priemer, ale da sa krasne upravit podla potrieb a po par upravach sme toho vo dvojici nahrali hodiny a prave pre absenciu PJ sme nekupovali Descent, ktory je sice o dost vyssie herne aj graficky, ale skratka u nas nikto nechce robit PJ-a. Pri Wrath of Ashardalon je aj recenzia, ku vsetkym trom dielom :). Myslim ze WoA je tu aj dokonca komplet prelozeny. No a vsetky diely maju pomerne vela a peknych figurok za dobru cenu :).

23.12.2014 08:42:21 | Upraveno autorem (porovnej)

arkham, eldrich, andor
arkham me bavil driv hodne. nejradsi ho hraju ve trech a ctyrech lidech. ve vic lidech me nebavi, protoze neodsejpa a vetsinou hraje nekdo novy, cimz se to jeste prodluzuje. priznam se ze po zahrani andoru uz sem se ale k ah nikdy nevratil. ah je opravdu skvela hra, ale ... vetsinou se nase hrani protahne min na 3 a vic hodin. a diky succesful systemu ani ke konci si nemuzu bejt jistej, ze sejmu sebepitomnejsi potvoru. i na konci vas muze odstrelit blbej maniak. uz sem videl jak na jedenacti kostkach nepadl ani jeden success. navic. i nesedi system ziskavani vybaveni a vubec nektery mechanismy uz jsou podle me trochu zastaraly

nicmene ah je porad dobra hra. ja kazdopadne vzdycky doporucuju koupit alespon jedno male rozsireni. treba faraona. zlepsi se prace s balikem setkani. nestava se, ze pockas v lokaci a vytahnes si dvakrat za sebou stejnej event jako v zakladni verzi.

eldrich jsem zatim hral jen jednou. spoustu mechanismu se mi libilo. hra je urcite plynulejsi a ffg vstrebali mnoho novych a modernich hernich prvku, ktere se v dobe vydani ah jeste nepouzivali. treba decky pro kazdeho prastarehou jsou bozi. ale ... je to stejne dlouhy jako ah, mozna jen o neco kratsi. a to podle me ten system neunese. zatimco prvni pulku sem si fakt uzival, na konci uz sem si rikal proc uz to kua neskoncili pred pul hodinou. kdyby hru vybalancovali na hodinu a pul az dve, tak za me absolutni must have, ale takhle sem z toho byl dost rozpacity. navic v eh se ztratil naboj souboju s priserama z ah. ale nelyncujte mne, je to jen muj nazor ;)

protoze sem rpg zavisly hral jsem hodne her na hrdiny. ale andor je podle me nejlepsi zpracovani klasickeho konverzacniho rpg bez PJ. je bliz eurovkam, comz podle me i vic sedi tvemu prani mit neco podobneho jako proroctvi. ale nevim. me se libi, ze jde hra ve dvou trech i ctyrech. hraju ho s partnerkou i smalou od jejich osmi let pac je to kooperativka v podstate jednoduchymi pravidly. andor je takovy herni engin a kazda hra je trochu jina podle zvolene legendy. v ah sice hrajes pokazde proti jinemu prastaremu ale hlavni gro hry je porad stejne.

nicmene i tak si myslim, za at vyberes jakoukoliv z nich, neudelas chybu

@.

30.12.2014 12:23:44

Vybíráme z Bazaru

Agricola + Farmers of the Moor + FR, NL, FL decks
Agricola + Farmers of the Moor + FR, NL, FL decks
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas