Prosim o radu

Ahoj,
chtel bych vas poprosit jestli by mi nekdo doporucil nejakou dobrou hru pro 2-4 hrace. Mel jsme na mysli hru neco na styl agricoly, ktera s emi velice libila. Chtel byhc hru zabavnou dlouho alespon na hodinku a at je co nejmene o nahode.

Dik moc
9.12.2014 21:01:00

Le Havre
Skus Le Havre. Rovnaky autor ako u Agricoly. Ma to aj nieco z agricoly. Napr. krmenie robotnikov a ine... Ci je to zabavne to zalezi od toho co povazujes za zabavne. Ak ti pride Agricola zabavna, tak Le Havre by vas mohlo bavit. Navyse ta hra ani nie je draha.

9.12.2014 22:11:20

machos
Podobné Agricole? Zkus se podívat na Cavernu. Autor Agricoly Uwe Rosenberg hru přepracoval, rozšířil stavění farmy o budování štol a dolů v jeskyních, místo karet profesí a vybavení jsou destičky místností, které mohou všichni budovat, takže náhoda s rozdáním karet profesí a vybavení odpadá.
Zatím jsem nehrál, ale dnes mi došla poštou, nadělil jsem si ji pod stromek, předtím jsem byl hráč Agricoly a hrál jsem i Le Havre :)

9.12.2014 22:36:43

něco nového
Zkus třeba Puerto rico... je to něco nového, ale stále tam je minimum náhody a úžasná vybalancovanost a zábava... za mě rozhodně +... a nebo zkus Andor: dobrodružné legendy. Je to sice s mírným prvkem náhody, ale vše je to na vás hráčích jak to zvládnete a jedná se o snad jedinou dobrodružnou hru, kde je nutné logicky přemýšlet a uvažovat nad každým tahem. Je to vlastně jedno velké puzzle, takže trošku jako agricola. Vážně to zkus, nezklame tě to ;-) No a potom rozhodně neprohloupíš ani třeba skvělou kooperativní hrou Hanabi, nebo úžasnýma Vládci podzemí, kteří jsou hodně o analýze a dedukci a logice. Nebo mořeplavci.... No a caverna a Le havre jsou hry téměř stejné jako je agricola, takže vážně zkus něco nového :-)

10.12.2014 08:17:40

istanbul
je něco nového, puerto je něco starého.
Ale nechci ho hanit, mě puerto přišlo lepčí než agricola, stejně tak i istanbul . Nejvíc z tohodle balíku chválím caylus a ten je úplně bez náhody, pokud nepočítáš nepředvídatelné tahy hráčů.
Nemůžu dopustit na tikal.
Tak nějak, asi.

10.12.2014 22:44:40

...
Já to myslel jako že má zkusit něco nového v rámci stylu :-)

11.12.2014 12:12:59

Tzolk'in: Mayský kalendář
Zajímavý mechanismus, který s průběhem kol posouvá umístěné dělníky stále na lepší pozice. Boduje se získáváním přízně bohů, umisťováním křišťálových lebek a stavěním monumentů a některých budov. Velmi dobré i ve dvou hráčích. Ve hře jsou také 4 stupnice pokroku, které přidávají různé bonusy. Náhoda je vcelku minimální a hře přidává na variabilitě - 2 základní kartičky s počátečními zdroji, případně přízní a posunem na stupnici pokroku + budovy a monumenty pro danou hru. Osobně mám radši než Agricolu.

Istanbul vypadá hodně zajímavě. Jinak bych se podíval i na ostatní hry od autora Agricoly. Některé už tu doporučovali jiní.

11.12.2014 13:13:47

Údolí Králu
:-)

11.12.2014 13:24:27

to matewr84
já vím, ale musel jsem si rejpnout, neudržel jsem se.

11.12.2014 23:13:27

Lewis and Clark
Pro mě teď naprostá pecka, skutečný příběh na pozadí, worker placement, drobný deckbuilding, opravdu mohu jen doporučit.

12.12.2014 10:00:43

toť otázka
Lewis and Clark - kdybych neměla problém s indiánama (protě tohle téma nemám ráda), tak by byla letos pod stromkem. Přijde mi hodně zajímavá

Le Havre - je tam dvojitá směna zboží oproti Agriole. Je to víc na palici. Jednak musíš ze surovin udělat tovar a pak tovar zoobchodovat. Takže to chce hodně myslet dopředu. Je to prostě mozkolam ale hodně dobrej. Časově jednou tak delší jak Agr.

Tzolk'in: Mayský kalendář - to sem hrála parkrát. Právě mě zajímal ten mechanizmus. Tady jsem zjistila, že nejlepší ceta k výhře je přes lebky . Hráno ve dvou. Možná tohle by chtělo ve více. Pak mě nebavil konec, protože tam už člověk věděl, na čem je a tak se to víceméně jenom dohrává... Je to pro náročné hráče s minimem náhody

Údolí králů - příjemné euro které neurazí. Hra na hodinku ve dvou. Lehčí než Agr.

Za sebe přidávám Pilíře země - sice starší záležitost, ale já ji mám hodně ráda, nádherná grafika a co si uděláš to máš. Je třeba sledovat soupeře a předvídat.

12.12.2014 19:01:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Za mě Trajan a Caylus
Protože mě Tzolkin nakonec moc nechytl - to budou asi ty kola...:-)

12.12.2014 20:36:32

.....
Caylus,V roce draka,Tikal,Pilire Zeme.

12.12.2014 21:12:55

Jestli je to ještě aktuální
Údolí králů
Pilíře země

Obojí vyzkoušeno s přítelkyní a baví jí to, možná více než Agricola.

4.2.2015 11:03:53

Vybíráme z Bazaru

Eldritch Horror EN (komplet)
Eldritch Horror EN (komplet)
Akt. cena: 7900 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas