potřebuju poradit

Ahoj,
potřebuju poradit jakou hru pořídit.
Mělo by to být dobře hratelné ve 2,3 a 4, nejlépe česky nebo komponenty bez textu nebo s min. textem (v případě Ang. verze), zábavné ,ne kooperace (jedině v nějkrajnějším případě), herní doba cca hoďku (ať to odsýpá a není velká prodleva mezi hráči), jednoduchá pravidla ať to pochopí i nehráči, znovuhratelnost.
Napadlo mě :
Carcassone
Vládce Tokia
Tikal
Království
Goblini s.r.o.
Colossal arena

Doteď jsem hrál karetky - WoWko, Mtg, Doomtrooper, A:NR, Lotr LCG

Dík za radu
9.1.2014 21:31:17

-
z toho co jsi psal bych ti poradil Tikal , případně Carcassone.
Vládci jsou lepší ve víc, Goblini jsou dost těžký pro nehráče a navíc jsme je vždy hráli tak ke 2 hodinám. Království je super, ale v podstatě dost počítací abstraktka (takže může někomu připadat suchý).
Ještě zkus Théby, Afriku, Ticket To Ride nebo vynikající Origin a Steam Park (ale u obou jsou karty s trochou angličtiny )
Případně - ale ty se už hůře shání - Acquire, Rok draka, Oddville...

9.1.2014 21:56:36

ještě
room 25, ale tikal je opravdu pecka
taky mě mile překvapila hratelnost ve dvou u tobaga

9.1.2014 22:40:02

ruy

za mna
..nemam moc rad poziadavku na pochopenie nehracmi - asi preto ze s vacsinou nehracov co som sa stretol, boli nehraci lebo sa im jednoducho nechcelo hrat

..ale odporucim:
galaxy truckera
endeavor alebo egizía
a este rychlo vysvetlena by mohla byt aj Ra the dice game

9.1.2014 22:43:31

další tipy
Takenoko, Notre Dame (ve dvou slabší), Love Letter (můžeš si přeložit nebo vytisknout tahák), Tweeet (pro sudý počet hráčů), Kingdom Builder.
Koop pak Hanabi.

10.1.2014 00:19:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Love Letter
Uz je nejakou dobu venku cesky.

10.1.2014 08:07:09

rada
Vynikající je Alhambra... je to jednoduché, odsýpá to mnohem rychleji než Carcassonne a také je tam více interakce mezi hráči. Navíc mám zkušenosti, že i nehráči se chytli a pravidla jsou jednoduchá. Možná je tam trochu více náhody, ale když se to naučíš, budeš mezi prvníma furt, ale je pravda, že náhoda někdy pořádně zařízne, no. Jinak je skvělé takenoko, rozhodně doporučuji. Mám zkušenosti, s tím, že to baví lidi, i když prohrajou, což je super :-D Ještě pak pár tipů: Zooloreto, Citadela, Milostný dopis, doba kamenná... Z toho co si vyjmenoval je výborný Tikal a Carcassonne je dobrý, ale tam ta prodleva docela je... jinak pro dva hráče super. Vládce je dobrej ve větším počtu... ostatní jsem nehrál

10.1.2014 09:21:08

Tikal nebo Carcassone
Rozhodně jednu z těchto dvou. Tikal je pecka, ale už jej nutně nezahraješ s každým (je to teda nějaký pátek, co jsem jej hrál naposledy).

Carcassone je univerzální, jednoduchý a rychlý - zahraješ téměř s kýmkoliv.

Alhambře bych se spíš vyhnul - není špatná, ve své době jsme ji docela vyhráli, ale... Myslím, že Tikal a Carcassone jsou daleko lepší volba...

10.1.2014 09:48:29

...
Dík za rady :-)
Já z toho nehrál nic, vybíral jsem jen tak naslepo. Tikal nebo Carcassone jsou mezi prvníma na výběr.
Carcasosone je lepší klasika nebo Lovci a sběrači?

10.1.2014 10:57:22

Nazory se ruzni,
ale Lovci a sberaci se alespon nezvrhli v soap operu.

10.1.2014 11:32:22

Lovci sběrači
ty nemám, ale u normálního Carcassone bych byl opatrný s rozšířeními, protože se z toho může stát pěkný maglajz ;-)

10.1.2014 11:34:40

c vs. l&z
oba jsou hezké

za mě lovci o malinko hezčí, protože se oproti základu modrého lépe brání louky/pastviny. A krom toho to byla hra, která mě cca před 9 lety přivedla do tohoto kouzelného světa. Někomu naopak vyhovuje modré modifikovat rozšířeními.

10.1.2014 11:54:50

...
Když už teda to Carcassonne, tak rozhodně nekupovat moc rozšíření, maximálně tak jedno... Lovce a sběrače sem nehrál... každopádně dávej pozor na to, že ve více hráčích je carcassonne strašně utahaný

10.1.2014 12:23:49

Carcassonne
za mě kombinace Řeka + Hostince + Stavitelé pořád ještě funguje (já tam sypu ještě víc, ale to pak hru natahuje)

10.1.2014 12:26:37

za mě
Království, Ticket to ride, 7 divů světa

11.1.2014 10:42:47

za me
Ticket to Ride Europe, doporucuju kazdymu zacinajicimu a vsichni jsou nadseni

11.1.2014 10:56:43

TtR atd.
Ticket to Ride mám v oblibě, ale ve dvou bych to raději nehrála, to pak musí ztrácet na napětí a je to jen budování tratí. Ale i tak se to asi hrát dá. Ve třech a čtyřech splňuje podmínky bezvadně. Je tam spousta tratí, takže se neohraje rychle.
Království je sice v principu abstraktní, ale skoro každý tah je fakt vtipný a zábavný, protože skoro vždy někoho naštveš :) To bych doporučila já. Tikal mi připadá o dost sušší a abstraktnější. Je ale zase propracovanější, můžeš přemýšlet o strategii - v Království se snažíš jen co nejvýhodněji umístit karičku. Záleží na tom, co upřednostňujete.
Ještě bych přidala ke zvážení Citadelu, jak už tu někdo říkal. Ta by splňovala všechno a spolu s Královstvím je i finančně nenáročná :)

11.1.2014 13:21:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Finanční nenáročnost
To Alhambra je ze zmiňovaných nejlevnější... nejvíc mě rozsekala aukce tady na webu, kde se prodala za nějakých 400,- a v obchodě nová stojí 300,- :-D

11.1.2014 19:16:06

troška do mlýna
Carcassonne můžu taky doporučit a s rozšířeními souhlasím. Máme doma asi tři, ale hrajeme jen s jedním. Hru to dokáže pěkně protáhnout a když přijde někdo, kdo "to už někdy hrál, ale už je to dávno", tak se pak zpravidla v přehršli rozšíření jen ztrácí.

Alhambra není špatná, ale jak už tu někdo zmiňoval - náhoda tě může zaříznout. Což ale platí i u Carcassonne. Pokud koukáš na korunu, tak i s Alhambrou zažijete za pár kaček dost a dost zábavy.

11.1.2014 23:09:46

...
tak jsem pořídil Carcassonne + 4 rozšíření :-). Všechno homemade :-) což mě těší ještě víc. Jsem stím spokojen, zatím jsme hráli jen ve dvou a jen základ. Odsípá to celkem slušně a není nouze o zajímavé kombinace. Nikdy bych nevěřil, že mě to chytne :-D.
Je to jednoduché a po pár prtiich už hráč ví jak karty kombinovat, aby vytěžil co nejvíc bodů.

3.2.2014 11:40:32

Vybíráme z Bazaru

Legendy země Euthie - Limitovaná edice
Legendy země Euthie - Limitovaná edice
Akt. cena: 1725 Kč
Končí za: 14 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas