Poraďte prosím war-games

Zdravím, co čtu tak diskuze zde, tak mám asi opačný problém co většina hráčů :-) Mého přítele moc hry neberou, ale říkala jsem si, že bych ho možná "uhnala" na nějakou válečnou hru...já osobně mám zkušenost jen s Attack!em, ale to vylučuji.
Tématem nejlépe WWII. Zaujala mě "Studená válka" pro 2 hráče, ale nevím, jak je to s obtížností, nerada bych ho už dopředu "odrovnala" něčím moc těžkým.
Dál bych ráda poprosila o radu o podobně směřovanou hru pro skupinku 4-6 osob. Nejlépe hodně interaktivní, diplomacie, intriky, podrážení :) Skvělá je Game of Thrones, ta fakt baví, ale kdyby bylo něco podobného tématicky zasazeného do válečného prostředí minulého století, nejlépe s historickými paralelami...

Díky moc za každý tip!
12.11.2014 15:57:09

...
zaujala tě dobrá hra, ... pro hráče. Spíše bych navrhl 1989, nebo když wwII tak d day dice, duel in the dark,Manhattan Project, Memoir '44 třeba. A pro více hráčů Here I Stand, duna nebo rex, civilizace .... taky třeba ... ještě musím zmínit kyklády. Ty se budou určitě líbit.
Teď vyšla v češtině taková pecička pro dva až čtyři .... sumoneři.... summoner wars. Je to od 8+ takže pro přítele ideál... no ne :o).
I když už něco pamatuju, tohle je dobrá "válečná"zábava pro dva.

12.11.2014 16:32:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Pro 2
doporucuji Horus Heresy. Pravidla jsou tezsi, ale strategicky naprosto uzasna hra, tematika scifi. Mezi lidmi je hodne oblibene jiz zminene Here I Stand, pripadne Virgin Queen nebo Successors pripadne hardcore Twilight Imperium.
Z WW2 Tide of Iron treba nebo vyslovene zetonkove wargame hry, ale ty byvaji mnohy pro narocne.
Kostkove hry bych asi nedoporucil, ale clovek nikdy nevi. :-)

Zalezi, hraje Game of Thrones a bavi ho? Neprijde mu tezke? Pokud ne, tak vse vyjmenovane je na stejne urovni a vubec bych hry jako Memoir neresil a zkusil neco komplexnejsiho. Zkuste se s nekym sejit a zahrat pripadne pujcit a uvidite. :-)

Edit:
Jeste hra pro dva - Mage Wars. Bojova zalezitost, kde se hra ridi kartami z balicku, ktery si postavite...

12.11.2014 18:18:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Díky za tipy!
Díky za tipy!
Právě přítel nehraje vůbec, Game of Thrones hrajeme ve skupince, ale on se nikdy nepřipojí - nebere ho sci-fi ani fantasy tématika, takže jsem přemýšlela něco s podobnými mechanismy akorát zasazené do reálného světa, aby se taky chytnul (je to takový army fanda) :)

Co se týče hry pro skupinu - koukala jsem na Here I Stand vypadá to dobře. Ještě jsem přemýšlela o staré Diplomacy, dají se tyhle dvě hry nějak srovnat?

Jak jsem koukala na hry pro 2, do začátku by asi nebyl špatný ten Memoir, vypadá ze všech her nějak "nejuchopitelněji" a koukám, že jsou k tomu i značná rozšíření, kdyby se to náhodou chytlo :)

12.11.2014 19:42:10

Axis & Allies
Ja by som odporučil Axis & Alies, výborné pre dvoch a zahrajú si dobre aj piati. Môžeš zvoliť náročnosť, od najjednoduchšieho na pravidlá a najmenšieho na rozmery Axis&Allies 1941, cez väčší Axis&Allies 1942 až po najväčší a najnáročnejší Axis & Allies 1940.

12.11.2014 19:47:38

za me:
z mych zkusenosti i absolutni nehrace velmi zaujala Neuroshima Hex! sice to není WWII, ale to snad az tak nevadi... Jednoduchy na vysvetleni a vcelku rychle zahrany ve dvou...a pokud by ho to chytlo a libilo se mu to,tak pak prijit s necim vetsim :)

12.11.2014 19:50:07

Zena, co ma rada deskovky...
Kasli na pritele a nech si me!!!:-)
Ne, delam si samozrejme legraci...
Z WWII bych urcite vyzkousel Axis & Allies, uz to tady zaznelo.

12.11.2014 20:39:18

saiwer
Dám vědět kdyby to náhodou neklaplo! :D

Díky za tip na A&A, hlavně jsem nevěděla, že je to takhle odstupňovaný podle obtížnosti, takže 1941 vypadá jako jasná volba...

12.11.2014 21:32:11

war game
Imperial / Imperial 2030
Nexus Ops
1775
Junta
Struggle of Empires

12.11.2014 21:45:55

betule.h
A za falesnou nadeji pridavam tip na ekonomicko-diplomatickou hru z novoveku pro 4-6 hracu Imperial 2030.

12.11.2014 22:02:15 | Upraveno autorem (porovnej)

za mě
pro nehráče určitě memoir, pravidla zvládne prvňák.
Spousta scénářů a odehráno za chvilku.
Pokud omrzí Přítel a sawier, tak se také nabízím, ale bez dětí neodejdu. Ty dvě starší hrajou hodně, Nejmladší je 3,5 a tak začínáme.
Žena také dřív hrála, ale nějak jí to přešlo.

13.11.2014 10:41:38

za mě
na rozjezd Neuroshima hex a pak Tide of Iron. AA taky nejsou špatní :-)

13.11.2014 10:48:55

ruy

,,,
...sice bez paralel, ale pre2
Antike Duellum
a pre 4
Space Empires: 4X

13.11.2014 13:43:36

za mě
Z toho jak jsi psala o přítelovi, tak mi pocitově jako nejvhodnější přijde fakt ten Imperial.

13.11.2014 14:16:53

Memoir 44
Za me jednoznacne Memoir 44. Pravidly jednoducha hra (hlavne zaklad) strategicky nabouchana. Kecy o tom, ze te strategie tam moc neni bych neposlouchal. Hry hraju uz nekolik let a tohle vytahnu rad prakticky kdykoli. Jasne je tam trochu vice nahody, ale ac to nevypada vetsina scenaru rozhodne o nahode neni vzdy se da neco vymyslet. Na Tide of Iron se vykasli tim ho ze zacatku odrovnas.

13.11.2014 18:24:03

Pro více hráčů
Za mě pro 4 či 5 hráčů - Shogun. Je to delší - cca 4 hodiny, myslím, že celkem pochopitelné na pravidla a prvek náhody daný věží je velká zábava.

13.11.2014 20:07:53

Vybíráme z Bazaru

Can't Stop
Can't Stop
Akt. cena: 430 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas