Poraďte komplexnejšie euro pre dvojicu

Zistil som, že potrebujem do zbierky nejaké komplexnejšie euro, nakoľko nás síce ľahšie eurká typu Agricola, Lewis and Clark, Tikal, Viticulture EE, Notre Dame nás stále bavia, ale po zahratí Vihnosu Deluxe by sa mi páčilo niečo podobné, ale nie za 100€.

Prosíme vás o radu na euro, ktoré spĺňa tieto požiadavky

- plne hrateľné vo dvojici (najlepšie aj bez simulácie dummy playera či okresávania pravidiel)
- čeština / jazykovo nezávislé prípadne s minimom angličtiny (manželka zvláda Viticulture EE)
- hracia doba do 2-3 hodín
- primárne asi worker (dice, ...)-placement a uvítame nejaký prvok náhody(asi najlepšie akcie hlavne na hernom pláne na spôsob Vihnosu, ale to nie je rozhodujúce)
- nesedí nám dražba a čisto ekonomické hry
- téma a grafické spracovanie zatiaľ ľubovoľné
- orientačná cena do 50€

A už teraz vieme, že nechceme agricolové odvary (Caverna, Feast for Odin), Terru mysticu ani Great Western Trail.

Zatiaľ bez hlbšieho preštudovania zvažujeme Troyes, In the Year od Dragon (neviem, ako vo dvojke), Marco Polo a Mars Terraformace, takže sa kľudne vyjadrite aj k týmto predbežným tipom a pripojte vlastné ak máte.

Ďakujem za tipy, môžu to byť aj staršie dostupné hry :).
14.8.2017 21:47:25 | Upraveno autorem (porovnej)

arkwright
arkwright je pecka.. v dvojke dobre hrateľné. Ale možno až príliš komplexné.

14.8.2017 21:56:41

Marco Polo
Myslím, že je to dobrý tip. Ve dvou je to hratelné velmi dobře (hraji doma s manželkou). Nevím ta komplexnost, asi to není zase tak náročné, já to osobně řadím k těm lehčím hrám, kdy tě jedna chyba nevyřadí ze hry, stále se dá bojovat o vítězství. A s rozšířením je to ještě lepší. Znovu hratelnost je vysoká.

15.8.2017 08:07:14

za mě
Marco Polo a Mars ve dvou v pohodě. Troyes ve dvou taky OK, dle mě ale o něco méně než Marco. Jinak my s manželkou ve dvou často dáváme Die Burgen von Burgund, Trajana a Ginkgopolis a vše v poho hratelné.

15.8.2017 08:21:16 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Marco Polo, Istanbul, Puerto Rico. Tohle jede u nás doma. Hrajeme se ženou a v pohodě. Pokud bych měl zmínit něco infantilnějšího a pro ženy, tak určo jsou oblíbené Příšerky z podzemí od Vládi Chvátila.

15.8.2017 08:49:44

ruy

antike duellum
vyborny pomer cena / vykon

15.8.2017 09:19:37

Orleans
My s manželkou hrajeme Orleans a za nás super. Jen jsme k tomu dokoupily 2. rozšíření, kde je lepší deska akcí a obchodní cíle podobné kontraktům z Marca Pola.

Dále u nás jede Marco Polo, Die Burgen von Burgund.

15.8.2017 09:38:50

Caylus
Myslím, že Caylus by mohol poslúžiť, doteraz si ho so ženou veľmi radi zahráme.

15.8.2017 09:57:53

...
troyes
castles of burgundy
orleans
concordia

15.8.2017 10:41:21

zatiaľ
Ďakujem zatiaľ všetkým za tipy. Skúsim k nim v krátkosti okomentovať:
---
Arkwright - to už je asi moc tabuľkové
Marco Polo - mám trošku obavy, že to bude príliš ľahké, ale zatiaľ ostáva v hre
Mars: Teraformace - vraj je to vo dvojici dobré, navyše manželke ulahodilo, že je to budovateľské
Příšerky z podzemí (pro ženy) - manželka som mnou hraje Nenaderthal, takže nám nejak netreba tento typ hier :)
Antike duellum - pozeral som už dávnejšie, ale niečo ma už v minulosti odradilo, ale už neviem čo
Castle of Burgundy - je to komplexnejšie ako Feldov Notre Dame?
Caylus - do tohto sa mi fakt nechce ísť, ale skôr pocitovo, nespochybňujem kvalitu hry
Orleáns - pozriem
Concordia - pozriem
---
Inak zatiaľ ma asi zaujala najviac Madeira od Whats Your Game.

17.8.2017 14:06:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Marco Polo
MP je pomerne lahka hra, zabavne euro s originalnym mechanizmom. Ale nemyslim ze je "komplexna"

17.8.2017 15:05:59

Madeira
Madeira splnuje ty pozadavky, ale pozor, ze je to opravdu hard core euro. A mam pocit, ze ve hre dvou hracu nektere elementy nefunguji uplne idealne (napriklad samotny vyber karet ukolu a typicky pak ukol ohledne prevahy ve meste).

17.8.2017 15:52:40

Through the Ages
Překvapuje mě, že tu nikde nefiguruje Through the Ages. Za mě je to pořád naprostá jednička a to i ve dvou hráčích.
Zkušenější hráči ji odehrají i za 1,5 h a celý čas je přímo natřískaný zajímavými rozhodnutími a "optimalizačními puzzly".

Mohl by se vám líbit i chystaný Pulsar od CGE. Je postavený na draftování kostek a jejich následné využívání pro široké spektrum různorodých akcí.

17.8.2017 16:33:10

uhlik
Acedrac založil toto téma i na deskožroutovi. Tam jsme mu TTA doporučovali, ale on to z "bo Chvátil" důvodu automaticky zavrhl.

17.8.2017 17:06:51

V roce draka
já bych zase doplnil, že absolutně není pravda, že by V roce draka nebyla ve dvojici žádná interakce...Interakce tam je totiž zprostředkovaná omezováním skupin použitelných akcí proti spoluhráči/ům, přičemž ty skupiny se rozdělují právě podle počtu hráčů. Naopak bych řekl, že je to jedna z nejinteraktivnějších Feldovek, co jsem hrál (i když jen asi čtyři...). Veškeré volené akce se volí vzhledem k protihráči v jakémkoliv počtu lidí, přičemž v těch dvou, jak už to bývá, je to takové nejčistčí...

17.8.2017 21:54:21

@Beholder
Nemyslím, že musíš obraňovať Chvátila.

Pre krátkosť času som k TTA napísal, že Chvátil ani omylom, ale v skutočnosti som tým myslel to, že konkrétne na tejto hre mi vadí to široké časové obdobie civilizácie "akoby od pazúrika po tablet". Takže ako nespochybňujem kvalitu hry, ale od Chvátila mám rád len blbiny typu GT, Bezva finta, Krycí jména, ostatné veci sú na mňa moc matematické a prekomplikované.
---
A dôvody, prečo niektoré hra nesadne, sú niekedy primitívne – ja takto odmietam akúkoľvek vláčikovú hru, napriek tomu, že vlaky ako dopravu milujem ;-).

17.8.2017 22:11:49 | Upraveno autorem (porovnej)

hry
Madeira - nevím jak funguje ve dvou
Caylus - top hra mojí sbírky navzdory kecům typu: suché, bez tématu, bla bla...
Brass - zkusil jsem nedávno a propařil víkend hlavně ve dvou. Tohle mě fest chytlo.

17.8.2017 22:29:30

vysledok
Ďakujem všetkým za tipy, nakoniec som vybral Maderiu od WhatsYourGame :).

https://www.whatsyourgame.eu/games/madeira

6.9.2017 08:28:27

Vybíráme z Bazaru

Lux Aeterna
Lux Aeterna
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas