Pátrání po hře

Dobrý den,

pátrám po staré společenské deskové hře (hrával jsem jako malý - cca 25 let nazpět, proto nic moc už nepamatuji). Byla v češtině a byly v ní kvízové kartičky s obrázky zvířat. Týkalo se to tedy asi znalostí okolo přírody/zoologie. Tuším, že se na herním plánu posunovalo po světadílech, ale jistý si nejsem.

Případným informátorům moc děkuji.
6.9.2015 20:06:18

takhle mi to připadá jako
Fauna, ale vzhledem k tomu že píšeš 25 let nazpět, tak mi napadá spíše hra, kde se chodilo po pražské zoo a na modrých polích jsi odpovídal na kvízové otázky ohledně jednotlivých živočichů. Nepamatuji se, jak se to jmenovalo... Nějaká procházka po pražské zoo, nebo tak něco?

6.9.2015 22:47:54

To Pelly
Díky za reakci. Jo, fauna je něco jako novodobá obdoba, ale ne tak zcela. Tu pražskou ZOO se pokusím vygooglit. Díky

7.9.2015 15:59:25

mě se to vygooglit
nepodařilo. Průšvih je, že si ani nepamatuji, jak se to jmenovalo. Hráli jsme to s bratrem celkem dost, ty bylo tak 1994? Plán se nadvakrát rozkládal z a4 (nebo a3?) na takovou nudli, barevně byl do zelena, tuším oranžově orámovaný a schematicky namalovaný plán pražské zoo, házel jsi kostkou a chodil dle své volby tam nebo zpátky a na jednotlivých modrých polích (obyčejná byla tuším oranžová) měl možnost odpovědět na kvízovou otázku konkrétního zvířete. Tuším že kdo měl první 4 karty vyhrál... Ani nevím kde bych to měl hledat... Krabici to nemělo, všechno bylo složeno v plánu jako v deskách, jen ten balíček karet byl přiložen vedle.

7.9.2015 16:05:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Hra
Pokud se nepletu, hra se jmenovala Procházka po zoo. Někde u rodičů ji ještě mám.

8.9.2015 21:07:42

To Shark
Mohl bych poprosit příležitostně o dvě tři fotografie hry jako celku a nějaký detail?
Díky. M.

8.9.2015 22:59:08

bacha
tyhlety hry z mladi byvaji casto jen pameti vylestene vzpominky a kdyz clovek pak najde co hledal, zjisti ze je to kravina hratelna jen s fantazii a elanem jaky maji deti. Kdyz si dneska pustim Pratele zeleneho udoli nebo Sun-wu-kung - Opici kral, taky to neni tak "kulervouci" podivana jako zamlada :)
Takze drzim palce pri hledani, ale radsi bych se moc netesil.

9.9.2015 08:16:46

Vybíráme z Bazaru

Detektiv po stopách zločinu
Detektiv po stopách zločinu
Akt. cena: 470 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas