Míchačky karet

Používáte míchačky karet? Právě jsem dostal k narozeninám míchačku na 4 tužkové baterie od firmy Poker Range. Je fakt že standardně velké karty (Race for Galaxy, San Juan atd) míchá dobře a hlavně dost rychle. Trošku mě mrzí, že menší kartičky (např. karty předmětů, kouzel atd z Arkham Horror) to míchat neumí, kartičky se zasekávají. Jaké máte zkušenosti vy? Máte někdo mechanickou míchačku nebo míchačku, která umí míchat i malé karty?
19.7.2009 10:08:15

Aktuální stav
Má někdo nějaké aktuálnější zkušenosti? Pročetl jsem tady několik starších diskusí o míchačkách a nic jednoznačného z toho neplyne. O možnosti karty obalit vím, ale to u některých her nepřipadá v úvahu.

Existuje už na trhu nějaká kvalitnější možnost než zde zmíněný model?
Případně neví někdo o nějaké DIY variantě? Umím si představit výrobu nějaké míchačky s arduinem nebo něčím podobným, jen teda nemám na to, abych to sám vymyslel. Google mi moc nepomohl...

2.1.2019 17:13:41

Míchačka
Já jsem míchačku používal několik let, dokud jí neprasknul její vnitřní umělohmotný mechanismus. Míchal jsem v ní hlavně karty pro Star Realms, Summoner Wars a MtG. Jedny a ty samé karty ze Star Realms jí prošly víc než tisíckrát, zpravidla jsem před hrou promíchával balíček 5×. Nijak je to nepoškodilo, obaly nepoužívám.

9.2.2021 09:54:22

kjus
Proč to u nějakých her nepřipadá v úvahu?
Hodně karet = hodně obalů = hodně peněz?

9.2.2021 11:29:03

Ahoj, omlouvám s že zas probouzím tohle prastaré vlákno, ale, nemá někdo nějaké zkušenosti s dnešními modely? Samozřejmé nečekám že najdu míchačku co zamíchá cokoli, ale takové ty standardní velikosti (Mars terraformace, Clank, 7 wonders) ať už v obalu nebo bez bych rád uměl míchat (polo)automaticky.

27.4.2023 03:46:27

Je to bída. Buď si koupíš aušusovou za patnáct dolarů z Amazonu, která ale míchá jen jednu velikost karet, navíc ne úplně šetrně a spolehlivě, nebo si koupíš za tři tisíce dolarů profesionální stroj s certifikací pro kasina. Nic mezi tím jsem nenašel.

27.4.2023 10:20:26

No ale kasina mají plastové karty, ne? Je ta profesionální šetrná k papírovým?

27.4.2023 10:26:24

Ahojte, pouzivam tu lacnu verziu (Piatnik) a s kartami a ich poskodzovanim je to skor naopak. Pokial su dobre, neochytane a rovne, miesa super. Ziadne poskodenie nevidim. 

S opotrebovanymi mava problem.

27.4.2023 11:38:34

@kkaarr Kasina používají míchačky zejména na Black Jack a podobné živé hry, které se hrají s kartami papírovými. Plastové karty se například u pokeru míchají ručně.
Nicméně ani profi míchačky nejsou nijak zvlášť šetrné a karty se mění poměrně často. Používají se hlavně protože dobře zamíchat ručně osm balíčků je časově náročné a čas jsou peníze. :)

27.4.2023 16:17:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Koupil jsem si levnou míchačku na batérky typu Piatnik, ale bez koženkového obkladu.

Testoval jsem to na Jízdenkách, prosím - tam ty karty je nutné promíchávat dobře. Roztřídil jsem vagonky podle barev a seřadil je po sobě, pak jsem několikrat to zamíchal:

  1. míchání - bylo hodně skupin jedne barvy po 3 až 6 karet
  2. míchaní - několik skupin po 4-5 karet, hodně po 2-3
  3. míchaní - jedna skupina ze 4 karet, několik po 3 karty stejné barvy, částo 2 karty
  4. míchání - málo skupin po 2 karty, dvě skupiny po 3 karty stejné barvy

Mezi mícháními jsem karty nepřehazoval, jen jsem dělil je na 2 báličky a míchal dál. Mýslím, že po pár přehazování karet mezi míchání bude stačit 2 míchání, po 3 to bude skoro dokonalé.

Poškození karet: míchačka má 2 ozuběná kolečka na káždé straně: jedno pogumované (pokrýté silikonem?), jedno plastové. To pogumované spíš karty nenicí - karta jen jede po něm, ale plastové kolečko nemá celou kružnici - má jen půlkruh, a ta hrana půlkruhu na některé karty narazí aby míchání víc znáhodnit - po tom nárazu na hraně karty zustává malé promačknutí. Myslím, že po více nárazů ta stopa bude víc a víc vidět. Také škrabání plastového ozubeného kolečka po kartách může jejich povrch časem poškodit.

Jelikož to je hrozně levné zařízení (sehnal jsem ho za 135Kč bez dopravy), zkusím ho vylepšit, a to tím že: vytvořím vrstvu silikonu na plastovém půlkruhu aby karty neškrábalo ale protahovalo, zbrousím hranu půlkruhu, aby to nebyl náraz, ale jemné zachycení karty (karet) protahováním.

Pozor, když se točí prázdné, tak velký hluk nezpůsobí, ale lítající a narážejicí na strany kontejneru zamícháné karty dělají slušní randál.

15.11.2023 15:06:08 | Upraveno autorem (porovnej)

@Zuzzuk: Dobrá práce! Máš tu na baterky, nebo na kličku?

Jinak, jak to čtu, tak by to chtělo karty balit a to už je můžu míchat ručně. 

Pro ty co neznají, tak obalené karty se míchají tak, že se balík rozdělí na 2 poloviny a ty se do sebe zasunout bokem či spodními rohy. Uděláte 3×, 4× a hotovo. 😎

18.11.2023 09:18:21 | Upraveno autorem (porovnej)

@peca: mám ji na batérky, doplnil jsem původní zprávu. Po vylepšení to by mělo míchat šetrně karty i bez obalů, ale zatím bych tam dával buď karty v obalech nebo něco co je lehce dostupné - prší či mariáš.

18.11.2023 11:39:21 | Upraveno autorem (porovnej)

@viki_bylo_zabrane Já mám tuhle https://www.megaknihy.cz/karetni-hry/517173-michacka-na-karty-cerna-baterie.html a míchám s ní jako divý, nejvíc Star Realms, ale i Obludárium, Mars a další. Vše bez obalů.

20.11.2023 16:07:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Taky jsem koupil míchačku karet, konkrétně výrobek fy Piatnik, na baterie, s koženkovýma stěnama. Na odkazu jsou bohužel tři různé verze jako jeden výrobek:

https://www.eshop-piatnik.cz/krabicky-na-karty/504-michacka-na-karty-automaticka--9001890280191.html

Koupeno z Megaknihy:

https://www.megaknihy.cz/karetni-hry/517173-michacka-na-karty-cerna-baterie.html

Zkušenosti:

  • Zvládá míchat různé karty, zkoušeno na hrách: Vládce tokia, Bang (hodně ohrané), Obludárium, klasické karty, Výbušná koťátka. Vše karty bez obalu.
  • Nezvládne to velké balíky. Klasický balík karet ano, ale to je blízko maximu. Balíky Bangu (+rozšíření) nebo Obludária je potřeba dělit na menší části.
  • Balík k zamíchání se rozdělí na dva a položí po stranách. Po zamíchání je potřeba přeložit a zopakovat minimálně jednou, lépe dvakrát.
  • Karty se při pokládání nesmí ze stran přitlačit k vnitřnímu okraji podavače, pak se to seká. Když se jen volně položí do podavače, tak to funguje dobře.
  • Míchání je rychlé, ale zpomaluje se slábnoucíma bateriema. Doporučuju dobíjecí (ideálně tužkové lion, ty se dobíjí rychle, ale nevím proč se u nás moc neprodávají, a když, tak stojí 4x víc než v aliexpressu).
  • Nemám pocit že by míchačka karty ničila. Je šetrnější než děti.
  • Děti míchání baví, dělají to mnohem rychleji a neničí tak moc karty jako když se to snaží míchat samy.
  • Obzvláště dobré když chcete s dětma hrát hru kde se hodně míchá (Dominion).
  • Výdrž: nevím jak dlouho potrvá, než se ošoupou podávací gumová kolečka. V návodu není nic o možné výměně.

Ve výsledku jsem spokojen, i za tu cenu. Sám raději používám míchačku než vlastní ruce, je to rychlejší a nejspíš je výsledek náhodnější než moje nedokonalé ruce, které taky velké balíky nepoberou.

10.1.2024 11:00:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

RPG: Conan: Conan the Pirate
Akt. cena: 9 €
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas