Lovci pokladů a Dostihy

Zdravim vsechny. Jak byva u nas v rodine problem, jakmile neni neco presne popsane, tak se pohadame jak psi. Ve hre lovci pokladu sme narazili na problem se zajatym namornikem. Zajal jsem zlutemu protihraci namornika z more ( po vyhozeni rejnokem) a nechal ho jako posledniho na sve lodi. V tu chvili mi skocil zluty protihrac na lod se slovy, ze mi ji zabavuje. V pravidlech jsou me figurky popsany jako ma posadka, ale zabavena figurka ja tam popsano, ze mi slouzi. Jedna se snad o nejakou rebelujici jednotku, ktera je pouze zabavena, nebo je od te chvile stoprocentne oddana memu kapitanovi?
Taktez jsme meli problem s rejnokem. Jeho ocas je takovej zatocenej, takze nejdriv sme meli problem s odhadnutim vyhozeni namornika. Pak jsme to vyresili, ze jsme namornika vyhodily po uhlopricce karticky. Zajimalo by me, jak to hrajete vy.
A do tretice. Hadka to byla strasna, protoze sem jim vsem 5- ti nadaval do analfabetum. Ve hre dostihy jsem si koupil prepravu. Jake nemile prekvapeni me ale cekalo, kdyz pri vyjezdu z policka distanc mi protihrac zaplatil pouze 160. Pritom na policku se pise: 80 x hodnota hozena na kostkach. A pri vyjezdu z policka distanc hrac hodi 6 a 2 - tudiz 8. Tak jak je to? A jak to hrajete vy?
12.1.2015 00:32:04

Přepravu
jsme myslím hráli tak, že se házelo extra na zjištění té částky, ale už je to dlouho, tak to ber s rezervou. Tu druhou hru neznám.

12.1.2015 08:37:42

:D
síce neviem odpoveď ani na jednu z tvojich otázok, ale tie hry u vás musia byť riadne vtipné :D najviac ma pobavilo "hadka to byla strašná" :D . Ale mám pochopenie, občas to tak býva aj v našej rodine. :)

Ale ak by som mal pri dostihoch použiť sedliacky rozum, by som povedal, že 8x80..

12.1.2015 09:20:01

pravidla
Zrovna u techto her bych necekal, ze najdes vse v pravidlech, takze pisnu, jak to hrajem my:
1) uloupeny namornik je vzdy jen muj a nemuze se vratit k puvodnimu majiteli (zadna rebelie)
2) rejnoka hrajem podle uhlopricky karticky
3) Preprava - kdyz sem vlezu, hazim si specialni hod pro urceni castky

12.1.2015 17:43:37

Pravidla
1) souhlas s carthasem. Jakmile je zabrany tak je jako tvuj. Zvlastne kdyz ve hre neni mechanismus jak pripadneho "rebela" oznacit, neb kdyz ho zaberes tak vymenis za sveho. A pak by sis pripadneho "novacka" musel nejak poznacit ze nebyl puvodne tvuj.
2) rozhodne uhlopricka karty
3) Hrajeme 6+2 tudiz 8. Minimalne je to tak vetsi sranda :D. Pravidlove ruku do ohne za to nedam.

12.1.2015 18:37:31

Pravidla
Diky moc

18.1.2015 10:20:01

Distanc
Cus. Jak hrajete distanc v prvnimkole? Co, kdyz se tam dostane hrac, aniz by mel kone. Ve vice hracich je to dost odsuzujici, pac nekteri to projedou a vam nic nezbyde. Takze, jak to hrajete?

1.2.2015 12:12:06

DIstanc
Distanc v prvním kole je bohužel stále distanc a hrajeme to tak, že hráč tam klasicky zůstává.

1, také hrajeme tak, že zabavený hráč se stává tvým hráčem
2, úhlopříčně
3, hrajeme jen za 2x80, protože 6-ka je číslo potřebné k opuštění políčka Distanc a teprve pak házíš kostkou na počet postupových políček

4.2.2015 10:27:43

Vybíráme z Bazaru

Piatnik lovci a sběrači
Piatnik lovci a sběrači
Akt. cena: 380 Kč
Končí za: 14 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas