Labyrinth: The War on Terror x Dungeons & Dragons: Legend of Drizzt Board Game

Zdravím pařany. Chtěl bych si pořídit jednu z těchto her, ale nemůžu se rozhodnout kterou. Hrát budeme z 99 procent ve dvou a nebo případně sám. Nemáte někdo zkušenosti s hraním těchto her? Díkes.
6.7.2014 13:30:48

monaco
Obě hry jsou absolutně odlišné a neporovnatelné. Pokud se ti líbí, tak můžou být klidně vedle sebe na poličce. Na soliter je vhodnější Drizzt, i když osobně to nepovažuji za nějak skvělou hru. Když máš Studenou válku, tak ti Labyrinth nabídne podobný herní zážitek. Záleží tedy na tom, co od hry očekáváš. Jestli máš několik hodin času a chceš zjistit, jak frustrující je boj s terorismem nebo naopak sdílíš názor, že USA je Satan, a máš radost z lidského utrpení, pak je Labyrinth ideální volba. Pokud chceš kooperativní jalový dungeoncrawl pro dva, který po pár zahráních omrzí a vyšumí, pak je Drizzt pro tebe jako dělaný. Popisuji to na základě vlastních zkušeností a dojmů, takže to ber jen jako subjektivní názor jedince. Na tvém místě bych si ujasnil, co chci za hru, nějak to formuloval a zeptal se znova, protože jestli začínáš se sbírkou her, tak jsou jinačejší must have kousky :)

6.7.2014 20:57:22

:)
Ahoj, Labyrinth mám na prodej, je to velmi hodně podobné jako studená válka, pokud mohu srovnávat, tak z mého pohledu je hlavní výhodou možnost volbou scénáře ovlivnit délku hry,sv je na můj vkus dlouhá, celkově člověk proti sv víc ví co má dělat. Legend of drizzt dle mého názoru není bůhvíjaká volba, a není to asi úplně nejlepší pro dva, asi bych zvážil místo toho hru Claustrophobia

6.7.2014 22:19:34

monaco
Z uvedených her znám pouze Labyrinth, takže z hlediska rozhodování moc neporadím, ale spíš bych upozornil na to, že z mého pohledu není srovnání se Studenou velkou moc přesné.

Obě hry jsou založené na CDG, ale tím veškerá podobnost končí. Hlavní rozdíl oproti Studené válce spočívá v tom, že za každou stranu musíš hrát jinak. To znamená, že se liší i akce a pravidla, kterými se hraní akcí řídí. Tím se hra stává výrazně asymetrickou. Rozdílů je samozřejmě mnohem víc, ale nechci se tady rozepisovat. Podle mě je Labyrinth skvělá hra a je to tochu obtížnější do ní proniknout. Já bych se při koupi téhle hry rozhodoval hlavně podle toho jestli ti sedne téma a pokud ano, tak není co řešit.

7.7.2014 07:19:21

monaco
Já se jen připojím k názoru, že Labyrinth je výborná volba... výborná atmosféra, velká variabilita, vysoka znovuhratelnost, s každým hraním se otevírají nové a nové možnosti a strategie...

12.7.2014 23:10:14

Vybíráme z Bazaru

Moje kavárnička
Moje kavárnička
Akt. cena: 560 Kč
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas