který Axis & Allies je nejlepší?

Ahoj všichni chtěl bych poradit jaký Axis & Allies (dostupný) je nejlepší. Dost mě lákají druhé edice 1940 Evropa+Pacific nebo 1942.
1940 má nejlepší hodnocení a vypadá nejlíp ale pravidla v češtině (což je pro mě nutnost) jsou bohužel jen na první edici nejspíš. Hraní by bylo ve 2 a někdy 3-4 hráčích. Nejvíc se mě líbí ten Pacific a námořní boj :) Jaky je rozdíl mezi 1940 a 1942 po herní stránce co se týče možností ve hře?
24.8.2015 21:51:06

Tip
Podle mě je nejlepší Axis & Allies Revised Ed.. Hrajeme ho dost často a dolcela nás chytá. V pěti i méně hráčich (někdo hraje za více národů, nebo jsou některé národy společné) je to naprostá paráda na herní večery. Myslím, že jsou zde i česká pravidla v grafice. :)

30.8.2015 18:42:37

Revised edition
Tu jsme hráli jeden čas denně celé léto a když jsme nehráli, tak jsme pořád debatovali o tom, jak porazit Německo, protože vždycky vyhrálo :D Ale pokud chceš námořní bitvy, tak bych neváhal a šel do Pacific 1940 (2010). Je to pro 4 hráče, pěkná mapa + pokud byste chtěli i Evropu, tak jen dokoupíš a připojíš :) problém je s tou dostupností a možná vysokou cenou... Chce to hledat. Pokud chceš ušetřit, tak klasická verze se dá sehnat do 1000,- (viz fantasyobchod.cz).

Jinak rozdíly jsou samozřejmě v obsáhlosti těch map. 1942 je všeobecnější a není zdaleka tak obsáhlá. Mám teda jen Revised ed., ale myslom, že rozdíly jsou jasně patrné :)

30.8.2015 22:44:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Německo
Německo je svině, obvzlášť na začátku se nám nedaří ubránit Rusko, ale mám novou taktiku jak to udělat, takže se uvidí. :D

31.8.2015 09:07:09

1940
Jo prvně jsem slintal po 1942 second edition. Klidně bych šel do obou Pacific i Evropa. Jenže jsem bohužel zjistil že na druhou edici není překlad pravidel :( a já to prostě ENG nedám. A všude čtu jak je ta druhá edice o tolik lepší že by mělo cenu jít právě asi jen do ní. Jenže už ani nedoufám že to někdo přeloží. Koupil jsem si 1942 second edici a bude to pro mě takový úvod - ta jediná přišla v úvahu protože je přeložená. No a teď koukám že ta nejnovější 1914 vypadá taky skvěle jak s počtem hráčů tak hodnocením je hned za 1940. Jenže stejný problém není překlad pravidel.

1.9.2015 21:02:38

Vybíráme z Bazaru

Zakázaná poušť
Zakázaná poušť
Akt. cena: 420 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas