IN
IN - avatar

Ktera z Dungeons and Dragons: Castle Ravenloft, Wrath of Ashardalon nebo Legend of Drizzt?

Která Vám připadá nejlepší? Má cenu kombinace všech?
5.11.2014 09:41:23

D&D
Mal som všetky, hral som všetky, aj keď Drizzta najmenej. Odporúčam prečítať moju recenziu (http://www.deskozrout.cz/page/index.html/_/recenze/netvory-pasce-a-smola-na-patach-r115/), resp. ak máš málo času, tak aspoň porovnanie jednotlivých dielov. Na ZH visí ešte stará recenzia, na DZ je už prepracovaná a doplnená o to porovnanie dielov, preto dávam odkaz na ňu.
--
V skratke sú to hry systémom a neúplnosťou pravidiel veľmi podobné, odlišuje ich pár prvkov a téma, miešať sa dajú ľubovoľne. Mne najviac k sebe pasovali prvé dva diely CR a WoA, Drizzt mi prišiel tak trošku samostatný, možno že málinko vyladenejší, diely podzemia boli trošku krajšie, ale hrdinovia boli pomerne silní, také mašiny.
--
Čo sa týka počtu, myslím, že jeden diel na začiatok stačí, dva by som odporúčal ak sa hra bude páčiť, tak na zväčšenie rôznorodosti príšer, hrdinov, kariet pokladu a scenárov. CR má výborne scenáre, WoA zas pridáva kampaňové hranie, samostatné scenáre však veľakrát končia v nejakej komnate, kde je boss, čo môže byť trošku nudné pre niekoho, ale príbehom sú tiež pomerne pestré.
--
Nakoľko je hra v určitých veciach nedotiahnutá do detailu, odporúčam stiahnuť karty podkladu s obrázkami (v sekcii Ke stažení) a po pár hrách možno vyskúšať niektoré house rules. Lebo základ je dobrý, ale chce to skrátka trošku niečo pomeniť tak, aby vás hra bavila viac. Ja som pri tvorbe house rules (je ich len 6!) reagoval na opakované pripomienky hráčov a veci, čo vadili nám (http://www.deskozrout.cz/topic/1061-house-rules-%E2%80%93-domace-upravy-pravidiel/#entry13799). Nakoniec som úplne prekopal aj karty pokladu, tiež sú tu na stiahnutie, ale popis je v odkaze vyššie.
--
Ono ak máte v skupine niekoho , kto bude hrať overlorda, tak by som šiel do Descentu (2nd Edition). Ak ste tak ako my, čisto kooperatívny, potom to je dobrá voľba, ale chce to nejaké úpravy, aby to bolo to pravé.
--
Akékoľvek otázky rád zodpoviem, tejto sérii hier som venoval hodiny vylaďovania, takže rád poradím :).

5.11.2014 14:50:43 | Upraveno autorem (porovnej)

D&D

--- předchozí zpráva od: IN ---
IN: diky moc za shrnuti. Slo mi spis o to, ze mam vsechny tri a premyslim, ktere prodat. Vsechny najednou ci provazane jsem nikdy nehral. Nejvice asi Ravenloft kdyz vysel. Wrath jen parkrat a Drizzte jeste vubec. Takze spis ktera z her ma nejdotazenejsi pravidla, nejrozmanitejsi mapy a questy....
--

Ja som bol v rovnakej situácii a jednoducho som predal to, čo sme hrali najmenej, čiže v našom prípade Drizzta. CR a WoA sme zmiešali dokopy a je to super :). Čo sa týka pravidiel, tak sú na tom takmer úplne rovnako. Diely podzemia sú najkrajšie v LoD, CR má pár špeciálnych, najnudnejší je asi WoA, ale toto kritérium je fakt vedľajšie. Čo sa týka scenárov, tak každý má pekné a pár nudnejších scenárov, Drizzta som toľko nehral, tam to neviem tak posúdiť. WoA má ale kampaňové scenáre, čo iné diely nemajú, v CR sa mi za páčia žetóny netvorov, ktoré sa však dajú ľahko nahradiť. Čo sa týka kariet podkladov, tak CR má väčšinu jednorázových kariet, WoA zase samé trvalé, LoD má mix 50/50. Mne z toho vyšlo, že som pomiešal CR a WoA a mal som zhruba pomer 50/50 trvalých a jednorázových. Aj keď som potom karty prerábal, tak mi tie jednorázové prišli ako príjemné oživenie a väčšinu z nich som ponechal :).

A Drizzta som predal aj preto, že som čítal aj knihu z toho sveta a hrdinovia sa mi tak skonkrétnili, že som sa nevedel odosobniť od toho, že Drizzt ide do podzemia hradu Ravenloft s nejakým random trpaslíkom.

6.11.2014 08:29:20

Vybíráme z Bazaru

Massive Darkness 2: Hellscape (EN) vo fólii
Massive Darkness 2: Hellscape (EN) vo fólii
Akt. cena: 1499 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas