Kooperativna hra s dobrou atmosferou, ktora by bola hratelna aj pre dvoch

Ahojte hraci, chcel by som vas poprosit o radu. Hladam kooperativnu hru, ktoru by sme si mohli obcas zahrat s manzelkou, pripadne s niekym inym, ale aby mala dobru atmosferu a hlavne, aby bola aj hratelna, ked ju budeme hrat len dvaja. Zatial mi z toho najlepsie vychadza Arkham Horror, ale cital som, ze v 1-2 hracoch to nie je az taka hratelne a nechce sa mi hrat za viac postav naraz. Idealne nieco hororove alebo fantasy. Narocnost taka stredna, aby to bolo hratelne aj pre beznych hracov. Dakujem za radu
30.12.2013 11:52:37

Ghost Stories?
?

30.12.2013 11:54:58

Pán prstenů lcg
lze hrát ve dvou velmi slušně. Kooperativka to taky je, znovu hratelnost solidní. Je k tomu spousta rozšíření.

30.12.2013 12:31:42

Pán prstenů
nedoporučujem kupovať naslepo, pokiaľ nemáte skúsenosť s LCG - bolo by dobré si to najskôr niekde vyskúšať, či by vás taký systém hry bavil, pretože min. 50% úspechu spočíva v tom, že sa pred každou novou hrou budete hodinu prehrabávať v balíčku a rozmýšľať, čo by ako s čím mohlo spolu fungovať - a toto nebaví každého - ak vás to baví, tak potom Pána Prstenů 100% doporučuju.

Ale ak máte radi atmosféru a príbeh, čo vtiahne do deja, tak doporučujem Mice and mystics - veľmi krásna hra - je pravda, že pri dvoch musíte hrať za dve postavy, ale tu to vôbec nie je ťažké. V Arkhame ma nebavilo hrať za 2 postavy naraz, ale v M&M som hral aj za štyri a neskutočne ma to bavilo. M&M som hral v 1,2 aj v 3 hráčoch a vždy super. Je potrebné mať základy AJ, ale ak nemáte, tak sa dá stiahnuť čeština tu zo zatroleniek. Ja sám som večný začiatočník, ale nemám s tým skoro žiadny problém, keď tak pozriem do prekladu.

30.12.2013 12:52:04

Typy
elder Sign (Temné znamení) - zjednodušený Arkham, krásně udělaná hra, hratelná ve dvou v pohodě.
Pro mě osobně je hodně atmosferický Level 7 [Escape]. Příběh na pokračování, napětí...

30.12.2013 15:36:31

Pán Prstenů LCG
není nutnost dokupovat rozšíření. Se základem si lze pěkně vyhrát na takové to domácí hraní. LCG formát je spíš pro náročnější hráče.

30.12.2013 16:57:13

Pán Prstenů
Je pravda, že aj základ chvíľu vydrží a že v základe okrem tých troch scenárov sú aj na nete ľuďmi urobené scenáre - minimálne nejaké sú preložené na deskozroutovi. Ale aj základ sa hrá lepšie, keď sa skombinujú nejaké tie triedy hrdinov a to vyžaduje mať chuť sa s tým hrať - ale to sú deckbuildingové hry - to je polovica radosti.

30.12.2013 18:16:50

.....pro dva a více...
Jak již bylo řečeno..... ghost stories.
Skoro stejně vysoko je andor. No a pak pandemic.
Vše je skvěle hratelné i ve dvou.

30.12.2013 19:02:33 | Upraveno autorem (porovnej)

pán prstenů...
Kooperace s atmosférou, se tam moc neužije. Můj názor. Pro single hráče parádní věc.

30.12.2013 19:04:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Legend of Drizzt
Nebo některý z dalších dvou dílů, mam LoD a ve dvou je to paráda

30.12.2013 21:49:28

ruy

a forbiden?
teda zakazany ostrov este nikto nespominal?
jednoduche, atmosfericke, +coop.,
aj ked sa tazsie zhana uz ja som mal v bazare stastie

31.12.2013 09:24:57

chybí mi tu
Yggdrasil. A když, tak rovnou s rozšířením (Yggdrasil: Asgard).

31.12.2013 09:53:04

dakujem
ahojte, dakujem vsetkym za rady

kedze sme zatial viac menej prilezitostni hraci, a skor ich kupujem, ako hravam, utekal som vcera kupit Elder Signs CZ. Predajca v ihrysku mi rovno odporucil, ze na to, ako hravame bude asi toto naj. Zaroven som sa dohodol, ze si pridem vyskusat ostatne hry, ktore spominate do ich herne. Vsetky vyzeraju uzasne a najradsej by som ich kupil hned.

LOTR ma zaujal hned, pretoze sme so zenou fanusikovia LOTRa, ale trocha ma odradza to, ze je to hra, kde by ste si mali pripravovat balicek, nie som si isty, ci by som to dal. Ak mi ale poviete, ze tych dobrodruzstiev je dost aj bez pripravy podla nejakych navodou, bola by to asi druha hra, do ktorej by som siel.

keby vas este nieco napadlo, kludne to sem napise, myslim, ze to pomoze aj ostatnym

dakujem



1.1.2014 12:00:48

Pán Prstenů
Tak neviem, čo o tom vieš, ale základ je taký, že hrdinovia a karty sú roztriedený do štyroch "sfér" - každá sféra má svojich 3 hrdinov a svojich asi 30 kariet. Môžeš hrať s týmto balíčkom. Lenže lepšie je, keď spojíš 2 alebo aj 3 sféry a vyberieš z každej 1 hrdinu (v prípade 2 sfér z jednej 2 hrdinov) - lenže toto už musíš rozmýšľať, pretože mať 90 kariet je zbytočné... a niektoré extra dobré by ti možno ani vôbec neprišli - preto je lepšie si to roztriediť - aj hrdinov vybrať podľa tipu úlohy a tipu nepriateľov, ktorých stretneš - a aj karty podľa toho si pripraviť - balíček musí mať minimálne 50 kariet a z jedného tipu kariet v ňom môžu byť max. 3 karty.
Pre základ je minimálne 9 scenárov, zrejme sa nájde aj viac, ale ja som viac nehľadal, lebo som hru potom predal, a je ťažké ju prejsť len tak z jedným balíčkom a s 3 rovnakými hrdinami. Takže to znamená, že je lepšie si ten balíček pripravovať vždy zvlášť a skúšať aj iné kombinácie kariet. Ideálne by bolo, keby ti to niekto v ihrysku ukázal. A keď ťa to bude lákať, ale nebudeš si istý, tak potom radšej počkaj a využi bazár - tam sa celkom často objavuje Pán Prsteňov, je to taká hra, že pokiaľ ti sadne, tak na ňu nedáš dopustiť a hodnotíš ju vysoko, ale ak ti nesadne, tak potom je to nuda - nejaký stred tam veľmi podľa mňa pri tejto hre neexistuje.

1.1.2014 16:53:55

Andor
Jsem teď nadšený z kooperativní hry Andor - fantasy příběh, 2-4 hráči, jde to samozřejmě hrát i sólo (jeden hráč hraje za 2-4 postavy). Měl jsem obavy z opakovaného hraní, ale jsou asi zbytečné, teď jsem se synem hrál popáté Legendu č.2 a opět jsme se dobře bavili...

3.1.2014 10:46:54

Záchranáři+Descent
Jsme na tom podobně - také hrajeme převážně jen s manželkou. Doporučuju ZÁCHRANÁŘE, sice neodpovídají požadavku na horor nebo fantasy, ale atmosféru mají, náročnost na naučení je téměř nulová :) Momentálně máme vyhlídnutý ještě DESCENT: Výpravy do temnot :)

4.1.2014 13:40:10

Zachranari a zombie
Dakujem za tip, zachranarov mam objednanych, kedze boli vypredany, ked som ich siel kupovat na silvestra. Descent zaujal aj mna, ale kedze nemam rad hry, kde niekto musi hrat za zlych (nieco ako pan jaskyne) a asi by mi to doma ani nepreslo, skor som uvazoval nad Andorom, alebo este radsej Mage Knight.

Kedze so zenou milujeme zombie, hladame aj nieco taketo, bud Zombicide , pripadne Zpocalypse, pripadne nieco ine, kde nikto nemusi hrat za zombie :)

6.1.2014 14:53:54

AradanSK
Na Zpocalypse pozor. Není to špatná hra a má velmi slušnou atmosféru, ale je trošku depresivní (šance, že trefíš zombíka je ze začátku většinou 1:6, když se k tobě dostane skupinka zombíku, za dvě kola tě v pohodě zlikvidujou - hráč tak má oprávněný pocit, že v podstatě nemá šanci) a zejména karty denních cílů jsou napsané dost mizerně - nejsi schopen rozlišit, co je fluff a co jsou pravidla, natožpak určit, co by tedy hráč měl udělat. Spíš než hromadná likvidace zombíků za veselého pokřikování a hláškování je to depresivní záležitost "jestli mi nepadnou kostky, jsme sežraní".

6.1.2014 15:06:32

Vybíráme z Bazaru

Lušťovky
Akt. cena: 25 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas