Kooperativka s vývojem postav

Hledám tipy na kooperativní hru, kde bude možnost vývoje (expení) postav. Takové rpg v deskové/karetní verzi. Ani ne tak, jako že vybavuji postavu předměty a schopnostmi v jedné session (např. Talisman), ale že dohrajeme jeden večer a příště máme stejnou postavu, která opět může "nabírat úrovně".
Zatím doporučeno Pathfinder, serie s Drizzdem, Level7, atd.
2.6.2014 22:24:00

Galaxy Defenders
Dražší, ale nesrovnatelně lepší.

2.6.2014 22:59:53

Re: Level 7
Nazdar, túto hru som mal, veľmi ma bavila, ale je u nej jedna nevýhoda. Ak hrávate často, tak keď prejdete daných 9 scenárov, tak niečo čo robiť ďalej. Vyrobiť si vlastný scenár je komplikované (to je asi pri všetkých scenároch s overlordom).
Počul, nehral, ale mám objednané, že dobrý je Galaxy defenders, ale myslím, že i Descent je super - a tam je aj veľa možností rozšírení.
Séria s Drizzt - mám doma a to podľa mňa nie je vôbec RPG v tomto zmysle, ako to hľadáš ty.
Zaujímavá je v tomto Arcadia Quest - tam je to levelovanie postáv veľmi dobré, len scenáre sú kratšie a kompetetívnejšie a okrem toho k dostaniu bude až na jeseň - bol to kickstarter.

2.6.2014 23:34:35

Descent
podle toho co píšeš bych ti doporučil Descent 1. edici s rozšířením Road to legend nebo Sea of Blood(nejlépe obojí), ty do hry přidávají možnost hrát kampaň a opravdu se jim to povedlo - cestování po světě a přitom nerážíte na náhodné dungeony a dá se to ´´uložit´´ :) A řekl bych že dohrát celou kampaň bude tak minimálně na deset sezení...navíc jak jsem řekl,náhodné dungeony a hra proti overlordovi,takže znovuhratelnost vysoká.
2. edici jsem nehrál a po tom co jsem o ní četl asi ani nebudu :)

3.6.2014 07:16:39

hry
já bych doporučil Galaxy Defender a Pathfinder card game

3.6.2014 07:52:54

Vývoj postav
Levelování v jednotlivých hrách:

Galaxy defenders
Postavy mají dva levely.
Podařilo-li se v minulém kole zabít emzáka, hodí si každý hráč třem kostkami a hodí*-li určený počet GD symbolů získá další frčky.
Hráč takto může postupně získat - základní taktiku, 1. skill, pokročilou taktiku, 2. LEVEL, 2. skill.
V kampani může hráč získat jen jedny frčky za misi, tedy 2. levelu nedosáhne dříve než ve čtvrté misi.

D&D (Ravenloft, Drizzt)
Postavy mají dva levely.
Podaří-li se hráči kritický zásah (nemodifikovaný hod 20) a utratí-li 5 experience bodů získává 2. level.

3.6.2014 09:08:37

Pathfinder
Pokud hledáš RPG v krabici na stůl, tak také doporučuji Pathfinder Adventure Card Game. Spíše se to blíží RPG ve smyslu PC her (např. Diablo), než RPG typu D&D (čemuž se ale např. D&D Drizzt nepřibližuje snad víc).

V současné době je aktivní adventure path Rise of the Runelords, která se skládá ze 6 dobrodružství, které každé obsahuje 5 scénářů. Postavy levelují po celou dobu adventure path, sbírají předměty, získávají schopnosti. Možnost hry až 6 hráčů. Kampaňové hraní nutností. Na to vytáhnout to jednou za půl roku a zahrát si jeden scénář to není. Ale zase si to v klidu dáš i sólo...

V Galaxy Defenders sice levelování je, ale spíše okrajově. Každopádně z množiny Drizzt, Descent a Galaxy Defenders bych ji taky preferoval. Upozorním, že descent není plně kooperativní, jelikož potřebuješ někoho, kdo bude hrát pána zla. Obdobně tak i v Level 7 Omega Protocol. Ten jsem nehrál, tak nemohu srovnat, ale je asi nejblíže tomu Descentu s tím, že to je jiné prostředí a jsou tam jiné vychytávky (adrenalin apod.).

6.6.2014 06:57:18

Pathfinder
Zrovna jsem narazil na novou recenzi na DeskovýchHrách.com:

http://www.deskovehry.com/s-pribehem/1625/recenze-pathfinder-acg-rise-of-the-runelords-hra-ktera-nasla-cestu

Mohlo by pomoct při rozhodování.

6.6.2014 08:46:06

Descent
"Dračák" v deskové verzi. Vývoj postav umožňuje scénář kampaňe (v základu se hraje 9 z asi 20 obsažených dobrodružství, každé na herní sezení; plus existují expanze). Získáváš XP a zlato, za které pořizuješ schopnosti a vybavení postav, které s tímto vybavením jsou do dalšího dobrodružství. Nutnost vyčlenit jednoho hráče na gamemastera. Úžasné a kvalitní komponenty. Vyšší cena, dále navyšovaná rozšířeními. Daný příběh, čili ztráta překvapení pro další tažení, ale není nutno hrát tatáž dobrodružství. Komponenty možno využít pro vlastní tvorbu - jsme zpět u dračáku.

7.6.2014 21:26:07

Vybíráme z Bazaru

Harry Potter Boj o Bradavice + rozšíření
Harry Potter Boj o Bradavice + rozšíření
Akt. cena: 1899 Kč
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas