Konfliktna hra pre dvoch

Mohli by ste mi prosim poradit "konfliktnu hru pre dvoch" hracov ? Zistil som totiz, ze moju manzelku nebavia umiernene hry a ze potrebuje v kazdom kole nejaku reakciu, ktora by ju ocividne posuvala blizsie k cielu.
Hra by mohla byt jednoducha, rychla, urcite nie sci-fi a nemali by byt ani nejak extra bojova.

Dakujem za vsetky rady :)
28.6.2016 07:03:27

:o) lehká otázka
těžká volba.
Doporučuji z vlastní zkušenosti ....
Antik duel,sankt petersburg,Through the Ages: Příběh civilizace,karetka glory to rome, lewis a clark ......
Pořadí není podle kvality. Třeba lewis je super,glory a throught taky. A to nemluvím o petersburgu a antiku. :o)
Pár her v rychlosti ráno. Odpol Ti doplním ..... šťastnou ruku.
Inovace,rune age,malé velké galaxie.
U všech není vysloveně "boj" ale chuť někdy plácnout protivníka máš. :o)
P.S. nepodporuji domácí násilí

28.6.2016 07:48:45

vidím to jinak
Z petrinem vyjmenovaných her bych nevolil Sankt Petersburg, kde konflikt v podstatě není, respektive je nepřímý. Ty ostatní neznám, takže hodnotit jejich doporučení nebudu.


Já osobně bych pro dva konfliktní hráče doporučil Knížata z Katanu nebo Roma.

Knížata z Katanu jsou strategickou karetní hrou z prostředí Osadníků z Katanu, ale po stránce herních mechanismů zcela jiná hra. Podle mne nejlepší hra pro dva hráče, ale manželka ji se mnou nehraje, protože je prý příliš konfliktní.

Řím je kostková hra s kartami. Hra je přímo založena na souboji dvou hráčů a konflikt je v každém tahu. Hráči si neustále "boří" postavené budovy a "likvidují" najaté jednotky a osobnosti. Perfektní hra, plná konfliktu a napětí.

28.6.2016 08:24:25 | Upraveno autorem (porovnej)

V podstatě souhlasím s tondou
1) St. Petr nebrat - konflikt nula, velká náhoda, prodal jsem to
2) Knížata - potažmo jejich předchůdce Osadníci karetní jsem se něco nahrál - zásadní je rozšíření, se kterým jde hratelnost o mnoho výše
3) Řím - výborná volba, někdy pozor na hrací dobu - může e kousnout a je z toho dvouhodinová přetahovaná :)

případně Small world, nebo vycházející novinku 7 divů - Duel

28.6.2016 09:03:24

este jednoduchsie
Dakujem, za pekne ranne typy :).
Len by som rad podotkol, ze hladam este jednoduchsie a rychlejsie hry.
Max naozaj do 30min a max zlozitost na urovni Port Royal. Kludne to mozu byt aj decke hry typu Duch (ak vobec spada do tejto kategorie) ale samozrejme aj typy ako Kniezata z Katanu/Rim/atd by teoreticky mohli mat uspech.

28.6.2016 09:28:41

v tom případě
mi ještě napadá Minutová říše - Legendy

28.6.2016 09:53:36

konfliktni pro dva?
CITADELA!

28.6.2016 10:00:49

Ted jsem poridil
7 wonders duel a nema to chybu. Je to rychle. Při draftu muzes brat karty ktere chceš hodne sam nebo vis, ze po nich touzi souper karty lze nicit a zpenezit. A stale nad obema visi hrozba valecneho konfliktu. Dva palce nahoru

28.6.2016 10:53:33

Summonewr wars
Jednoduchá konfliktní hra pro dva do třiceti minut? To jsou jasný summoner wars. Navíc základní sada se dá pořídit do 250 korun, takže ani neni o čem přemýšlet. A jestli vás to chytne, dá se dokoupit spousta dalších ras. Pro někoho taky může být plus, že je to komplet v češtině :)

28.6.2016 11:03:14

7W duel
Přikláním se k 7 Wonders Duel. Velký úspěch u mojí přítelkyně (nemá ráda primitivní hry, které nemůže moc ovlivnit a nemají interakci jako např. Ztracená města)

28.6.2016 11:22:19

Bang! Duel
Nemám vyzkoušeno, ale konfliktní to bude až až. Pak ještě Revolver.

28.6.2016 12:47:42

Tip
Summoner wars
Raptor

28.6.2016 14:47:47

Minutová říše legendy je dobrá ve dvou?
...

28.6.2016 16:10:03

...
Podle mě je velmi dobrá ve dvou i základní Minutová říše. Dokonce bych řekl, ve dvou je nejlepší.

28.6.2016 16:26:38

Diky a teraz daco turbo primitivne
Dakujem za vsetky rady.

Najviac ma ohurilo knizata z katanu, 7 wonders duel, revolver, citadela a small world. Ostatne som uz vacsinu poskusal :).

Viete mi ale na druhej strane poradit nieco turbo primitivne ? Nieco ako je Ligretto, duch a pod ? :)
Vdaka

29.6.2016 05:54:36

rýchlovky
Milostný dopis alebo vyníkajúci Beasty Bar ( vydali rex hry ako Safari Bar )

29.6.2016 08:26:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Tipy pro 2 hráče
Jednoduché rychlovky:
Dobble, Bobří banda (až pro 6 hráčů), Game of Trains (jazykově nezávislé), Safari bar, Quoridor, Blokus, Jungle Speed, 6 bere

Trochu složitější, ale zábavné, dobré ve 2 hráčích:
Star Realms (také nemám ráda scf-fi, ale tohle je super), Brawling Barons (jazykově nezávislé), Řím, Mr. Jack, Journalist, karetní Osadníci z Katanu, Aton

Větší hry, zábavné, mírně škodící, pravidlově jednoduché, ve 2 hráčích odehrané do 1 hodiny:
Všechny Ticket to Ride, Poštovní kurýr, Afrika, Die Burgen von Burgund, všechny Carcassonne, Notre Dame, Splendor

29.6.2016 13:59:39

ruy

backgammon
nezaznavat bez proby prosim
=)

29.6.2016 16:22:15

Battle Line
Muzes si ji snadno vyrobit nebo levne koupit, ma sice tema bitvy, ale je vhodna pro vetsinu partnerek. Rozhodne je to jedna z mala her, ktere si jeste stihame zahrat (a ktera neni zavrzena jako "nova" nebo "prilis slozita").

29.6.2016 20:05:11

par tipu
Mam za sebou hodne partii klasickeho Bangu ve variante pro 2 hrace a rozhodne doporucuju.

Dalsi tip by byl Saboteur - Duel, hral jsem klasickeho Sabotera, tj. ve verzi pro vice hracu, ale podle ohlasu ta Duel verze neni vubec marna.

A do tretice, jedna z mych top her pro 2 hrace - Jambo. Pokud by se ti podarila sehnat urcite nezklame. Je navrzena specialne pro 2 hrace a kdyz jeden chce, muze tomu druhemu hraci opravdu skodit :)

1.7.2016 01:19:51

Není to na 30 minut
ale stejně bych ti doporučil podívat se na Studenou Válku. Opravdu výborná hra pro dva. A splňuje tvé podmínky.

4.7.2016 09:49:06

par tipov
ahoj,

no podla mňa pre dvoch je najlepšia studena vojna: CIA vs. KGB, za par kaček perfektná zábava. Potom isto Revolver, ale českú verziu už asi nezoženieš. No a teraz najnovišie 13 days: the cuban missile crisis.

4.7.2016 11:16:45

doma ve dvou
u nás se nejvíce osvědčil takle ve dvou - byť je konfikt spíše ve vyžírání a je zde větší poměr náhody:

Splednor
- ve dvou záležitost 15 - 20 minut
- dá se dost věcí vymyslet - opravdu to raději hraju ve dvou než ve více

House rules
- hrajeme bez šlechticů
- hrajeme na 20 bodů

-> přidá to trochu více taktizování a není to jen honba za šlechtici, musí se tak kupovat více i vysoké karty a funguje to skvěle

Jinak Star Realms mohu také doporučit - tady máš dokonce v aplikaci, kde si můžeš zahrát pro UI a vpohdě to šlape na telefonu, takže určitě zkus .. je to ideální za obětování 20 minut si uděláš obrázek o hře :-)

4.7.2016 15:58:22

Revolver
Revolver - Asymetrická karetka, pouze pro dva, dohratelná do 30 minut ze které adrenalin a téma přímo sálá....ale teče v ní krev :) navíc v češtině ji vydali rexhry.

7 Wonders Duel - o této hře bylo napsáno již mnoho oslavných recenzí, ne nadarmo to vyhrálo cenu za nejlepší karetní hru roku 2016

Limes - za pár kaček kombinační hříčka pro dva, velmi dobře odsýpá

Targi - vynikající karetní workerplacement pro dva, těžko hledat lepší

Patchwork - vydal český Mindok, téma se může ženě líbit, pěkně vymakané pro dva.

Další co stojí za zmínku : Ztracená města, Dominion, Mr. Jack, Jambo, Řím, Famiglia,

5.7.2016 20:41:05

Tip č.1
Hra o trůny lcg

6.7.2016 08:58:53

Uz v tom mam jasno :D
Dakujem za super tipy, mam uz aj svojho vitaza, ktory presne vystihuje moju situaciu a to jest : Safari Bar ! :)

A hned po nom 7 wonders duel, ale to bude mozno skor pre mna ako pre manzelku :).

Kazdopadne prezrel som vsetky vase typy a viacmenej kazdy sedi na danu temu, vdaka! ;)

6.7.2016 10:00:16

Vybíráme z Bazaru

Detektivka do kapsy: Pád z okna
Detektivka do kapsy: Pád z okna
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 13 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas