Koľko vás tento koníček už stál?

Rád by som sa opýtal, koľko peňazí vás už stála táto záľuba? Stolové hry, rozšírenia, rôzne doplnky atď. Ak neviete presne stačí odhad:-) Môžte napísať aj ako dlho už kupujete stolové hry. Ak by kvôli zverejneným číslam hrozila doma hádka/rozvod radšej nič nepíšte:-)
21.10.2013 14:08:04

.
Jestliže mám cca. 30 her a každá bude stát řekněme 750 Kč v průměru, tak to dělá asi 22.500 Kč. Něco z toho jsou dárky k Vánocům/narozeninám. Ale ty počítám taky. Mohl jsem dostat něco jiného. Navíc když někomu koupím dárek, stojí mě to prachy. On zas pak koupí dárek pro mě. Kdybychom se na to oba vykašlali, tak tu deskovku nedostanu, ale ani nic nedám a za ušetřené prachy si ji koupím (huf jsem se do toho zamotal : )
Plus obaly a propriety na barvení. Asi 30.000 Kč. Za skoro 5 let aktivního hraní.
Když mám ale vzít v úvahu, kolik mě stál koníček jako celek, tak různé deskovkové (i vícedenní) akce, dojezdy na hraní, členské poplatky.... To bude k 50k. čekal jsem něco horšího. 833 Kč za koníček měsíčně tak moc není :)

Víc by mě ale zajímal týpek, co má zhruba tisíc her ve sbírce (kdysi se to dalo vyfiltrovat, kdo jich kolik má). Ten bude mít ve hrách takových 750.000 Kč. Rád bych tu hromadu krabic viděl. A ta vize, jak přijde pojišťovák. Hodnota majetku v bytě? Máte 3+1, to si lidé pojišťují na nějakých 400.000 Kč. Cože ?!? 1.200.000 Kč ?!? Jak? 750.000 Kč hry, 450.000 Kč zbytek?

23.1.2014 00:28:15

nelituju
Já asi tak 80000 Kč, ale nelituju. Drží to rodinu pohromadě, oddaluje Alzheimera, je to krásný způsob trávení společného večera.

23.1.2014 10:53:38

Špatňák
no me by spis zajimalo jestli lidi co maji ve sbirce byt jen stovky her je skutecne maji, nebo tam maji zaevidovany i hry ktere jim jen prosly rukama, protoze si skutecne neumim predstavit kolik prostoru to musi zabrat....

jinak ja jsem v tom asi za nejakejch 16000,- protoze neco ze sbirky jsem dostal, neco je homemade

23.1.2014 11:14:15

skladovani
Karlos: Tak třeba za sebe musím říct, že skladování začíná být už trochu problém. Her mám zatim "jen" cca 150, ale v panelákovém bytě 3+1 už to musím brzy vyřešit 2. velkou skříní.

Ono pak taky asi dost zaleží kolik ze sbírky je velko krabicovek a kolik menších karetek apod. Jinak rozšíření se snažím vždy dát do krabice s původní hrou, jinak bych už měl ten problém se skladováním o dost dříve. :)

23.1.2014 11:18:44

Stovky her
Mě by zase zajímalo, zda je vůbec možné v takovém počtu nějak rozumně často vytáhnout každou z her. Za sebe osobně mohu tvrdit, že když už jsem jich měl kolem čtyřicítky, dostal jsem se do takového podivného rozpoložení, že jsem nevěděl, kterou hru mám vytáhnout a osvěžit si nebo nově naučit její pravidla. Pak se stávalo, že více než hraní jsem brouzdal po ZH, četl recenze a dojmy z hraní a dle toho vybíral, na co mám vlastně chuť. Podle mého názoru je optimální počet her do dvaceti (rozšíření nepočítám), pak už jde čistě o sběratelskou záležitost...
Bohužel trh je zcela nenasytný a sype jednu lepší hru než druhou. Problémem ale je, kde na to brát, jednak peníze, ale hlavně čas...

23.1.2014 14:00:41

saiwer
presne z toho dôvodu, držím počet hier u mňa doma na 20 a kupujem už fakt iba cielene, čo viem, že budem hrať, resp. budem hrať v budúcnosti. Napr. mám androida, ktorého som ešte ani nehral /a ani nerozbalil/, lebo sa naňho nedostal ešte rad, keďže ostatné hry veľmi neomrzeli. Tak na čo nové? Hry dokupujem už len minimálne 1 max 2 za rok aj to vyberám veľmi dôsledne a čítam všetko možné a v neposlednom rade aj pravidlá. Túto metódu uplatňujem od už vyše roka a peňaženka mi ušla len raz, keď som čírou náhodou narazil na Manhatne na jeden megaveľký obchod z hrami, ktoré som však už aj posunul ďalej. No čo, chvíľkový úlet si môže dovoliť každý :)

23.1.2014 14:37:07

sbírka
Nemám odvahu spočítat svoji sbírku na peníze. V určitou chvíli se to vymklo kontrole :). S ohledem na okolnosti jsem se začal části sbírky zbavovat a asi v tom budu pokračovat. Ale na rozumnou mez se asi ještě dlouho nedostanu, protože nevím, co to přesně znamená.

23.1.2014 15:20:03

Sbírka
Já osobně mám ve hrách asi 55 tis (+ dary, které udělají zhruba dalších 10), ale co se týče skladování - kdysi dávno někdo kdesi psal o jakémsi geekovi z USA, který má kolem 12000 her. Odhadoval jsem, že pokud bude jedna krabice mít objem cca 2-3 litry (nehádejte se - je to od dvou deci za krabičky typu Fazole po kdovíkolik litrů u AT beden), má ten maník doma třeba 30 m3 her!

23.1.2014 16:16:59

nedá se to počítat
Mě osobně vzal celkem asi 30 let života a hry prodávám.
Teda 30 let, když nepočítám své dětství, kdy jsme hráli jen člóbrdo domino a tak.
Zkuste vyčíslit, co Vám to dalo, ať je to fér.

23.1.2014 16:50:47

Co mi dávají deskovky?
Smysluplnou zábavu. Určitě lepší, než vysedávat v hospodě, nebo rozvalený na gauči s lahváčem fandit klubu XY. Setkávám se s přáteli, soupeříme o vítězství, celkově se bavíme. Herní den bohužel uteče jako voda a je fakt, že mi ho nikdy nikdo nevrátí. Ale bavil jsem se a je to podle mého názoru lepší, než zírat do zdi, nudit se a mít pocit, že ten den, potažmo celý život, je/byl opravdu dlouhý.

Beru to tak, že v pubertě mě hodně chytily historické bitvy. Celé dny jsme šermovali po lesích, dobývali pevnosti, vyráželi na noční boje. Úžasná zábava, ale pak mi najednou bylo 25, vrstevníků přijíždělo čím dál tím méně a už to nebylo ono. Dodnes mám výzbroj za asi 20.000 Kč ve skříni. Jestli budu mít syna a půjde v mých šlépějích, tak fajn. Jinak vše prodám. Zůstaly úžasné vzpomínky.

A stejně to vidím u deskovek. Baví mě a doufám, že ještě dlouho budou. A pokud se to jednoho dne zlomí, nechám hry dětem, nebo je prodám. Pořád lepší, než třeba kamarád, který za hodinu na vodním skůtru vyplázne litr a de-facto mu nic nezůstane. Vzpomínky máme oba, ale já je alespoň zpeněžím, bude-li to nutné.

Takže za mě palec deskovkám nahoru.
(A navíc jsem poznal spoustu super lidí.)

23.1.2014 19:43:14

PS:
Je mi 34 a lidé se na mě někdy divně dívají, proč nechci hrát tu či onu hru, nebo prostě nehraji s tím a tím člověkem. Nebojím se říci, že ztratím hodinu života, kterou mi nikdo nevrátí. Nevadí mi investovat ji do zábavy, ale nechci ji ztratit. Čas je jediná komodita, která je omezená a já ji nebudu plýtvat na nějakou debilitu, nebo mrhat s volem (mám svůj black list : ) Tohle mě třeba moje práce v součinnosti s hrami naučila - uvažovat jak svůj čas využít.

23.1.2014 19:45:34

rach
Úplně stejně si to odůvodňuju já :)
Jedinej problém je, že by nám ale na totéž stačilo i těch 20 her, co má stOKYi ...

24.1.2014 01:00:32

no jo
stacilo by par her, ale jak to pak udelat kdyz si chci zahrat neco co nikdo z pratel nema? holt si tu hru koupim, neda se svitit

24.1.2014 05:43:36

Karlos
Na to se taky moc vymlouvat nemůžu :( Zrovna v Praze na Palubě se dá zapůjčit asi 1000 her a co nemá Paluba, tak skoro určitě má spoluhráč Rijak :)
Musím se ho zeptat, jestli se doma necítí poněkud stísněně...

Abych jen neplkala, tak jsem zhruba spočítala, že moje sbírka stála tak 30 000 plus spousta poštovného :) A tak asi 15% navíc, kdybych měla počítat dárky. No, myslela jsem si, že to bude o dost míň...

24.1.2014 13:13:44

ikri
to mas sice pravdu, taky bych si moh neco zahrat na Palube, ale tak nejak uz to neni ono, chybela by mi vune nove hry, novych komponentu, a takovej ten dobrej pocit ze jsem si udelal radost :-)

24.1.2014 13:18:24

Karlos
ááá, tak odtud vítr vane :))
Tak to máme úplně stejné pocity ;)

24.1.2014 13:33:07

kůň
již moc her nemám, ale hrál jsem:
Doomtrooper
M.tG
WoW tcg
Wastelands
The Spoils
Warhammer 40.000 tcg
Android NetRunner
Jak napovídá formát tcg tak to leze do peněz, sice jsem to vše pak prodal, ale se ztrátou. Peněz do toho investovaných nelituju. Sice jsem nebyl profi hráč, ale ježdění po turnajích bylo zábavné.
Pak jsem měl i nějaké deskovky, které jsem taky prodal (neměl jsem kolem sebe herní skupinu). Teď největší investice je Pán Prstenů lcg (cca 9000kč) a přemýšlím že půjde do světa :-).
Teď čekám na reedici Dornu a to je tak vše co plánuju kupovat.

V těch tcg mám ztrátu tak 50000kč za 15let, což není zas taková hruza ( i když je :-) )

24.1.2014 14:08:51

Vybíráme z Bazaru

Arboretum
Arboretum
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas