Klasická desková hra

Ahoj,

potřebovala bych poradit dárek pro sestru a jejího přítele, věk 25, jsou to spíš výjimeční hráči a rádi by něco jednoduchého klasického jako dostihy, monopoly, z pohádky do pohádky, žížaly, bum bác atd. ale ne vysloveně tyhle dětské. Já se vyznám spíše v jiných typech her a tak trochu tápu.

Děkuji :)
16.12.2013 23:28:10

hra
Pokud chceš zůstat u jednoduchosti a klasiky, vol Dostihy, Monopoly nebo Z pohádky do pohádky.
Pokud se chceš odvážit na kraj oceánu zvaného "moderní deskové hry", zkus se podívat na Carcassonne, Poštovní kurýr či lehce abstraktní, leč oblíbené Ubongo

16.12.2013 23:47:26

Hry
Aradraug: Já tyhle hry znám, ale spíš mi jde o to najít prostě hru, kde se víceméně jen posunují figurky žádné složité vybírání postav, karet atd :)
Přišel jim složitý i Bang i Sant Petersburg takže tak :D

17.12.2013 00:03:43

hra
V tom případě doporučuji Viva Topo. Není to nic složitého, zvládnou to i menší děti, ale vzhledem k pomalu, ale jistě postupující hrozbě, stojí před hráči volby, kterou myškou pohybovat a jestli raději neskočit do domečku a ukousnout menší kus sýra, než doufat v zisk většího koláče.

Nebo bych možná doporučil i hru Indigo, staví se tam cestičky pro různě obodované skleněné kamínky, cílem je aby z hrací plochy "vypadly" do tebou vlastněné brány.

Vím, že je to něco jiného, než co popisuješ, ale nic takového jako monopoly nebo dostihy a sázky nemohu doporučit ani svému nepříteli.

17.12.2013 07:12:06

......
ostrov,Ticket to Ride: Switzerland,hive,union pacific. karetní ... haggis,san juan,ztracená města,dominion,kartové cluedo.

17.12.2013 07:39:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Bastera
Si si istá, že im chceš kupovať hru? Potešia sa tomu? Podľa toho, čo popisuješ, by som sa na hru vykašľal a kúpil niečo, čo baví ich. :)

P.S. Aj keď podľa mňa dostihy zase nemajú úplne jednoduché pravidlá - to aj carcasonne má pravidlá ľahšie.

17.12.2013 08:05:56 | Upraveno autorem (porovnej)

tiež nechapem prečo ideš kupovať hru
ked už tak odporučam dominion, u nas sa to uchytilo u ludí, ktorí nikdy nič nehravali, a z jedneho zakladu som za pol roka dokupil všetko, bo to všetkých baví, a neraz hrame 4-5... pravidla asi na 2xA4, dlžka hry cca 20-30 min

17.12.2013 08:40:07

Já vím
že to jsou trošku divné požadavky, ale ono je baví něco hrát, jen prostě nejsou chápavý na takové to vyber si nejdřív s čím chceš hrát, podle vlastností atd. to už je na ně moc složité.

Ale nejspíš vezmu ten Ostrov včera jsem na to koukala a to by je mohlo bavit i mi to přijde jednoduché akorát :)

17.12.2013 12:20:56

...
Ostrov doporučuji, dále také cesta kolem světa za 80 dní by nemusela být od věci a nebo hanabi, fantom, osadníci z katanu a také Thats life (To je život, nebo tak nějak)

17.12.2013 13:41:39

A co třeba
Nějakou hru od Mládka. Nevím jak teď vypadají, ale viděl jsem několik her v nabídce nějakého eshopu. Nejspíš to bude pořád ve stylu Soudruhu nezlob se akorát s aktuálnějšími hláškami

17.12.2013 17:23:00

ještě zkuste
želví závody, timeline, room 25, noe, se všema mám super zkušenost i s nehráči.

18.12.2013 20:41:55

Eketorp - hrad vikingů
Eketorp - má jednoduchá pravidla a celkem odsejpá. A je u něj sranda. Taky odzkoušeno na lidech nezasaženými deskovkami - zvládne i pětileté dítě.

19.12.2013 08:26:07

Tak kupovať
Ostrov, keď nezvládajú Bang!, je odvážny výber. Tá hra je jednoduchá, ale bojím sa, či sa cez prvé hry prekúšu sami. To už fakt skôr Ubongo alebo Pictomaniu.

19.12.2013 10:05:17

re
Taky mně napadla Cesta kolem světa, ale není už k sehnání. Jak vidím, tak ale se může objevit v bazaru. Taky matewr84 navrhuje Fantoma, což mi přijde jako zajímavý nápad. To by určitě pochopili a přitom je to příjemná změna oproti Dostihům atd.

22.12.2013 19:50:40

acedrac
Lenže Bang! je kartová hra a tie aj napriek jednoduchosti nemusia sadnúť každému.

22.12.2013 20:02:25

Vybíráme z Bazaru

Formula D (en)
Formula D (en)
Akt. cena: 10 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas