Karetní hra - dungeon / skirmish

Zdravím,
chtěl bych rozšířit repertoár našich deskovek (aktuálně Talisman, Descent 2nd Ed., Bang, Osadníci )
Momentálně koukám po nějaké karetní hře, která je dobře hratelná už v základu (a nebráním se ani možnosti rozšíření, pokud do hry přinesou více variability a zábavy).

Kdysi dávno jsem hrával MtG, ale novou karetní hru plánuji hrát kromě kamarádů i s přítelkyní a MtG je sice skvělé, ale možná malinko složitěší na vysvětlování a pochopení + občas složité texty na kartách..
Takže bych preferoval něco jednoduššího, ale ne zase příliš triválního.. Hodně nás baví hry typu descent (procházení dungeonů, ale i Bang a škození protihráčům)..
Tady jsou hry co se mi dle prvních referencí a načteného infa líbili:
Boss Monster
Dungeoneer
Smash up
Warhammer 40k Conquest (čili nebráním se ani CCG, ale aby to už v základu bylo dobře hratelné)

prosím o vaše rady a nápady :)
preferujeme fantasy a scify témata
26.1.2015 19:57:11

Zaily
Summoner Wars (nedávno vyšlo i česky, za malý peníz)
Mage Wars

Dost záleží na počtu hráčů. Málokterá hra je stejně dobrá v počtu 3+ jako ve dvojici.

26.1.2015 20:07:22

počet hráčů
ideálně hru hratelnou dobře už ve 2, ale pokud bude třeba i pro 4, tak tím lépe..

nebráním se ani Coop hrám(tuším Pán Prstenů Card game třeba), pokud by zábavnost převyšovala competitivní hry.
Ty Summoner Wars, vypadají zajímavě, ale přijdou mi až takové hodně zjednodušené a připomínají mi až moc takové fantasy šachy (ač jsem tedy chtěl jednodušší než magic, to je pravda) a graficky a typem zpracování upřednostňuji vyšší úroveň. Pokud by tě ještě něco napadlo, sem s tím :)

26.1.2015 20:28:25

karetni hra
A jak jste na to s amglictinou - nedávno jsem zkoušel toto - http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/-pathfinder-adventure-card-game-skull-shackles-base-set-4553/
A přišlo mi to jako velice pěkná záležitost, ve které hrajete kampaň a postupně si budujete postavy.

26.1.2015 20:37:44

trošku na hraně
ale mrkni na Rune Age - není tam vývoj, ale jsou tam pěkné scénáře, vyšlo i rozšíření a je to deckbuilding, což je obecně celkem oblíbená mechanika...

26.1.2015 21:06:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Hry
Za mě bych navrhoval:
Pán Prstenů: Karetní hra a pak oba díly Pathfinderu ACG

26.1.2015 21:24:10

hry
jojo, díky, Runeage a Pathfinder vypadají dobře.
Co ten dungeoneer, zkoušel jste někdo? Jak se to hraje? Mě se hodně líbí takové to postupné odhalování dungeonu

co se týče angličtiny, u mě není problém, přítelkyně je takový středně pokročilý začátečník, stejně jako kamarádi, takže zezačátku asi vypomůžu s překladem nejasností a pak už budou vědět

27.1.2015 07:47:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Dungeoneer
Vlastním dva baličky
Dungeoneer: Tomb of the Lich Lord
Dungeoneer: Vault of the Fiends
Zatiaľ som plnohodnotne hral iba trikrát, ale veľmi ma to baví. Je tam postupné odkrývanie dungeonu, vývoj postavy, škodiace efekty od súpera aj samotnej hry, rôzne druhy questov, postáv, príšer, miestností, viacero variant hrania (semi-cooperative, každý za seba, čisto iba bitka medzi sebou, ....) jednoducho povedané - obrovská variabilita. Síce si treba dokúpiť, alebo požičať z inej hry par markerov/tokenov, ale aj tak je to kopec zábavy za veľmi priaznivú cenu. Takže ja môžem len odporúčať.

Hrá sa to veľmi podobne, ako rôzne počítačové hry s touto tematikou. Vstúpiš do dungeonu, objavuješ vedľajšie miestnosti, ktoré majú rôzne efekty alebo pasce, plníš quest, ktorý si si na začiatku vylosoval, prípadne jeden spoločný, bojuješ s príšerami, ktoré na teba zoslal protihráč v jeho fáze Dungeonlorda. Každý hrdina má body prekliatia, za ktoré mu protihráči hádžu polená pod nohy.

V každom svojom kole máš
fázu objavovania dungeonu
fázu Dungeonlorda, v ktorej spenduješ body prekliatia súperov a zosielaš karty Dungeonlorda
fázu hrdinu, kde môžeš objavovať ďalšie miestnosti, plniť questy, zosielať karty hrdinu, ...

Alebo sa to dá hrať tak, že jeden hráč bude Dungeonlord a ostatní budú hrdinovia, alebo ďalšími pár variantami, ktoré sú popísané v pravidlách.

Pravidlá možno na prvé pozretie vypadajú krkolomne, ale myslím, že každý aspoň trošičku skúsený hráč ich pochopí hneď počas prvej hry.

Ja ti teda možem len povedať, CHOĎ TO TOHO. Prípadne si kúp iba jeden balík a ak ťa to nechytí, tak si myslím, že tých pár korún, čo do toho investuješ, ti nebude ľúto. Stále to potom môžeš niekomu darovať k sviatku. :)

27.1.2015 14:15:35

dungeoneer + Warhammer/Runeage
díky, asi to zkusím se základem dungeoneera (kvůli těm nižším nákladům a uvidím jak se nám to bude líbit, vždy se to dá poslat dál jak říkáš)

úprava: tak Warhammer Invasion asi vynechám, ale vypadá to na Runeage+expansion a dungeoneera

27.1.2015 16:36:44 | Upraveno autorem (porovnej)

aktualizace
Ahoj, vzhledem k tomu, že jsem zatím nenašel čas něco pořídit a od té doby jsem pročetl dalších pár recenzí, tak se znovu optám..

Narazili jste na nějakou zajímavou karetní hru ve stylu Rune Age či dungeoneer apod.?
Pokud budete tak hodní a hodíte alespoň nějakou mini recenzi o 2-3 větách o zpracování, složitosti, zábavnosti :) (či alespoň klady a zápory té hry ve srovnání s jinýma které jste hráli).
Hodně mě baví deckbuilding hry, ale zaměřené právě i na boj, ne čistě nějaké stavění nebo farmaření :) Takže hledám nějaké procházení dungeonů či soupeření mezi sebou.. (a hlavně aby hra byla zábavná třeba i po 10. zahrání..)

Za nejzajímavější považuji aktuálně tyto:
Rune Age - vyzkoušeno, bavilo všechny zůčastněné

LoTR (LCG) - nevím jak moc je zde třeba investovat do hry, aby se nestala příliš repetitivní a nezajimavá po několika zahráních..

Warhammer Invasion - líbí se mi hodně, ale mám pochybnosti zda kupovat hru, která už je v podstatě uzavřená

O těch jsem se bavil již ve vláknu níže, ale pak jsem narazil ještě na hry
Pathfinder - vypadá velmi dobře, ale nevím zda není moc složitá pro "nehráče" (např. přítelkyni), stačí když hře budu rozumět hlavně já a zezačátku pomůžu ostatním svými radami, než se do toho zapracují?
Thunderstone Advance - další co se mi líbí, vpodstatě mi to přijde hodně podobné tomu Pathfinderovi..
máte s nimi někdo nějaké zkušenosti?

30.3.2015 09:45:02 | Upraveno autorem (porovnej)

@ LOTR LCG a WH:I
LOTR vyžaduje aspoň prvý cyklus celý tzn. základ a 6 malých balíčkov na solídny cardpool. Repetitívnosti by som sa nebál, mám odohraných cez 150 hier a takmer nikdy nie je priebeh jedného scenára rovnaký. A táto hra Ti ukáže 50 spôsobov ako prehrať jeden a ten istý scenár :D.
--
WH:I ukončenosť tejto LCG by som bral ako výhodu. Vyšlo toho mraky a môžeš sa skúsených popýtať, ktoré rozšírenia vyhovujú Tvojim kritériám a kúpiť len tie :).

30.3.2015 10:19:52

Pathfinder
Já bych se Pathfindera a pravidel nebál. Jsou celkem přímočará a dostanou se do krve. Určitě stačí, když hře rozumí jen jeden hráč a ostatní hráče prvníma pár hrama provede.

Taky mohu tuto hru doporučit. výhodou oproti pánovi prstenů je to, že není nutné sestavovat balíček, bez čehož si v některých¨scénářích LOTRa skoro neškrtneš...

30.3.2015 10:41:32

A Game of thrones
S řadou her, co jsi jmenoval, nemám zkušenost, ale vzhledem k tomu, že jsi zmiňoval Warhammer: Invasion a Pána prstenů se zřejmě nebojíš ani formátu sběratelských her.

Zvážil bych tak i možnost A Game of thrones LCG - 2. edice. Pokud vyloženě nespěcháš, objevit by se měla tohle léto a zároveň bude vycházet i v české lokalizaci u Blackfire. Pokud by tě zajímala, tady je "předrecenze":

http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/a-game-of-thrones-the-card-game-second-edition-4625/recenze/

Výhodu bych jednoznačně viděl v tom, že půjde u zbrusu novou hru, takže nebudeš mít pocit, že něco nestíháš a jsou venku tuny rozšíření.

A pokud by náhoda zapracovala a byl bys z okolí Plzně, rád ukážu v praxi první edici, aby sis ji případně i vyzkoušel.

30.3.2015 15:45:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Pixel Tactics
Není to zrovna dungeon crawl hra, ale spadá do kategorie skirmish. Tématika starších gameboy her jako FF Tactics, Disgaea nebo Fire Emblem. Taktický souboj dvou band proti sobě. Každá karta se dá použít pro až pět různých efektů. Mrkni na youtube na různé recenze. Ještě jsem nehrál, ale mám objednáno a hodně si od toho slibuji.

30.3.2015 16:50:51

jen nástřel
Minimonfa, ale pokud si dobře pamatuju, tak jen pro dva.
Bavilo mne to, ale relativně dost angličtiny na kartách. Trochu jako dengoneer.
Jinak rune age je fakt pecka. Možná deck building ještě nightfall, lidé, upíři a vlkouši fajtí mezi sebou. Také hromada angličtiny, ale když jsem to zvládnul já, tak asi každý.

30.3.2015 21:45:59

Star Realms
Deckbuilding, boj přímo proti sobě, sci-fi

Primárně pro dva, ale se dvěma balíčky je možné hrát až ve 4, několik scénářů (týmy, všichni proti všem, tři honí jednoho atd.). Teoreticky se 3 balíčky až pro 6, ale to jsem ještě nezkoušel.

Levná, rychlá, jednoduchá, zábavná, pokaždé jiný průběh, přiměřený podíl náhody, různé možnosti strategií.

V angličtině už vyšlo několik rozšíření. Plánuje se vydání v češtině (mělo by být každou chvílí).

31.3.2015 15:30:27

karty
Tak nakonec to vidím asi následovně - koupím z druhé ruky Pathfindera (mám dva zdroje odkud koupit) a pak také použitý warhammer invasion - u toho ale chybí nějaké karty, nevíte jak je na tom FFG s možností zaslání chybějících karet?

2.4.2015 14:08:36

Vybíráme z Bazaru

Second Dawn for the Galaxy - Expanded Galaxy
Second Dawn for the Galaxy - Expanded Galaxy
Akt. cena: 299 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas