Karetní hra

Ahoj. Chtěl bych si pořídit nějakou karetní hru. Zkoušeli jsme Hra o trůny, ale to nás moc nebavilo. Přišlo nám to zbytečně moc složitý. Karetní hry moc neznám, ale zatím největší kandidát je asi Summoner Wars. Použití kostek může hru zpestřit a taky dát šanci slabšímu hráči, cena. Dále pak Rone a Revolver, který se ale hůře shání. Možná ještě BANG! Duel.


- karty musí být CZ
- hezké ilustrace na kartách
- nechci trávit čas stavěním balíčku (Pán prstenů)
- od 2 hráčů
- karty by neměli mít tuny textu nebo symbolů
- rozumná míra strategie, ale né zase moc překombinované

Mohli by jste mi něco doporučit? Díky


20.12.2016 09:36:07 | Upraveno autorem (porovnej)

to Titus
Mariáš ;D
Tahle hra naprosto splňuje všechna tvá kritéria.

20.12.2016 09:39:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Kren
Co má společného Mariáš se hrou Summoner Wars?

20.12.2016 09:46:19

Asi nic ...
... ale jednak to bylo jen takové pošťouchnutí a jednak v odrážkách kritérií nemáš podobnost se Summoner Wars, a když jsem se podíval na ta kritéria, tak mi opravdu jako první napadl Mariáš, protože odpovídá každému bodu, které jsi vyjmenoval. ;)

20.12.2016 09:59:01

...
Mno tak s takovou snad leda ten milostný dopis :D

20.12.2016 10:08:56

@karetní hra
Skús pozrieť Star Realms to je od 2 do 4 hráčov (pre 3. a 4. hráča je ale potrebný ďalší základ, ten je však lacný) alebo staršia LOVE/HATE hra Dobyvatelé vesmíru tiež pre 2-4 (býva často v bazare).

Ak čisto len pre dvojicu, tak určite pozri Rím/Arena, Jambo a RONE.

20.12.2016 10:10:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Titus
No, otázka je, proč chceš vlastně karetku, když nechceš mít moc textu, symbolů, strategie :)
Já mám teda karetky rád, takže zkusím něco napsat.

Summoner Wars - ilustrace nejsou nic extra, textu mi přijde celkem dost, strategie tam je. Ale zase není tam moc různých druhů karet, takže ty texty se stačí "naučit" u cca desítky karet, pak se karty opakují.

Bez textu a ne zas tak moc strategie, tak mě napadá: Lords of War - je i česky (návod). Hlavní plus, že to má jednoduchá pravidla a přitom se s tím dá celkem rozumně zahrát.

Pokud můžeš deckbuilding, tak Star Realms by asi výše uvedenému popisu mohlo vyhovovat.

20.12.2016 10:17:34

...
Tak např. hra Revolver. Ilustrace na kartách v pohodě, text na kartách také, pro dva hráče v CZ... čím tahle hra nesplňuje moje požadavky?

Text mi nevadí, ale spíš si představuju něco jako: po zaplacení jednoho X si vezmi jeden Y, odhod tuto kartu a udělej akci navíc atd. Text tak ve dvou, třech větách.

20.12.2016 10:20:54 | Upraveno autorem (porovnej)

karetka
ahoj,

za mě asi cold war: KGB vs CIA. Parádna záležitost pre dvoch hráčov. Je to síce v angličtine ale tie karty su s obrazkami a farebne odlišené, takže angličtinu ani nepotrebuješ. Ak chceš obdobu v českom jazyku tak Star Wars: Imperium vs Rebelové, ale tam sa tvoj mozog trošku zapotí. No a nakoniec asi Warhammer Quest jednoduchá hra s pekným príbehom pre dvoch a viac hráčov.

20.12.2016 10:24:30

Star realms?
Dnes jsem přemýšlel nad úplně stejným dotazem, nasel jsem SR, jeste teoreticky treba safari bar, ale ten me moc nenadchnul. Sup hazejte dalsi napady :) rychla karetka, idealne 2 hraci a nic tezkeho na pravidla :)

20.12.2016 10:33:20

...
Zatím se mi docela líbí Lords of War. Mrknu na ní trochu víc.

20.12.2016 10:44:56

Port Royal
Co Port Royal? Mne se docela libi.

20.12.2016 10:54:38

Rone
Za mě asi Rone.
- karty CZ
- ilustrace se mi líbí
- také nemám čas na stavění balíčků, zde vybereš hrdinu, zamýcháš všechny karty a z nich rozdáš náhodně 24. Zatím mi hra přijde vyvážená.
- pro 2 a 4 hráče
- myslím si, že textu obsahuje přiměřeně
- strategie si myslím ok, s balančním prvkem, který umožní odstraněné karty ve hřbitově dostat zpátky do hry

Přišla mi jednodušší než hra o trůny. Pravidla jsou ok. Lze najít i video ke hře, ale je pravda, že jsem více nakonec pochopil z pravidel, dají se stáhnout ze stránek autora hry.

Nejlepší by bylo, kdyby ji měl někdo z Tvého okolí a přímo si s Tebou jednu hru zahrál.

20.12.2016 11:14:35 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Port Royal máme doma i s rozšířením a je to super. Další karetní hru máme Warhammer Quest, která se také líbí (po první hře). Chtěl jsem právě nějakou karetní bitvu pro dva hráče, proti sobě.

20.12.2016 12:28:27

pokud je to na pravidelné hraní
zainvestoval bych čas do naučení 51st State, nebo ještě lépe rovnou 51st State: The New Era, případně teda s těžkým srdcem doporučil vývar z této hry aka Settlers: Zrod impéria :)
Jsou tam sice symboly/text (51st/Settlers), ale je z toho pak zábava na dlouhé hodiny.

20.12.2016 12:29:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Settlers
Zkoušeli jste Settlery? Ve dvou se hrají dobře, příprava je rychlá a textu na kartách málo.
Jinak z her co znám, mě pro dva napadají ještě:
- Knížata z Katanu
- Warhammer Quest
- Jambo (bohužel těžko sehnatelné)
- San Juan (v ČJ asi nejde sehnat, ale textu na kartách je málo)

Vše jednoduché na setup, Jambo a San Juan i rychlé na zahrání.

20.12.2016 12:33:03

Greyhound
Settlers máme doma a Warhammer Quest také, chtěl jsem nějakou bojovku proti sobě.

20.12.2016 13:08:43

Jaipur
Nerad bych zapomnel na Jaipur - neni to sice bitva, ale je to pro dva, rekneme ceeelkem blizko Port Royal. Urcite teda bliz, nez k "bitve" ;). dokonce je ted za slusny peniz v bazaru, jestli se nepletu.

20.12.2016 13:11:36

Knížata z Katanu
Podle mne určitě nejlepší hra pro dva hráče - Knížata z Katanu.

Pokud to není to, co hledáš, porozhlédni se po hře Roma, to je taky v podstatě "bitva" pro dva.

20.12.2016 13:39:17

Objednáno
Tak jsem se nakonec rozhodl pro Summoner Wars a Lords of War. Díky za vaše tipy.

20.12.2016 14:29:54

Coloretto a Ztracená města
Coloretto - krásně hratelné ve dvou a bez textu na kartách. Ilustrace jsou ale na jedno brďo.

A nebo pak Ztracená města. Hezké ilustrace, slušná hratelnou. Ale jen pro dva.

20.12.2016 16:27:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Dobble Harry Potter
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas