Jaký deck-building?

Hrajeme WoT:Rush, DC Comics, zkusili jsme první Ascension CoG a ten zklamal - primitivní a vázne. Nachystaní Dobyvatelé vesmíru, do toho vkládám naděje. Dominion, Netrunner - nelíbí. Poradíte něco zajímavého? Díky!
30.8.2015 09:20:25

DB
Už se to tady několikrát řešilo. Většina doporučených her:
Legendary Encounter (Alien, Predator), Pathfinder ACG, Lotr LCG a teď vyjde Warhammer Quest ACG

30.8.2015 10:16:03

Figut
Za sebe rozhodne doporucim:
1. Rune Age - kral DB her. Scenarova hra dava moznost hrat kooperativne, semikooperativne ci klasicky vsichni proti vsem. Vyhodou je, ze dana hra ma jen jedno rozsireni a porizovaci naklady tak nepresahnou 2000 Kc. CZ preklad na ZH;
2. Arctic Scavenger - spolu s rozsirenimi HQ a Recon je to atmosfericky velmi dobre vyvazeny DB. Nahoda tak akorat, strategie tak akorat, interakce mezi hraci tak akorat. Cena cca 1200 Kc. Trosku se bojim po case znovuhratelnosti;
3. Nightfall - DB s durazem na interakci. Mechanika retezeni karet je velmi zajimava, vede k nepredvidatelnym okolnostem, hru hraji prakticky vsichni zaraz. Velka rada rozsireni dava hre dobrou replayabilitu. Poridit muzes v bazaru ZH. Hry se zbavuji, protoze potrebuji udelat prostor v regalu pro nove hry a tato je v subjektivnim porovnani oblibenost/objemnost s predchozimi uvedenymi pro me nejmene prizniva;

30.8.2015 10:43:13

DB
Ještě jsem zapomněl na nový Mistfall

30.8.2015 11:17:48

za mě
rozhodně rune age
night fall hned na druhým místě
možná zkus trains, ale já to nehrál, jen vím, že mi to vychválilo dost lidí se kterými hraji.

30.8.2015 11:42:59

star realms
parádní jednoduchá karetka, mám odehraných kol 2000 her.
Stojí za to a navíc na podzim má vyjít v češtině

30.8.2015 12:05:35

pozor
Doporučuji hry radši někde vyzkoušet. Pro mě třeba Dominion je už dávno překonaná hra, kterou bych hrál snad jen pod příslibem nějaké odměny jako kompenzace. A co se týče Rune Age, pro mě to bylo obrovské zklamání. Přijde mi to přeplácané a chybí tomu lehkost pro znovuhratelnost. Můj názor. Velké plus je možnost scénářů a herních variant, ale přesto ne, díky.

Mimochodem Dobyvatelé vesmíru nejsou deckbuilding. Ale zrovna ty mám rád hodně hodně :)

30.8.2015 12:23:09

dobyvatelé
mě zase přišli o ničem, neškodím a pod. to mě víc bavil San Juan. Ale to je indivindy.

30.8.2015 12:35:58

...
Rune Age, Nightfall, Trains, Mistfall, nezaujaly, cokoliv Lotr nebo Game of Thrones ne. Klasické fantasy mě moc nebere. Legendary Encounters Aliens vím, vetřelce mám hodně rád, ale tohle se mi nějak nepozdává. Legendary Marvel, to zase jo. Mrknul jsem na Magic, ale z toho už je asi jen těžká skupovací komerce. Mrzí mě ten Ascension. Star Realms taky ne. Našel jsem Resident Evil, ten se mi líbí. Jsem vybíravý...

30.8.2015 13:33:02

...
není to vyloženě deck building, ale Settlers zrod imeria jsou výborná karetka.

30.8.2015 13:37:04

Alien
Vetřelce doporučuji, hodně atmosférická hra. Zejména když teď vyšli k nim Predátoři

30.8.2015 13:46:39

figut
Podívej se teda blíže na ty Arctic Scavengers + HQ + Recon. To je pro mě velmi příjemná a u nás zatím nedoceněná DB hra.

30.8.2015 16:54:31

star realms
proč ne? Nesedí tématicky? Nebo jsi ho odsoudil, že ti nesedí ten Assencion? Star realms je předělávka...

30.8.2015 18:42:12

DB
Můj žebříček
Dominon
Rune age
Ascension
Všechny ostatní hry jsou v podstatě jen mutace výše zmíněných.

31.8.2015 20:37:03

Penny Arcade
Pana Šourka nic netrumfne (e;

31.8.2015 21:03:23

DB
DB jsou můj šálek (ale taky nemám rád Dominion ani Ascension).
Naopak Rune Age se mi velmi líbilo a řadím ho mezi nejzábavnější hry co jsem hrál. Potom prvky DB jsou i v Mage Knightovi, ale to už není taková rychlovka..
No a bude vycházet Battalia někdy tak v listopadu/prosinci, to jsou takové deckbuilding Heroes of Might and Magic.
Pak bude vycházet Epic Card game pokud máš rád drafty (nevím jestli chceš vyloženě DB během hry, nebo může být i před) a
Možná bych ještě koukl na Pillars of Eternity, není to úplně asi DB, ale taky karetka, buduješ města, vojska atd.. zajímavý resource management. Ale vyjde až někdy v únoru
Kdyby mě ještě něco napadlo, dám vědět :)

No a pak ještě Pathfinder (mám Wrath of Righteous)- to je mix deckbuildingu a RPG. Na začátku si postavíš z 15 základních karet deck své postavy (každá má jiné schopnosti a pak limit karet pro každou třídu: weapony, spelly, spojence atd) a potom procházíte hrou a v podstatě to probíhá tak, že procházite decky lokací, které jsou složeny z nepřátel, barrier a pak samozřejmě itemů/kouzel a spojenců, které když vytáhneš, tak se můžeš pokusit je získat. Když se ti to povede, tak je přidáš do svého decku. Na další scénář opět redukuješ počet karet v decku do tvého limitu (může se něco málo zvětšit a získáváš i další schopnosti pro postavu), takže vyhodíš většinou ty základní a necháš si tam ty lepší. Dá se to hrát solo, nebo jako kooperačka s přáteli. Je to dost odlišné např od Pána Prstenů, a taky to že se většina hry řeší hodem kostkami není pro každého :) ale mě se to hodně líbí

31.8.2015 21:09:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Deck Building
5ekl bych, že se tady trochu pletou pojmy - Magic bych jako deckbuilding nebral (beru Dominion a jeho nástupce). Za mě bych doporučil Thunderstone Advance - pro dva až tři hráče ve variantě epic super. Sestavuješ si balíček z hrdinů a vybavení (zbraně, jídlo, kouzla, pomocníci...) a chodíš do podzemí kosit monstra ala Diablo. Perfektní je, že za ně dostáváš zkušenostní body a díky nim potom tvoji hrdinové postupují na vyšší úrovně.

31.8.2015 22:04:28

Epic
ja jsem backnul Epic, tak doufam, ze to bude stat za to. Kdyz pockas az vyjde, urcite se jich par objevi tady na bazaru. Alespon me ve spolecne objednavce minimalne jeden zbude, takze se ho rad za rozumnou cenu zbavim.

1.9.2015 12:29:29

Epic
Krásný design karet. To chci!

1.9.2015 20:34:46

DB
Rune Age, boj mezi frakcemi, velká interakce mezi hráči, dobývání měst různé scénáře (i coop).
Thunderstone Advance, boj v dungeonu, nákup vybavení, levelování hrdinů, s rozšířeními obrovská variabilita a znouhratelnost, možnost i coop hry s příslušným rozšířením.

1.9.2015 20:53:22

51st State: The New Era
Nevím jestli je to úplně deck-building, ale 51st State: The New Era mně baví podstatně více než mnoho níže zmiňovaných her. Draftuješ karty v každém kole, jdou zahrát několika způsoby, buď tu samou kartu si vyložíš jako budovu, nebo dáš k postavě jako vylepšení, které budto odpálíš jako jednorázový silný bonus nebo ti to dává bonus v každém kole, dělníky můžeš posílat do svých budov nebo některých soupeřových budov, se soupeři můžeš obchodovat=parazitovat na jejich budovách, nebo jim budovy ničit, soupeři mohou napadat tvé budovy do momentu než v daném kole pasneš, Pořád se koukáš po spoluhráčích co komu zničit aby nekombil nebo na čem parazitovat, kdy pasneš proti hráči s vysokým útokem, který bude muset zváži zda napadne svého spojence nebo nechá svoji sílu v kole propadnout, nebo zda nepřestavět budovu, aby byl cílem útoku někdo jiný....v žádném případě to není kolektivní solování a sympatické je, že všechny karty se dají zužitkovat

1.9.2015 21:22:22

další kouseky
Xenoshyft: Onslaught
Sentinels of the Multiverse

1.9.2015 22:33:01

Vybíráme z Bazaru

Hra o Trůny: Desková hra (druhá edice)
Hra o Trůny: Desková hra (druhá edice)
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas