Jaký byl váš objev roku?

Silvestr za dveřmi, je čas bilancovat.
Která hra byla pro Vás v tomto roce největším osobním objevem?
A nezáleží na tom, kdy byla vydána. Klíďo to může být ležák, ke kterému jste se pořádně dostali až letos.
Prostě hra, která se letos nejvíc osvědčila nebo nejvíc hrála nebo vás prostě nejvíc zaujala.

Za mě to je z větších her
MARCO POLO - nádherné neohratelné euro, určitě jedna z mých top her.

A pak malá karetka KŘEČKOVANÁ. Má tak debilní název, že bych si jí "díky" němu nikdy nekoupil. Ale naštěstí jsem ji dostal a mile překvapila.
30.12.2017 11:51:12

Žebříček 2017
Nevím, přesné vymezení pojmu "Objev roku", ale zařadil do svého žebříčku jsem zařadil hry, které nám v roce 2017 dělali největší radost a zároveň jsou (relativně) nové . Pět pozic asi bude stačit.

1) Gloomhaven 2nd.print - bezkonkurenční jednička
***** pak hodně dlouhý rozestup :-) ****
2) Mechs vs. Minions
3) Terraforming Mars
4) Scythe
5) Vikings Gone Wild

31.12.2017 11:25:41

2017
Příjemně překvapila In the Name of Odin.
Krásně vypadá, dobře se hraje, předčila očekávání.

Rád taky vzpomínám na Cruel Necessity, kterou jsem sice prodal, ale moc jsem si ji užil.

31.12.2017 12:44:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Kingdom death a 18CZ

KDM jsem čekal že bude pecka, ale ne že až taková.

Od 18CZ jsem nečekal absolutně nic, ale ta hra byla prostě super, sice je to na delší hraní (naše první hra trvala 11 hodin), leč nikoho to nenudilo.

31.12.2017 12:57:21

Mythic Battles Pantheon
Cekat na tuhle hru rok bylo utrpeni, ale uz je doma a dostatecne pomazlena :)

31.12.2017 13:57:06

This War of Mine

Jeden z nejlepších herních zážitků..

31.12.2017 14:44:18

Pár her :-)
- This War of Mine - hrál jsem zatím 2x, ale ta hra mě uchvátila
- MARS: Teraformace - no prostě Mars :-)
- Překlad aplikace pro Descent: Road to Legend - Výpravy do temnot už nechci hrát jinak :-)

31.12.2017 21:27:40

TMNT Shadows of the Past od Kevina Wilsona
Za mě, nejlepší objev loňského roku.

1.1.2018 08:49:31

Hned několik
- Gloomhaven: Velmi příjemné překvapení, už se moc těším na kampaň
- Deep Space D6: Moc pěkná sólo hra
- Dr. Heuréka: Skvělý nápad, zajímavá kombinace obratnosti a přemýšlení
- The Grizzled+rozšíření: Luxusní kooperačka, jedna z prvních, která mne opravdu baví

1.1.2018 18:43:26

moje objevy
Za mě největší objev roku 2017 byl Mice and Mystics - sice jsem věděla, že jde o mega hru, když jsem ji objevila minulé Vánoce pod stromečkem, ale že naši skupinu tak chytne a vtáhne do děje, že jsme prakticky nehráli nic jiného, dokud jsme nedojeli základní kampaň a pak i Heart of Glorm jsem netušila.

Jinak jsme stihli koncem roku ještě prubnout Mechs vs. Minions a také velké nadšení. I zde ačkoliv člověk dopředu čekal, že to bude něco extra, tak jsme stejně byli unešeni kvalitou zpracování hry, obzvlášť s ohledem na cenu, nic podobného jsem ještě neviděla, natož měla šanci si osahat. A ačkoliv by díky této kvalitě zpracování by člověk byl ochoten akceptovat nějaký ten prohřešek co se hratelnosti týče, tak musím říct, že za nás zatím velká spokojenost i z tohoto hlediska, a to už od samotného počátku, páč jsem se nemusela dvě hodiny předem prokousávat pravidly a další hodinu je vysvětlovat - výukový systém hry, kdy to člověka hodí přímo do základní okleštěné mise a následně krok za krokem v průběhu hry samotné nabaluje další pravidla, fungoval v tomto naprosto perfektně (narozdíl od takové This War of Mine, kde to byl podle mě naprostý fail, tolik otázek a pocit naprosté bezmoci, páč k nim je téměř nemožné v herních materiálech najít uspokojivou odpověď jsem snad ještě nikdy nezažila).

Jinak kdybych měla zmínit hry, které na rozdíl od dvou předchozích mě na první pohled neoslovily, ale po vyzkoušení nadchly, tak toho bude asi víc. První, co mě takto napadá je Euphoria. Na první pohled se mi do té hry moc nechtělo - vypadá to jako klasické překombinované euro, což já většinou nemám tendenci z vlastní vůle vytahovat, ale Euphoria se mi opravdu zalíbila, těžko říct, jestli tou dystopickou atmosférou, nebo tím, že ačkoliv jde o worker placement, chybí ve hře jakékoliv sbírání a počítání vítězných bodů, což je pro mě u tohoto systému příjemná změna.
Pak mě překvapil Blood Rage, za sebe bych to nepořizovala už kvůli vzhledu krabice, nevypadalo to jako můj šálek kávy a dle názvu jsem si pod tím představovala úplně něco jiného, ale vzhledem k tomu, že drahá polovička o tom básnila, pořídila jsem mu to k narozeninám a po zahrání mě to také nadchlo.
A nakonec ještě zmíním dvě hry, ke kterým jsem se dostala v uplynulém roce, a které jsou pro mě hrozně relaxační, pohodové, a tak nějak podivně naplňující, a proto je v současnosti s oblibou vytahuju kdykoliv ucítím vhodnou příležitost - a to je Poštovní kurýr a Kanagawa.

2.1.2018 13:22:27

Mé objevy
Mars: Teraformace - nejvíc hraná loňská hra
7th Continent - hezké prozkoumávání neznáma s managementem zdrojů
This war of mine

2.1.2018 14:53:57

Můj největší objev a milé překvapení ...
... bylo to, že se Albi začalo věnovat i náročnějším hráčským peckám.

2.1.2018 15:24:19

objev roku

1. pravidelný herní klub - tímto zravím ostatní z malého herního klubu

2. starwars rebelion - mám rád takové ty mega hry pro dva jako war of the ring, horus heresy, nebo earth reborn ale SW ma kromě epického zážítku navíc výhodu setupu, který zvládnete za par minut a tak si ji narozdíl od těch ostatním i občas zahraju.

3. Lisboa - nej euro za tento rok.

2.1.2018 15:35:16

otevřený osobní tón
Nejpříjemnějším překvapením letošního roku pro mě bylo pokračování a zesílení osobního, otevřeného designerského tónu, se kterým jsem se poprvé setkal v kampaních a hrách Jameyho Stegmeiera. Gloomhaven, Spirit Island, Aeon's End, Conan, Mint Works - tady všude jsem měl velmi příjemný pocit, že autor hry chce pro své hráče to nejlepší a udělá všechno proto, aby jejich zážitek ze hry byl co nejpříjemnější. Usnadní jim vstup do hry, nabídne strategické tipy a designerské poznámky, materiál k vytváření vlastního obsahu, pomůcky ke hře, přítomnost na fórech, opakované vysvětlování pravidel, péče.

2.1.2018 19:22:17

ruy

skromne pridavam :)

Caverna
za cely rok najcastejsie a najvasnivejsie hrana vec
ano lezala na polici nejake 2roky
tak mi napada ze su tam este dalsie 4 podobne krabice

2.1.2018 20:53:24

Moje objevy
Arkham Horror a celý Lovecraftův svět
Ticket to Ride
Settlers: Zrod impéria

3.1.2018 09:21:01

Kmotr
Nez jsem si Kmotra zahral, byl jsem hodne skepticky, "navonena predrazena krabice tezici z licence a lakaveho tematu", rikal jsem si. A pak jsme si to zahral. A byl velmi prijemne prekvapen! Euro s mirnym skodenim, random rozestaveni planu (kazda hra je jina), super mechanika s kufriky. Z puvodnich obav tak zbylo jen "predrazena" a jezisek se postaral, aby me to nepalilo ;)

3.1.2018 10:40:08

Moje objavy

Scythe a cesta na zapad,konečne vyborne hry v tomto roku ,zaradily sa k mojim top hram celkovo a nielen mojim ale aj manželkinym. :-)

3.1.2018 19:08:52

2017
Pro me je objev vse co predhodim pred manzelku a sklizim kladne ohlasy takze to hrajem casteji. Pro letosek to bylo Takenoko, Port Royal a Cirkus na koleckach :-)

3.1.2018 19:13:26

za rok 2017
Objev asi Eldritch, kterýmu jsem se dlouho bránil kvůli zklamání z Arkhamu. Pak se rádi vracíme k Settlerům a Marco Polovi.

3.1.2018 20:58:53

Objavy
Kingdom Death: Monster - tu som vedela do čoho ideme. Keďže to bola drahá kúpa, tak som si pozerala gameplay a bola som si relatívne istá, že to bude pre nás parádne. A všetky očakávania to nadmieru splnilo, fakt luxusné komponenty a veľmi strategické boje, ktorým kocky slušia.

7th Continent - tiež som čakala veľa a dostala som veľa, parádny príbeh, originálne mechaniky a pocit z hry. Akurát to nebude znovuhrateľné, ale to mi toľko nevadí, keďže kliatob je dosť.

Z menších hier tento rok najviac excelovali Nejsme tu sami a Sushi Go. Oboje skvelé krátke záležitosti.

4.1.2018 16:42:18

ddt

Mecenáš trolíků

2017
Objevy, ze kterých jsem nadšený (i když nemám ještě moc nahráno): 7th Continent a Near and Far.
Překvapivě skvělé hry, od kterých jsem moc nečekal:
Adrenalin a Blood Rage.
A "Návraty mistrů zábavy" - tady v aukci vydražené Královské rošády.
Jo a ještě musím přidat vánoční hraní T.I.M.E. Stories - Estrella Drive !!!

4.1.2018 20:33:46 | Upraveno autorem (porovnej)

2017
Spirit Island - komplexní coop plný strategických možností. Obrovská variabilita v podobě spiritů, přičemž za každého z nich se hraje úplně jinak a každý má své silné stránky a své slabiny. Znovuhratelnost posilují také scénáře a adversaries, které výrazně ztěžují hru a nutí hráče zásadním způsobem přehodnotit své strategie a přizpůsobit se novým podmínkám.

Gloomhaven - o této hře již bylo řečeno dost a musím říct, že se plně ztotožňuji s pozitivním hodnocením. Kampaň máme rozehranou od dubna a stále se těším na každý nový scénář a každou odemknutou postavu. Je těžké si představit, že celá hra je dílo pouze jediného člověka.

Brew Crafters - tušil jsem, že se mi tahle hra bude líbit, ale neměl jsem ponětí, že až tak moc. Jakožto fanoušek piva a zejména minipivovarů, tohle je mi tématicky velmi blízko a určitě se to podepsalo i na zážitku ze hry.

Pro mě osobně velice silný rok a jsem zvědavý na rok 2018.

5.1.2018 12:56:27

2017

...skoro bych se zdráhala nazvat to jako objev, protože mě už bohužel jen tak něco k úžasu nepřivede, vzhledem k množství odehraných her /a bude hůř!/, nicméně příjemně mě překvapilo:

Nejsme tu sami
Hypergrid
18CZ

a velké naděje vkládám do

Pulsar 2849

7.1.2018 13:08:51

Time of Crisis
Na GMT až nezvykle povidlově jednoduchá záležitost, která ale skýtá hráčů perfektní herní zážitek.

7.1.2018 13:50:52

.....
rozhodopádně Marco polo, a znovuobjevení Vikingové, a ostatní hry na které jsme rok,dva, tři ... nešáhli.
To bylo také jediné předsevzetí do NR .... zahrát hry, na které se dlouho nedostalo.

17.1.2018 15:54:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

7 divů světa: Architekti
7 divů světa: Architekti
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas