Jakou hru,

Zdravím ve spolek,

jsem fanda karetni hry Magic the Gathering ( a veškere podobné karetní hry mám taky rád) nedávno jsme si s přítelkyní zakoupili deskovku World of Warcraft ( základní edice)
MTG přítelkyni moc nebaví ale WOW ji de skvěle. Tak se chci poradit do budoucna když budeme chtít pořídit další deskovku co by jste nám doporučili?

Něco na způsob WOW s kartama MTG, ne až tak velké jak WOW, asi žádné sci fi téma a nejlepe hra pro dva ( tím myslím aby jsme nemuseli hrat za více postav)

Díky Patrik
27.2.2014 22:17:26

Dorn
sice by někdo hrál za více postav (hrdinů), ale Dorn bavil i moji přítelkyni.

27.2.2014 23:19:32

Mage Knight Deskova Hra
...je presne to co hledas.

28.2.2014 04:27:33

....
Andor,descent,claustrophobia,rune age.

28.2.2014 07:46:09

....
Mage Wars

28.2.2014 08:34:36

sice je to na delší lokte,
ale plně souhlasím s Polyluxem, dál nemusíš hledat ...

28.2.2014 08:44:43

Descent
Descent- je to v CZ, kopec scenárov, fantasy jak bič, a nie je problém hrať za 2-3 hrdinov naraz, veľká variabilita,

28.2.2014 10:06:41

Mage Wars
Bez váhání.

28.2.2014 10:25:50

rune age
je můj návrh
Nebo dungeon twister, ale je to hodně šachová fantasy

1.3.2014 23:07:52

Mage wars, prečo?
Prečo mu radíte Mage wars, keď jeho priateľku už MTG nebaví? Ako nevravím, že ju Mage wars baviť nemôže, ale skôr pochybujem.

3.3.2014 08:27:30

ludomyl
Protoze to jsou dve odlisne hry s podobnym tematem?

3.3.2014 08:51:12

MW?
Ono jde o to, proč jí MTG nebaví. Jestli proto, že jí nebaví skládat balíčky a chce si „hned hrát“, tak jsou Mage Wars naprosto stejný, jako MTG. Jestli jí na MTG vadí nějaký mechanismus (např. náhodnost lízání karet), tak MW stojí za zvážení.

Důležité je, co se jí na tom nelíbilo. Takhle se nedá moc dobře poradit. Příjemnou volbou může být Through the Ages - je to hodně počítací, ale třeba nám se libí a doma to chtějí hrát pořád. Pokud by se jí líbila civilizační hra, ale nemělo by to být příliš počítací, tak Clash of Cultures je příjemná záležitost.

Pokud jí baví práce s kartami, ale nechce se jí o dlouhých večerech konstruovat balíky, tak Mage Knight může být fajn volba - protože tam jsou také postavičky, které pobíhají po mapě, kostí nepřátele a levelují (jako WOW). Pokud jí ale vadilo to náhodné lízání, tak je to hra vysloveně nevhodná.

Spíš by měl KladivoCZ napsat, co na MTG přítelkyni vadí, aby se daly vybrat hry, které tento prvek ani vzdáleně neobsahují. A naopak, co se jí na WOW líbí, aby se dalo vybrat něco podobného.

3.3.2014 11:30:58

Anderson
Při dotazu proč ji MTG nebaví mi bylo odpovězeno:

..a kolik znáš holek co hraje MTG? :) Takže asi tak.. Ale vidím problém v těch balíkách, znalost barev atd.

.. včera jsem koupil Milostný dopis a pomalinku ji podobnýma hrama do světa MTG dostanu :)

Jinak co se týče ostatních her tak jsem koukal na
Arkham Horror, Twilight Struggle..

A snad mi bude někdy dovoleno koupit A Game of Thrones LCG :D

5.3.2014 14:36:32

Kladivo
Nikdy se manželky/přítelkyně neptej na to, jestli si to můžeš koupit. Už bych byl rozvedený...

5.3.2014 17:41:14

morpheus: Dorn
Ahoj,
jsem rád, že doporučuješ Dorn. Pro mě je to nejlepší taktická desková hra ever. A teď jsem členem týmu, který připravuje pokračování (tedy nejenom dotisk, ale celé revidované vydání s novým příběhem).

Pokud ale někde ještě v obchodech natrefíte na původní Dorn od Altaru, doporučuji si ho rychle pořídit, odhaduji, že se v ČR prodává posledních tak 20 kusů.

12.5.2014 10:21:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Jirka
souhlas! Sice trochu OT, ale Dorn je opravdu jedna z nej her, co se mi dostala do rukou!

12.5.2014 15:25:47

Vybíráme z Bazaru

Neta tanka deluxe ks edicia
Neta tanka deluxe ks edicia
Akt. cena: 50 €
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas