Jakou Deckbuilding pro Solo ?

Ahoj rád bych byl za doporučení nějaké deckbuildingové karetní hry se solo modem.
Zatím mám Dominion , ten nelze hrát solo a Ascension.
Zkoušel jsem LOTRa a ten mi přišel hodně náročný na údržbu (stavba balíku) a moc mně nechytl.
Dále jsem zkusil Star Realms, které si určitě v CZ koupím i když netuším, zda mají solo mod.
Ascension už mám ohraný a chtěl bych něco trošku s větší hloubkou.
Uvažoval jsem o Thunderstone Advance a Pathfinder.
Jednoduchou angličťinu zvládám.
Neoslovujeme mne moc téma Superhrdinů.

Díky za vaše náměty případně budu rád i za srovnání Thunderstone a Pathfinder (+/-).
6.7.2015 08:54:51

Kooperativní hry
http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/legendary-encounters-an-alien-deck-building-game-4455/

Pak i český Mage Knight má v sobě deck building.

6.7.2015 09:30:28

Solo Deckbuilding
Z toho čo si pisal je pre solo najlepšie LOTR ale mne tieš pride naročny na stavbu baliku.Pathfinger som nehral ale Thunderstone je klasicky deckbuilding a da sa hrať dobre aj solo,angličtina neni naročna.Mage Knight ma v sebe deckbuilding a herny čas je pre solo je tak okolo 4h.Z tichto hier najradšej solo hram Mage Knight.

6.7.2015 09:55:35

Mage Knight
Taky jsem o MK uvažoval, bohužel 4h na solo je opravdu dlouho.
Patfinder mě láká možností si během celého cyklu vylypšovat postavu. Mám však obavu z obsáhlého anglického textu na kartách.
Legendary vypadá fakt pěkně, ale je to spíš primárně kooperačka, tak jsem o ní uvažoval, když tu někdo nabízel počeštěnou verzi.

6.7.2015 10:13:49

Lewis a Clark
Ještě Lewis a Clark by mohl splňovat tvé požadavky. Ten není kooperativní a má tuším solo variantu.

6.7.2015 10:16:31

solo
Jednoznačně Pathfinder, máš v balíku ze začátku 15, takže nic složitého.
Co se týče Lotra, tak mám v něm něco nahráno a zas tak složitý mi nepřijde :D na rozdíl od MK

6.7.2015 10:31:40 | Upraveno autorem (porovnej)

solo
Lewis a Clark, zvažoval jsem, ale nejsem si jistý , jestli solo varianta tam není jen taková přidaná hodnota.
Ještě mne napadají Settlers, ale to zřejmě nespadá pod deckbuilding.

6.7.2015 10:58:14

doporuceni
Já můžu doporučit určité Pathfinder, je skvělý jak sólo, tak i v bande, třeba 3-5lidi (s char. Addon)(skvěle se pobavite u hlášek spoluhráčů, pokud se do toho trosku ponorite a sem tam někoho popichnete za velice nepovedený útok atd :-) hra tak na hodinku(+příprava tak 10-15min), zde se mi líbí právě progress postavy během i po hraní, mám Wrath of the Righteous

Potom další hra, ktera má moc dobrý deckbuilding a v naší skupině patří mezi nejlepší deckbuildingy je RuneAge, rychlá ( 30-45min) , více různých scénářů, v zásadě se to docela podoba Runewars, jen je to smrsknute do karetniho vylepšování balíku :-) navíc je plus, že každá rasa se hraje úplně , lidi doporučují i expansion které dává nové rasy a myslím i scenar

No a v Posledni dobe me docela zaujal assault on doomrock, nemel jsem moznost vyzkouset, ale gameplay video as mi celkem libilo - ale to me spise karetni RPG nez deckbuilding

6.7.2015 11:14:44 | Upraveno autorem (porovnej)

settlers
sice to neni fantasy deck building, ale buduješ si zde své imperium z karet lokací :-), sbíráš body. Není to frustrující když ti nepřijde ta pravá karta díky ktere bys vyhral hru. dá so to hrát i ve 4 lidech, výborně hratelné ve 2 a až bude české rozšíření ve hře tak už tam bude i možnost si poskladat vlastní frakční balíček (deckbuilding :))

6.7.2015 13:02:10

Patfinder
jj, nad Patfinderem jsem taky uvazoval, jen bych si ho rad nejdriv vyzkousel

6.7.2015 19:09:28

runeage
mám vyzkoušený a ověřený

6.7.2015 19:31:48

solo
Čokoľvek zo série Legendary! Základ, Villains, Encounter :)
Prípadne i Shadowrun, ale to vyvoláva rozdielne emócie.

6.7.2015 22:19:46

PnP
Ak sa nebojis print and play, tak v prave prebiehajucom Solitaire Design Contest na BGG sa objavil jeden uz vcelku hratelny deckbuilding - Agent Decker. Ale pozor, este nie je na 100% doladena. Autor spravil aj kratke video, kde ukazuje zaklady hrania.

Linky:
https://boardgamegeek.com/thread/1293768/2015-solitaire-print-and-play-contest
https://boardgamegeek.com/thread/1299697/wip-agent-decker-2015-solitaire-contest-components

8.7.2015 21:04:32

Doporučení
Děkuji všem za doporučení. Nakonec jsem se rozhodl jít do Pathfindera :-)

9.7.2015 09:40:21

dobrá volba
Určitě je to dobrá volba - nebudeš litovat, jak jsem říkal, hra je výborná jako coop tak i solo :) (v hodně jiných hrách mě solo nebaví)
jakou edici sis vybral?
Asi to máš zjištěné, ale pro jistotu:
Rise of the Runelords - první vydání, klasické fantasy téma - goblini, obři, draci, spousta errat
Skulls And Shackles - pirátské téma, lodní bitvy (i když prý nic závratného), prý bylo vidět zlepšení oproti předchozímu, že se autoři poučili a některé karty napsali srozumitelněji a vychytali mechaniky
Wrath of the righteous - diablovské téma - hodně démonů a nemrtvých, opět nějaká další vylepšení oproti předchozím verzím, ale i přes to jsou stále na stránkách erata k mnoha kartám (ale není to nic úplně zásadního co by kazilo požitek ze hry), údajně nejtěžší ze všech

9.7.2015 10:47:00

Zaily
Šel jsem do první základní krabice. Začínám se terpve učit pravidla z CZ překladu, pak zkusím zahrát a uvídím, jak mi to půjde s mou ANJ a texty na kartách. Každopádně už teď mě láká koupit vše pro první cyklus (6 adv. packů a character pack). Krabice je monstrozní a přijde mi , že by potřebovala trochu zaplnit :-) Každopádně mají ten marketing dobře vymyšlený :-)

9.7.2015 11:23:36

Pathfinder
Pathfindera aktuálně hraju (sólo). Mám celou první edici včetně adventure packů a character add-on. Momentálně jsem dokončil třetí adventure a se hrou jsem spokojen.
Tak kdybys měl nějaké dotazy, tak se ozvi. Mám zkušenost, že po prvním přečtení pravidel všechno nesepne. Ale po pár odehraných scénářích jsem si pravidla přečetl znovu a spousta věcí už byla jasnějších ve chvíli, kdy má člověk zažité mechanismy

9.7.2015 11:56:03

Duirin
jj jak říkáš, po prvním (někdy i druhém) přečtení pravidel může být stále dost věcí nejasných :)
já například myslel že musím všecny nezískané karty banishovat nadobro, ale jen se vrací do krabice a jsou znovu k dispozici (než se tedy dostaneš ke 3. adv. decku, tam se pak už opravdu ty basic vyhazují nadobro)
Pak jsem měl problém porozumět tomu jakým způsobem si vlastně můžu pomáhat v boji jinýma postavama (takže prý hlavně blessingama nebo něčím co má add to a check in location, nebo add to another character check atp.. nejde pomáhat jiné postavě vlastními zbraněmi, které mají napsané for You check use.. +1d6 např, to je pouze pro váš útok :) atp.. prostě pár věcí jsem radši zjistil na foru na bgg a hned se nám hraje lépe :D

9.7.2015 13:30:18

Duirin, Zaily
Super, kdyz si nebudu vedet rady, napsal bych vam SZ. Pripadne mozna scihnu nejaky youtube gameplay videa. Diky
EDIT: Ještě možná dotaz ohledně rozšíření.
Vyplatí si se Character pack ? (neplanuji hru v 6ti) , spíš kvůli rozmanitosti postav.
Ohledně Adventure packů, vyplatí se pořídit ? Když to sečtu je to 6x6 = 36 scénářů ?( to mi přijde sakra hodně). Jsou zde rozdílné obtížnosti Adventure packů ? Musí se AP. kupovat postupně 1-6 ? Díky

9.7.2015 14:14:37 | Upraveno autorem (porovnej)

AP
Většinou ti jeden quest vyjde tak na tu hodinu, hodinu a půl, takže pokud neplánujes hrát hned vše naráz na jeden zátah, tak klidně kupuj po částech. Ještě pozor při koupi si zjistí že mas stejný printing edition, údajne se karty(zadní strana a možná i rozměr, ale to nevim) trosku liší barevně, to je pak problém pokud nemáš neprůhledné obaly :-) poznas to tak že někde na krabicích je napsané : printed in China nebo USA. Tak aby jsi měl to samé všude.
A kupovat určite postupne- monstra i itemy postupně posilují, takže kdybys přeskočil, tak by jsi nemusel silnější obsah zvládat.
Ad charakter packy- dá se pěkně hrát už s tím základem, ale já jednak občas hraji v 5ti a jednak a to hlavně, mám rad variabilitu, kterou nová povolání přináší při rozhodování za co hrát.. Ale to je na tobě :-)

9.7.2015 20:08:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Pathfinder
Pathfinder je super, ale me osobne od toho odradila rychlost, kterou vychazeji rozsireni (2x big box + 2x6 small box na rok). Nez jsme stihli dohrat prvni cyklus, jsou uz skoro dalsi dva vydane...
Jinac k tomu barevnemu odliseni rubu mezi prvni a dalsimi edicemi - je to fakt dost poznat a docela gamebreaker. Na prvni pohled se pak da s velkou pravdepodobnosti treba odhadnout, ze na vrchu balicku je boss.

9.7.2015 20:52:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Cub
jj, vychází to docela rychle, my hráli snad 3x první base scenář z nové edice (dál jsme se zatím nedostali, vždy to byly takové zkušební hry a teprve formujeme skupinu na kampaň :) A už je 2. AP venku.. Ale já jsem za to rád, lepší že si tak pěkně v pohodě dokoupím celou aktuální kampaň než to dohrajeme, než kdybych dohrál a pak měsíc čekal než vyjde něco dalšího :) Navíc máme víc her, tak to střídáme, takže mě stačí jedna celá ta série zřejmě (uvidím jak moc tomu propadnu pokud rozjedem tu celou kampaň a dohrajem ji :)

10.7.2015 07:23:11

Character Pack
Tak jsem neodolal a objednal z Boostoredepository, meli ho za dobrou cenu.

10.7.2015 13:45:21

Vybíráme z Bazaru

Nova luna
Nova luna
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas