Hry s námořnickou tematikou

Založil jsem novou diskuzi, abych nenarušoval diskuzi věnující se hrám z vydavatelství Asmodee.
Jak už jsem uvedl tam, rád bych si jednou pořídil nějakou kvalitní hru z námořnickou tematikou a splnil si tak další dávný dětský sen. Jako dítě jsem totiž kdysi dávno hodně čítávalo o rytířích (Battlelore = splněno) a slavných mořeplavcích. Zatím mám tedy Karibik, což není špatná hra, ale není to to, co bych si představoval, Maggelan je špičková hra ovšem na jiném principu a mám i Loot, což je kartovka. Jamaica mě zaujala, závodní hry mám hodně rád, ale v tomto případě asi hledám něco jiného. Na Diovu radu jsem se díval na Pirates Cove a to zatím odpovídá mým představám asi nejvíc.Kdyby měl ještě někdo nějaký tip a zkušenosti s takovými hrami, budu rád.
19.2.2009 10:23:07

námořníci
Pirate's Cove je docela dobrá hra, ale spíše rodinného typu, žádná velká strategie. Má ovšem velmi pěknou grafiku i materiál a tím i atmosféru nějakého toho Karibského ostrova pokladů. Je to spíš pirátská než mořeplavecká záležitost, co se týká objevných cest, tak mi přijde tématičtější i Age of Empires. Obecně bych řekl, že objevné plavby jsou doplňkovým prvkem v mnoha historických hrách, ale hra čistě zaměřená na ně mě teď nenapadá...

19.2.2009 10:33:15

Lovci pokladů
A co jedna z nejoblíbenějších her mého dětství? Kdysi vyšla v edici PaN (Papír a Nápad - edice her, kdy základ je pár listů papíru a hráč si z toho vystřihne a "postaví" celou hru ... vyšel tak třeba i Maršál a Špión .... nicméně je to těžká historice, víc jak dvacet let zpět).

Ale to jsem odbočil ... tato hra staví na principu pexesa (čtvercová plocha kartiček obrázkem dolů). Kolem této plochy hráč jezdí s lodí se (na začátku) čtyřmi námořníky, které vysílá na moře a snaží se otáčením kartiček objevit poklady, které se následně snaží dostat zpět na loď. Jednoduchý nápad, jednoduché zpracování, ale poměrně zábavné :-) Nicméně není to asi úplně to téma, které bys chtěl ...

19.2.2009 10:37:08

Merlin
nebyly tam náhodou i kartičky s chobotnicema nebo to byl možná Kraken :)

19.2.2009 10:40:41

Meuterer
Já mám vyhlédnutou hru Meuterer. Cena pouhých 220 Kč a na BGG je senzačně ve druhé stovce! Sice je nejlepší ve 4 lidech, ale zábava prý královská.

19.2.2009 10:51:26

tipy
to gcpx: rodinná hra nevadí, protože hraju hlavně v kruhu rodinném, je pravda, že objevné plavby jsou součástí mnoha her, viz. třeba Osadníci s Námořníky.
to Richmond: Meuterer - zajímavý tip! Vypadá pěkně a stejně tak pěkně vypadá i cena.

Matně si vzpomínám, že jsem kdysi kdesi viděl námořnickou hru v dřevěnném kufříku, kdy uvnitř byly komponenty a přímo na tom kufru namalovaný hrací plán. Ale to bylo ještě v dobách, kdy jsem byl "normální", tedy nepropadlý deskovkám a cena přes 1000 kč byla pro mně nepřijatelná. Ale už nevím, jak se to jmenovalo...

19.2.2009 12:21:15

to Hammer
Dřevěný kufr se myslím jmenoval Piráti...

19.2.2009 12:27:31

to Beholder
Jasně, chobotnice ti chytila námořníka, kterej se nemohl dál pohnout, dokud ho někdo jinej nedošel osvobodit :-)

PS: máš hezkou ikonku :-) Beholdery já rád :-) Docela rád bych je měl jako figurku, hned bych je nacpal do Descenta :-)

19.2.2009 12:49:46

Merlin
tak tuhle hru jsme kdysi měli na chatě ( v rozházeném stavu :) ), ale nikdy jsem ji nehrál, jen si pamatuju na ty chobotnice :)

PS: dík :)

19.2.2009 12:59:43

Lovci pokladu
Lovci pokladu (ta Merlinova hra) jsou ted predelany od Dina jako Pirati z Karibiku. Postradam tam sice tu starou dobrou grafiku, ale pravidlove se nic nemeni a porad je to hra, ktera docela zabavi:) Sila nostalgie;)

19.2.2009 13:38:14

Lovci pokladů
Na ten samý herní princip myslím existovala hra s názvem Zlatohrad (taky myslím od Dina), místo lodí se jezdilo kolem kartiček s vozem a sbíraly se poklady, hráli jsme to, ale moc nás to nechytlo....Ty Piráty z Karibiku mají všude v hračkárnách, ale spíš to beru tak, že se chce někdo přiživit na popularitě filmů, podobně jako spousta variací her na téma Harry Potter, ale proč ne, třeba si to své fanoušky najde.

19.2.2009 13:50:03

Lovci pokladu
Podle me je to naopak trochu chyba to prejmenovat. Nas se dost casto nekdo pta na Lovce pokladu, kdyby nechali puvodni nazev, tak by na tom trhli vic, protoze veci s Piratama je desne moc.

19.2.2009 13:57:27

Bleackbeard
Kdybys chtěl něco složitějšího, zkus Blackbeard - simulace pirátského života :)

19.2.2009 14:15:04

Blackbeard
Sydo, tys na to asi kápl. Koukal jsem se na boardgamegeek a podle obrázků musím říct, že by se mi to asi líbilo.Ovšem říkám podle obrázků, o herním principu nevím nic. Jenže to má spoustu zádrhelů. Nakupovat v zahraničí si netroufám, a přeložit pravidla už vůbec ne. Přeložit karty, to bych s pomocí boží a slovníku a své chabé znalosti Aj zvládl (jako u Mythology, Camelotu, Battlelore, Wowka)ale souvislý text je nad moje síly. Takže nezbývá než čekat, jestli tu hru někdo objeví pro náš trh a jestli se najde nějaký překladatel. Ono to zase z finančních důvodů až tak nespěchá, takže kdo si počká, ten se dočká ?

19.2.2009 16:16:49

blackbeard
Pravidla jsou komplexnější, přeci jen je to hra od Berga, autora mého milovaného Pax Romana, a ten se v pravidlech vyžívá. Kurděje, drancování, pirátské hýření v přístavech, únos guvernérovy dcery a výkupné, vzpoury na lodích, je tam toho hafo.
Mě zaujal dost, ale asi bych to neměl s kým hrát :(
Jinak co se nakupování týče, myslím, že jsem ho zahlédl v hrasu a ještě někde, už nevím kde.

19.2.2009 17:02:12

námořníci
Za mne jednoznačně doporučuji Serenissima - dle mě nejlepší desková hra co jsem kdy hrál
Pokud chceš námořní řežbu s reálnými loděmi 2.sv. zkus karetní Naval Batles - ale připrav se na zuřivou vymlacovačku s velikým podílem náhody, ale má to výbornou atmosféru
Docel dobrá je i karetní hra Piráti, ale autorem je Knizia a u těch jeho karetních her mám vždy trochu pocit že vymyslí princip a pak to teprve napasuje na nějaké téma - tedy s námořní tematikou to má společné jenom obrázky na kartách :)

19.2.2009 17:51:24

to Hammer
Ups, nevšiml jsem si že Loot jsi jmenoval (to je to co píšu jako Piráti), tedy znáš

19.2.2009 17:53:42

námořníci
Přidám další: Oltre Mare - obchodní+námořní hra, oceňuji na ni, že je docela rychlá.

Meuterer - máme a nechytlo nás to. Někde na webu je recenze od Toma Vassala - naprosto se s ní ztotožňuju.

Naval Battles - lehce jsem zahlídla, pravidla jsem nestihla prostudovat, ale obrázky velmi zaujaly syny.

Pirate´s Cove - až nějaká dobrá duše vyrobí přelepky na karty, zakoupíme:-)

Pak nevím, jestli tady patří Mare Nostrum - ale lodě a námořní bitvy jsou tam taky.

19.2.2009 20:21:35

námořníci
Tak jsem trošku šmejdil po stránkách, ale Blackbeard ani Serenissimu jsem u našich mně známých prodejců nenašel, ale bez přeložených pravidel bych stejně nekoupil. To Oltre Mare taky nevypadá špatně, a je i v češtině ale snad už je vyprodaná. Kdyby šlo připojit pár postřehů o hratelnosti této hry, byl bych vděčen.

19.2.2009 20:39:22

re: The Hammer
1 ks Serenissimy by měli mít na Palubě, teda přesněji na http://www.hrejsi.cz/cgi/hry/prodej.pl?hra=ser

19.2.2009 21:12:40

re: Sodovka
Meuterer - myslíš toho slavného Toma Vasela? On vůbec Meuterera nemá (tedy alespon dle jeho profilu na BGG). Já četl recenzi mého oblíbence Jima (ekted) Cotea. A ten se nad tím přímo rozplýval.

19.2.2009 21:18:11

Ad Blackbeard
Planujeme ted rozsirovat (do mesice ci dvou) nabidku o hodne kusu od GMT a tohle je jeden z nich. S prekladem je to horsi, v soucasny dobe na me lezi tiha skoly a tyhle pravidla nepatri k nejkratsim. Takze asi stejne potrva dlouho, nez se k tomu cesky support prelozi...

19.2.2009 22:30:10

Ad Blackbeard II
Tim samozrejme nemyslim, ze bych to nutne musel prekladat ja:), ale her na preklad je hodne a tuhle si poridi asi jen par (mozna doslova;)) nadsencu, takze je otazka, kdo by se do toho pustil...

19.2.2009 22:56:24

meuterer a naval battles
Dovolím si přidat svůj postřeh - Meuterer je od Cassasola - Merkleho, klon Verratera. Myslím, že Meuterer je lepší. Hlavní klad hry je hezká grafika, celkem tématické a zejména super cena. V téhle relaci žádnou hru nabízející srovnatelný zážitek sehnat asi nelze. Myslím, že gameboard ho nabízí i s českými pravidly, herní materiál žádný text (kromě názvů rolí) neobsahuje.
Naval Battles jsou karetní hra, kde se souboje řeší hodem kostkou. Obrázky jsou počítačové animace, určitě by hře pomohlo, kdyby všechny obrázky ukazovaly opravdové historické lodě a případně poskytovaly nějaké základní info o nich. Pak by to mělo ještě rozměr jakési miniencyklopedie. To ovšem není ten případ. Díky hracímu systému to žádné stratégy neosloví, ale malí kluci (tak do max. 10 let věku) by si s tím pohrát mohli.
Hru měl s českým návodem hras, jestli je ještě k dostání, nevím.

20.2.2009 09:22:25

re Karel (Meuterer x Verrater)
Jo taky jsem četl názory, že Verrater je ač moc překomplikovaný a že Meuterer (pokud se hraje v plném počtu 4 hráčů) ho překonává. Ta cena je dle mého naprosto úžasná i na karetní hru!

20.2.2009 10:00:06

Meuterer
Souhlasím, že cena Meuterera je velmi zajímavá a pokud mohu soudit podle obrázků tak samotná hra bude taky zajímavá.
Tu Serenissimu tam opravdu mají, našel jsem taky i diskuzi o této hře, takže jsem zase chytřejší. Ale spíš mě to táhne k těm pirátům, pokud by se časem objevil ten překlad k Blackbeardu, možná bych patřil k těm "pár kouskům" co si ho pořídí....no uvidíme. Ale stejně, světová krize dorazila už i do našeho podniku, tak nevím, jak to bude s financováním tohoto koníčku. Však ono to nespěchá, hrát máme co. Ale každopádně díky všem za rady.

20.2.2009 10:13:24

Vybíráme z Bazaru

Scythe: Titání nebes ve folii
Scythe: Titání nebes ve folii
Akt. cena: 460 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas