Hry pro 2-4 dospělé

Ahoj poprosím zdejší hráče o radu, jelikož většinou hraju spíše figurkovky či karetní hry, ale potřeboval bych do sbírky dostat i něco, co si zahraju s nehráči např při pozvání přátel na vínko, nebo čistě jen s přítelkyní, která moc hry nehraje.

Potřeboval bych něco zábavného, co se dá rychle naučit a pochopit a má herní dobu kolem půl hodiny např..
Potom může být jestě jedna hra s delší hrací dobou (1-1,5h), může být malinko (ale ne o moc) náročnější, ale o to zábavnější

z her tohoto typu co máme - Bang a Pandemic, obě jsou fajn a baví, ale chtělo by to něco dalšího :)
16.11.2015 08:51:22 | Upraveno autorem (porovnej)

...
milostný dopis - 2-4, dobře hratelný ve 2 i ve 4
carcassonne - 2-6 (8), pro nehráče ideální, pravidla se daji upravit tak at to baví každého.
tsuro - 2-8, jednoduché, zábavné. ve 2 nic moc, ale od 4 hráčů nahoru je to super

trochu náročnější jsou settlers zrod imperia

16.11.2015 08:57:04

Jednodušší a složitější hra
Docela jednoduché a snadno vysvětlitelné i pro nehráče je Metro, podruhé vyšlo jako Cable car. Odehrané tak za 30-40minut. A hratelné od 2-6 hráčů. Případně TransAmerica. Také super a jednoduché pro nehráče.

Složitější hrou by mohla být třeba Doba kamenná, Agricola nebo třeba Královské rošády.

16.11.2015 09:26:27

Pro 2-4
Když máte Pandemic, můžete zkusit Záchranáře.
Rychlou a jednoduchou hrou je Port Royal - hratelný ve 2-5.
Poštovní kurýr - opět jednoduchý - hratelný ve 2-4.
Patchwork - rychlý, jednoduchý - jen pro 2

16.11.2015 10:02:47

Pro nehráče i hráče
Za mě z rychlejších: Splendor

- jednoduchá pravidla, ale i hráče velmi potěší :-)
- chytlavé, v eshopech to není až tak drahé a má to dobrou znovuhratelnost, není problém dát i 4 hry za sebou (pro 2 až 4 hráče)

- jenom za mě - ve dvou hráčích hrajeme bez šlechticů a na 20 bodů (místo 15)

16.11.2015 10:26:31

Zaily
pokud tě něco z toho zaujalo, tak většinu z těch doporučených her máme v klubu, příp. na požádání donesu ;)

Za sebe doplním třeba Ascension, Yspahan, La Isla

16.11.2015 10:34:48

hráči nehráči
Většinou u nehráčů zaboduje společně se Splendorem taky Ticket To Ride.

16.11.2015 12:47:06

návrhy her
Ač holduju složitějším hrám nebo taky karetkám tak z vlastní zkušenosti můžu doporučit (jak už tu zaznělo) Splendor (pro nehráče, osobně mě ale moc nebere) a Port Royal (ten je naopak někdy až překvapivě zábavný - hráváme ho na závěr večera).
Ascension má celkem ráda manželka a docela se u nás dostane na stůl, ale dovedu si představit, že nehráče můžou ilustrace odradit (případně angličtina, i když není nijak složitá a není jí moc), tak na to pozor.
Na Deskohraní jsem si zahrál Colt Express a myslím, že to by taky mohla být trefa do černého, nic složitého na vysvětlování a zábava pro všechny po celou hru.

Z těch delších her teď nemám úplně nápad. Akorát na Deskohraní mě hodně zaujal Panovník.
Byli zde zmíněni i Setleři, které mám. Nezkoušel jsem je ve víc jak 2 hráčích, ale trochu mi přijde, že interakce tam moc není a ve více hráčích se spíš čeká na tah ostatních hráčů (ale dost lidí to tu vychvalovalo i ve 4). Ty už jsou ale určitě spíš na tu hrací dobu přes 1 hod.

16.11.2015 13:13:20

...
ja sa prikláňam k Ticket to Ride, ale odporúčam začať Európou, aby sa hráči cítili tak nejak viac doma. + ešte teraz vychádza jedna alternatívna hra k TtR, New York 1901, nehral som, ale na nehráčov by mohla zabrať. nejaké kratšie hry mi momentálne nenapadajú.

16.11.2015 18:50:23 | Upraveno autorem (porovnej)

ruy

Splendor
alebo Port royal alebo Vladce tokia

na toto sa každý rýchlo chytil a hráme tento rok často

a na dlhšie hranie Doba kamenna alebo este o patro zabavnejsia avsak cisty konflikt Kemet

16.11.2015 20:37:24 | Upraveno autorem (porovnej)

port
fakt tutovka, teď čerstvě všude razím krycí jména i ve dvou dobrý a přístupný všem

16.11.2015 21:41:55

děkuji
Díky všem, doporučené hry si prohlédnu (jestli teda můžu, mrknu na ně kewe v klubu :) a pak snad něco vyberu

18.11.2015 10:07:32

zábavná pro 4 hráče
doporučuji - Himalaya :-)

20.11.2015 18:36:32

Zaily
Příští týden můžeme zkusit čerstvě česky vydanou novinku Vzhůru do podzemí - na krabici stojí "2-4 hráči, 30 minut" ;)

20.11.2015 20:57:56

hry
Na nehráče se nejvíc osvědčil u mě Dixit a Activity nebo Times up. Vysvětlené to je za 5 minut a hrací doba opravdu kolem 30 min. Zvlášt k alkoholu je to ideální :)

24.11.2015 12:09:20

Vybíráme z Bazaru

Vesnička
Vesnička
Akt. cena: 575 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas