Hra s indiánskou tematikou

Ahoj,
existuje nějaká jednoduchá deskovka/ karetka/ kostkovka s indiánskou tematikou? Potřebovala bych ji jako doplněk na dovolenou (vždycky máme nějaké téma, letos se ponese v indiánském duchu). Klidně nějaký print and play. Nějaká spíš rychlovka, nenáročná,...Budeme ji hrát 2 dospělí a děti 16,13 a 3 roky (ale nejmenší může hrát s někým z nás, je zvyklý hrát "dospělácké" hry a jen u nich přicmrndávat). Mě osobně nic nenapadá (snad kromě tangramů, které s sebou beru).
20.3.2018 08:39:27

Napada me...
Bang - karetka, spise tedy cowboy tema nez indiani.
Dakota - deskova hra, pekne udelane. Hraci hraji za osadniky nebo indiany. Kazdy ma jine cile.
Bison - trochu podobne Carcassonne, hraci pridavaji nove dilky mapy na stul a obsazuji reky s rybami a plane s bisony.

Kdybych si na neco jeste vzpomnel, dam vedet.

20.3.2018 08:50:31

Mysak
Díky, Bang máme (a bohužel nikoho z nás úplně nezaujal), ale na ostatní mrknu. Kdyby tě napadlo ještě něco, klidně dej vědět. :-)

20.3.2018 08:51:56

z novějších
zjednodušená verze Lewise a Clarka - Discoveries

20.3.2018 09:32:27

aj tieto

Pueblo
Pow - wow
Ogalala

20.3.2018 11:23:36

Howgh
"Ogallala / Up the creek" je karetní hra s vyloženě indiánským tématem.

Pak si vzpomínám ještě na Stopaře, česká hra, vyšlo to po pádu komunismu tak v letech 1990 - 1995, takové indiánské pseudo pexeso, kde musel hráč vysbírat svým indiánským stopařem nepřátelské zvědy...

http://www.deskove-hry.eu/stopar


20.3.2018 14:57:04 | Upraveno autorem (porovnej)

divoký západ
Ahoj,

tak s indiánskou tematikou určite Bison, Thunder on the prairie, čo je super hra od Kramera a Kieslinga...

a pre menších by možno bola zaujímavá a nenáročná 9-Shooter Quick Draw, kocková prestrelka z Divokého Západu, je to na domáce vyrobenie (súbory budú snáď schválené v dohľadnej dobe tu na ZH..)
viem prípadne preposlať na súkromný e-mail (pozri si hru na ZH a napíš, ak by zaujala)

22.3.2018 13:08:19

....
V tomhle případě bych opustil desku a šel ven. Postřeh,hbitost rychlost ..... ale i ta zábava .... idiánské kostky, "drápky" ..... pokud nejde střelba z velkého luku tak "špejlák" a střelba doma .....
http://www.deskovehry.info/pravidla/pikaria.htm
Nebo si vytiskni pexeso s tematikou a hrajte ho jako bouchací.
Vše rubem. Otočíš jednu,druhou,třetí a pokud je již otočená na desce .... tak si ji rukou označím .... "položím" na ni ruku, no a na ni většinou ti pomalejší.....
No a nebo halali v indmódu.
Jsou tam sice hry jen pro dva, ale turnaj se hodí.
Nebo prolistovat dva divochy,ztracenou stopu,zapletala ...hry v klubovně...... a jen si vybrat. Nápadů na celý život. :o)


.....Tikal... jihoamerický domorodec ...indián... to by taky šlo....když jsme na tem stoleherním servru.
Taková nenáročná rychlovka.
(zjednodušeně ... domorodec z jihu severní ameriky) "o)



/pro hnidopichy .... z mezoameriky/

24.3.2018 06:27:31 | Upraveno autorem (porovnej)

.....
gigamic coyote
ještě jsem si vzpomněl .....

24.3.2018 07:17:42

Díky
Děkuji všem za tipy. Už mám vybráno :-)
To petrin: Hry na ven i dovnitř mám samozřejmě připravené taky a není jich zrovna málo. Jen jsem chtěla nějakou tematickou záležitost pro chvíle, kdy bude venku lít jako z konve a zásoba indoorových aktivit na daný den se vyčerpá (mám soutěže rozdělené tematicky pro lovce/ stopaře/ šamana/...každý den bude zasvěcen někomu jinému, ale počítám hlavně s pobytem venku).

26.3.2018 20:07:32

Vybíráme z Bazaru

Zaklínač: Starý svět - KS sada kostek od 1€
Zaklínač: Starý svět - KS sada kostek od 1€
Akt. cena: 8 €
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas