Hra pro duchodce

Zdravim deskoherniblazny :)
Nekdy se stavuji s pritelkyni u prarodicu a radi si zahrajem karty (zolika, canastu) nebo Clovece. Chtel bych si s nimi zahrat i nejakou modernejsi hru a tak se obracim na vas s inspiraci. Jaka hra by se podle vas libila prarodicum a zaroven bych ji mohl vytahnout mezi vrstevniky?

Hra by urcite mela byt pro 4 hrace, mela by zabavit starsi i mladsi. Nemela by byt nijak slozita a taky rozhodne ne postrehovka. Spise vice na premysleni ci oddychovka.
Nemam rad hry Cesky film, Cesko ci Evropa
Hodne se mi libi hra Timeline,kterou si nejspis poridim ale rad se necham inspirovat i k nejake dalsi :)
Predem diky
20.11.2016 23:15:49 | Upraveno autorem (porovnej)

...
No určitě Krycí jména, pokud nemáš :) Ta je právě snad úplně pro všechny.
Dále pak mohou fungovat karetky:
Colloretto,
6 bere,
Mamma mia (když jim to zvládneš nějak vysvětlit, je to trochu záludné),
5 okurek (a valná většina štychovek, jako třeba: Tichu, Haggis, diamonds...)
Suchi go
Oceanos
možná i hanabi

Z deskovek už je to ošemetnější, ale věřil bych:
Tokaido,
Ticket to ride
Splendor (ač ho moc nemusím)
Cacao
Možná i alhambra
Slyšel jsem i dobré reference na Vládce Tokia (bude dotisk někdy v únoru)

A pak tu máme kooperačky, tam bych zapřemýšlel nad tojicí: Pandemic, Zakázaný ostrov (Forbbiden island) a Zakázaná poušť (forbbiden desert)

Asi bych mohl pokračovat, ale těžko říct, každý je jiný... snažil jsem se volit hry s jednoduchými pravidly, ve kterých něco buduješ nebo tvoříš. Výjimkou je Tokaido, která by měla zaujmout svou pohodovostí. Raději se vyhni hrám, ve kterých máš nějaké skryté informace, i když klasické karetky je maj, ale co většinou znám starší, tak nejsou ochotni se moc učit kvanta informací a to u skrytých informací je přítomno. Skryté úkoly tedy spíše ne, ale třeba v Ticket to ride jsou přímo primitivní na pochopení.

A často slýchávám názor, že se líbí starším i hra Tikal, ale tam je to těžší s pravidly.

20.11.2016 23:54:44

Spis
Bych volil neco jednoducheho na pravidla.abys je hned neodradil.ale specifikace duchodci je takova zavadejici,treba se z nich vyklubou geeecci :) tak napriklad dr heureka :) a ted vazne, asi bych zkusil port royal. Tak pekne zaparte

21.11.2016 00:00:00

Je to jako s dětmi
Toto jsme řešili také. Začal jsem s hlavolama, ty se neujaly. Tak jsem vzal timeline Historie a bavila hodně. Nejvíc však chytly Otázky pro pamětníky. Ještě dodám, že věk prarodičů je 83 let.

A abych upřesnil nadpis, proč jako s dětmi, protože pokud jednomu důchodci se líbí jedna hra, neznamená to, že jiným se bude líbit také. Toto řeším s našimi dětmi a pokud dostanu nějaký tip, tak většinou se neuchytí u našich dětí a obráceně. U středních ročníku :-) se snáze odhaduje, na jakou hru je.

21.11.2016 00:13:16 | Upraveno autorem (porovnej)

....
Carcassonne - prakticky je to jak domino :-)
Takenoko
Tsuro
Milostny dopis
Male velke galaxie

21.11.2016 05:17:45

senior hry
z mé zkušenosti se starouškama

Rummycub
Mexický vlak - Domino
Triomino
Sequence
Quiddler
Qwirkle

21.11.2016 08:06:55

...
Ja by som zase seniorov nepodceňoval :-). Hrávam s mojimi rodičmi ( 75 a 76 rokov ) aj zložitejšie hry. Otec si napríklad obľúbil Puerto Rico, ktoré " musím" s ním hrať pri každej návšteve u nich doma, a Orleans.

ďalšie oblúbené hry, ktoré bezproblémov zvládajú a nie sú to fillery:

Ticket to Ride
Quadropolis
New York 1901
7 Divu
Dixit
Krycie mená
Java
Tikal Mexica

21.11.2016 09:26:01

...

Jo Puerto rico taky má úspěch i u starších

Ale na začátek bych doporučil začít něčím snadným... krycí jména by měli být ideál, naši babičku hry nikdy nebavili, až na tři výjimky: Česko, Timeline a právě Krycí jména :)

21.11.2016 12:20:15 | Upraveno autorem (porovnej)

táta
je tvrdej mariášník. Zahraje s náma vlastně cokoliv, ale jen u jedný hry jsem neslyšel toto: "hmm, hezký, ale mariáš je lepší."
Tou hrou je tikal
Jinak rummikub a triomíno si kupují u nás v krámu nejčastěji. Myslím starší a pokročilý.

22.11.2016 23:43:41

Diky
Vsem diky za příspěvky.

I když věřím, že vaši staroušci zvládnou složitější hry typu Puerto rico, u nás bych je tím spíše odradil. Možná kdyby to začalo dědu časem bavit tak bych mu ukázal něco komplikovanějšího. Ale i tak musím řešit aby to bavilo i přítelkyni, takže se ten výběr co si domů pořídím zužuje (naštěstí pro mou peněženku :D)

Určitě si seženu Timeline a možná i více edicí
Taky mě zaujala myšlenka hry Port Royal - jednoduchá pro starší a časem i pro mladší :) to by mohlo zabavit
Qwirkle - vypadá taky zajímavě, možná časem
Krycí jména - upřímně pořád jsem nepřišel na to v čem je tak úžasný, asi bych si je měl zahrát :)
Splendor by sice asi zvládli ale ten nebaví mě :D

jeste jednou díky, jinak klidně do vlákna dávejte další vaše myšlenky, třeba se budou někomu hodit ;) já dám časem vědět s čím jsem uspěl :)


23.11.2016 02:18:08

Krycí jména
Jo, taky jsem si kdysi říkal, co na tom všichni vidí...
Zahrál jsem a pochopil :)

23.11.2016 08:24:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Galactic Almanac k ISS Vanguard - artbook
Galactic Almanac k ISS Vanguard - artbook
Akt. cena: 650 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas