Hra podobna talismanu - hratelna i ve dvou

Najde se nejaka hra podobna talismanu ktera je dobre hratelna ve dvou i vice lidech?
Talisman je prvni fantasy deskovka co jsem mel, ale ve dvou to neni ono.

Zaklinace nepsat!
22.3.2016 13:13:26

Proroctví
mnozí s tím asi nebudou souhlasit, ale nás tato hra ve dvou opravdu baví ;-)

22.3.2016 13:17:00

Ta jemna
Dik za tip, ale asi to nebude ono.

Je dcela tezke nec vybrat tohodle tipu tak aby to bylo hratelne aj ve dvou.

22.3.2016 13:58:59

hra pro dva
Co hry typu Descent? Teď bude vycházet aplikace, která vám změní styl hry na čistě kooperativní, případně můžete hrát jeden za hrdiny, druhý za overlorda..

A ty více Talismanní hry - Legend of Andor nebo Runebound by měly být obě více na tenhle způsob..

22.3.2016 16:27:41 | Upraveno autorem (porovnej)

runebound 3rd edition
Runebound je imho to co hledas. Ve dvou super, ackoli tam neni moc konfliktu tak ten soubojovej system to vynahrazuje, a ma to skvelou pribehovost, atmosferu, a aj dostatek strategie a taktiky... Pak pripadne uz postarsi Middle-Earth Quest je ve dvou skvelej, ale jeden hrac hraje za Saurona, coz je uplne jinej zazitek a pomerne brzy se mi to za nej obehralo...

22.3.2016 16:48:50

i sci-fi?
Co takhle Relic 40k. Je to defacto talisman s upravnejma mechanikama. Není tam PVP jako v talismanu a hra ve dvou fakt pěkně odsýpá.

jak píšou ostatní, tak Runebound 3rd. E je ve dvou taky dobrej. Při bojích jsi pořád ve hře.

22.3.2016 18:02:01

Runebound
Na ten jsem zapomnel :-).

Jak velky rozdil je treti edice od druhe edice?

22.3.2016 18:38:49

....
dorn,claustrophobie,andor.
Ono je to teda ne úplně podobný, ale proč hledat podobné hry? Že?
Třeba to chytí. Nás tedy jo.
Claustrophobie je tedy primárně pro dva. Ale pořád je to dvě ze tří .....
A jeste war of the rings.

22.3.2016 19:14:03 | Upraveno autorem (porovnej)

....
Popisek je hra podobna talismanu, ale hratelna ve dvou.

Dorn, descent a pod do toho zanru nestadaji i kdyz to jsou dobre hry.

Prosil bych od znalych popsat rozdili mezi 3. Edici a 2. Edici runeboundu.

22.3.2016 19:24:44

..
co hladas je asi Relic... Prerabka Talismanu (scifi - WH4k) 2-4 hracov.. takisto behas dokolecka ehm, ale dosah uz nie je urceny striktne hodom kostky, ale daju sa minut zdroje na jeho modif.. Velky evolucny krok!)


E> oops, som prehliadol, Yedle to uz spominal.. mea culpa.

22.3.2016 20:23:04 | Upraveno autorem (porovnej)

rb
2. edici jsem nehral, ale rozdil je to prej velikej. O neco kratsi, pevne stanovena (pocet kol) herni doba, uplne jiny souboje (misto kostek se pouzivaj zetony jako kdyz "vestis z run" a za potvoru hraje protihrac), scenare, encountery nejsou rozdeleny podle obtiznosti ale podle typu atd...

23.3.2016 06:00:25

Runebound 2.edice
R2 mám už leta a stále ho občas vytáhneme. Nakoupil jsem i dost rozšíření. když byly k sehnání. Obsahují i koop scénáře a podobné věci. Základní hra je v pohodě, ale nutně potřebuje house rules. Problémem je herní doba, obtížnost, kterou silně doporučuji rapidně snížit (bez toho se hráč může na začátku zamotat a doslava hodiny se motat, paběrkovat a ostatní mezitím jedou k vítězství) kola kdy člověk cestuje a nic nedělá, nejasný systém soubojů mezi hráči. Klíčový problém jsem ale nedokázal vyřešit je nedostihnutelnost vedoucího hráče. Ten, který si na začátku dobře lízne kartu dobrodružství a udělá nejaký level, tak je jasným vítězem a nikdy se nám nepodařilo někoho v průběhu hry předběhout.
Na netu je spousta úprav a sám jsem vytvořil mnoho minirozšíření, hra je tomu nakloněna.
Celkově hru hodnotím jako pěknou. Je tam co vymyslet, ale zase to člověk nesmí brát moc vážně.

23.3.2016 07:11:55

Vybíráme z Bazaru

Kolekce D-Day Dice: 2nd edition
Kolekce D-Day Dice: 2nd edition
Akt. cena: 1600 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas