hra podobná Saboteurovi

Zdravím všechny. Předem bych chtěl uvést, že nejsem nijak zvlášť velikým hráčem, ale před nedávnem jsem hrál karetní hru Saboteur a celkem mě nadchla. Zejména ten okamžik (resp. doba), dokud ostatní hráči nevěděli, zda-li jsem sabotér (škodič) nebo trpaslík. Zároveň mě na hře bavilo, že byla značně kompetitivní (1v3, 2v4, atp.) Z výše uvedných důvodů bych se vás, ostatních hráčů rád zeptal, jestli tedy víte o nějakých ostatních stolních hrách podobných právě tomu Sabotérovi. Ať už karetních, tak i deskových. Děkuji všem za jakoukoliv reakci.
29.1.2015 12:05:59

obecně
jakékoli blafovací hry od těch jednodušších (Mayday, Mafia, Resistance) po složitější s prvkem zrádce (Shadows over Camelot, Battlestar Galactica)

29.1.2015 12:28:10

Zrádcovské hry
Mohu doporučit One Night Ultimate Werewolf, která vyjde letos česky od REXher a Dead of Winter, která zase pro změnu vyjde česky od MINDOKu.

Zajimavá je také hra SpyFall, ta vyjde česky opět od REXher pod názvem Superšpion.

29.1.2015 12:39:24

Stanice Paranoia
A samozřejnmě nezapomínat na hru Stanice Paranoia.
Atmoséru to má jako film Věc (The Thing, 1982)

29.1.2015 13:31:02

hra podobná Saboteurovi
děkuji všem za konstruktivní příspěvky. Vzhledem k tomu, že v českém jazyce je prozatím jen ta stanice paranoia, (která dle recenzí vypadá velice slušně), vyzkouším ji. Ještě jednou děkuji všem.

30.1.2015 10:22:35

cernous
Problém se stanicí v češtině bude ten, že ji asi teď už neseženeš. Co vím měla by být vyprodána a dotisk se neplánuje.

Nicméně abych navázal na kolegu Kewa který ti doporučil hru Reistance. Nehledej hru Resistance, ale Mafie což je česká předělávka. I když už ten Resistance bych označil za jazykově nezávislou hru (když nepočítám plot karty které se nemusí hrát). Mafii jsem našel třeba tady: http://www.darovanek.cz/produkt/mafie/

Edit: Beru zpět Stanici jsem našel třeba tady http://www.darkyla.cz/stanice-paranoia

(Nevím zda je toto považováno za reklamní sdělení či nikoli, nicméně nikde jinde jsem to nenašel takže reklamu asi nedělám.)

30.1.2015 11:08:06 | Upraveno autorem (porovnej)

...
NO a coup taky doporučuji, je v češtině a je to sice kapánek o něčem jiném, ale přeci se to podobá.

31.1.2015 10:18:34

ještě nezazněl
Ještě by se do toho dal počítat i Room 25, sice není česky, ale hra je jazykově nezávislá a nabízí i mód hraní se zrádcem, který je rozhodně nejzábavnější.

31.1.2015 10:35:53

room 25
Super alternativa na stanici.

1.2.2015 12:29:35

Stanice paranoia
jj, tohle je fakt super hra. Ale musíš ji hrát se super lidma. Zkusil jsem to se "špatnou skupinou" a byla to tragédie. Dokonce se pohádali. Ale jinak, když jsem si ji zahrál s "těma správnýma" lidma, byla to bomba.

4.2.2015 11:06:26

Vybíráme z Bazaru

Warehouse 51
Warehouse 51
Akt. cena: 220 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas