Hra podobná Dobyvatelům Vesmíru

Včera, při hraní Dobyvatelů Vesmíru/ Race for the Galaxy ve třech s manželkou a synem jsem si uvědomil, jak je tato hra do detailů doladěná, vyvážená, rychlá a zábavná pro nás všechny.

Proto již dlouho hledám něco podobného a dlouho nenacházím. Podobnou karetku která by zabavila a nebyla dlouhá (max 45 minut). Která by nebyla konfliktní. Která by byla vyvážená svými mechanismy tak jako DV. Ne deckbuilding, ne sběratelské LCG, ne klon DV (např San Juan), ne složité anglické texty na kartách, upřednostňuji jednoduchý název karty v AJ + piktogramy je ok.

Téma je libovolné, ale nechci tolkavou fantasy, Star Wars, zombies nebo kutulůla.

Vyzkoušel jsem Star Realms, Settlery, Dominion, Summoner Wars a několik dalších a stále nenacházím něco co by se tomu byť jen vyrovnalo.


2.3.2018 13:40:00 | Upraveno autorem (porovnej)

napadlo mě
Orion, nebo Mars teraformace... Ale těžko najít něco takového. Co rozšíření, o tom jsi neuvažoval?

edit: ale u Marsu jsem už hodně mimo 45 minut...

2.3.2018 13:49:19 | Upraveno autorem (porovnej)

.
Doporučil bych hodně důstojného zástupce karetních her s dobou okolo hodiny a bez textů na kartách zato s jasnými piktogramy. Jediná nevýhoda je částečná konfliktnost, ale myslím, že by se to dalo překousnout - pro mě jedna z nejoblíbenějších vůbec: Guildhall

2.3.2018 14:04:11

Space race: The card game
...jestli sezenes...

2.3.2018 14:11:58

nesplňuje úplně tvé požadavky, ale..
Roll for the Galaxy... nástupce race, akorát s kostkami. Kostky jsou moc pěkně využité a mám s toho stejný pocit. Za mě rozhodně doporučuji.

Eminent Domain - je to sice deck building, ale v některých bodech podobný RftG. určitě stojí a to se na něj aspoň podívat

2.3.2018 14:34:28

zkus
Zkus Deus, to jsou v podstatě Dobyvatelé Vesmíru akorát že s mapou. Ale hraje se to hodně podobně a navíc to je pravidlově dost jednoduché. Jedna z mých hodně oblíbených her. Pokud by se líbilo, tak doporučím i rozšíření.

Také mě napadlo 7 divů: Duel. To je technicky vzato jiná hra, ale pocitově to není zas tak vzdálené.

---
Šéfredaktor Deskofobie, čaroděj v CGE.

2.3.2018 15:21:03

Doporučuju
Masters of Orion

2.3.2018 15:42:26

.
Díky za tolik příspěvků

7Wonders:Duel samozřejmě mám, doma naše nejhranější hra vůbec

Master of Orion už mám v merku od doby kdy to recenzovali v Jouob castu, to mě hodně zaujalo

Roll ftG mě už taky napadl, nicméně nemám s podobnými předělávkami hry karetní do kostkové a naopak dobré zkušenosti ale zkusím to dát do wishlistu

Space Race: Card game už nějakou dobu ve wishlistu mám, tam nadšení mírně sráží ta cena...

Mars Terraformace je bohužel mimo hru, tu hru pro mě zabíjí ta zdlouhavost.

Deus, Eminent Domain a Guildhall jsem neznal, všechny vypadají nadějně, díky za tip, zařazuji na wishlist

Díky všem a kdyby ještě někoho něco napadlo, klidně přihoďte nějaký tip

2.3.2018 20:13:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Malé velké galaxie
Sice to není úplně co hledáš, ale za ty peníze je to dost dobrá hra.

2.3.2018 20:29:34

Biblios
...

2.3.2018 21:02:00

51st State
51st State původní základ. Případně ještě s rozšířením 51st State: Winter (potažmo 51st State: Ruins).

괜찮아

2.3.2018 22:04:41

Gosu 2
je bez textu a je tam ikonek jak... (hrajeme jedničku a ta má text, ale nedáme na ní dopustit)

2.3.2018 22:32:28

London 2nd ed.
Ve skutečnosti karetní hra. Relativně krátká. Ikonografie a stručný aj popis. U nás se docela chytla a hrajeme jí docela často. Myslím, že by to mohlo být to, co hledáš.

3.3.2018 09:31:24

#5C4RL37
než 51st State už bych radši rovnou doporučil New Eru

3.3.2018 19:52:26

Kew
Njn. Když oni chcó nekonfliktní.

괜찮아

3.3.2018 20:18:21

Karetka
A co Village of Valeria? Je to nekonfliktní karetka, která odsejpá. U nás doma je velmi oblíbená.
******
účastník JOUOB.castu

3.3.2018 21:22:30

Díky
Village of Valeria vypadá velmi slibně, i ten London vypadá k světu. Budu sledovat. Díky

Jo chci nekonfliktní, na konfliktní postapo dvojkovku mám skoro kompletní Neuroshimu Hex 2.5

3.3.2018 22:19:43

Glory to Rome
... pokud nevadí větší komplexnost. A nevím jak to bude se sehnatelností teda :(.

3.3.2018 22:37:46

Inovace
Inovace ja taková hezká karetka na hodinu o budování civilizace od pravěku do současnosti. Postupně se vykládají různé technologie, které poskytují různé symboly, a při jejich převaze nad ostatními lze spouštět různé efekty karet.

5.3.2018 10:44:49

#5C4RL37
Oni nevědijó co chtějó ;)

Ještě mě napadl Guns & Steel - na Světě deskových her ho mají za moc pěknou cenu včetně samostatně hratelného rozšíření (základ je konfliktnější, rozšíření spíš farmící :) ).

6.3.2018 11:44:25

po pár měsících
Tak opět oživuji toto téma, jsem si sehnal několik vašich tipů:

Villages of Valeria (i s expanzemi) nás absolutně nadchla. Je to přesně ten typ hry, který bude sedět každému milovníkovi her typu RtfG. Okamžitě vystřelila do mého TOP 5 co jsem kdy hrál.

Guildhall - není to zlý, též odehráno více partií, ale ten konflikt je tam až příliš velký, dost tím trpí strategie. Spíš se dívám co kde komu seberu, zniřím, než to co sám postavím. Ale není to zlé, mě to baví, manželku už méně...

Inovace. - ještě více chaotický karban než Guildhall, opět to má skvělé nápady, ale hratelnost těmi mraky kombinací strašně vázne. Po pár hrách šla na místní bazar...tohle určitě není můj šálek kávy...

Další hry občas soutěžím...Deus, Master of Orion a další...


Kdyby Vás cokoliv dalšího napadlo co nebylo před tím zmíněno, perte to sem. Děkuji předem

11.8.2018 17:48:29

Boží zboží.
Je to asi trochu víc o štěstí než DV.

13.8.2018 05:54:09

Arctic Scavengers
Tohle hledáš.
doslova kopie DV ale v jiné grafice a zajimavě příjemně udělaný souboj hráčů na konci každého kola.

https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/arctic-scavengers-4275/?gatracking=autocomplete

13.8.2018 13:35:16

Myslibor
Ehm, nespletl ses trosku? Arctic scavengers je uplne jina hra nez dobyvatele vesmiru ( jedna se o deckbuilding podobny dominionu)

13.8.2018 13:54:35

Arctic Scavengers
Podle obrázků to vypadá že to může mít podobný "lead/follow" mechanismus, o který mi jde v podobných hrách především

13.8.2018 15:29:36

lead/follow
pro tenhle mechanismus doporucim
1. eminent domain
2. glory to rome

13.8.2018 15:54:15

Vybíráme z Bazaru

Marvel united deadpool aj
Marvel united deadpool aj
Akt. cena: 410 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas