Hra do 500?

Ahoj všem :-) Máte nějaký tip na hru do 500? Chtěl bych něco strategičtějšího a taktičtějšího, ne však abstraktní hru. Taky bych nechtěl žádnou hru typu blafuj, švábí salát aj...
Předem dík za odpovědi :-)

Zatím přemýšlím o: Alhambra, Puerto rico, Dobyvatelé vesmíru, temné znamení, Citadela...

Ještě upřesním, že je pro mě důležité aby to bylo hratelné dobře ve dvou, což s výše mnou uvedených nevím... každopádně jinak mi je to tak nějak jedno
6.12.2013 15:25:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Hra do 500,-
Záleží pro jakou skupinu resp. pro kolik lidí to chceš? Preferujete scifi, fantasy atd.? Citadela i dobyvatelé vesmíru jsou určitě dobrá volba, s ženou dost hrajeme i Revolver (pouze pro 2).

6.12.2013 15:39:07

Mejlo
Revolver vypadá dobře... jinak jak jsem editoval výše, jde mi jen o dobře hratelnou hru ve dvou... se strategickými a taktickými prvky

6.12.2013 15:49:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Hra do 500
Sice este nemam vela nahrate, ale odporucam Dungeoneer - kopa variacii, rozsireni (kazde hratelne aj samostatne), .... vela muziky za malo penazi

6.12.2013 16:12:51

další názor
Alhambra je ve dvou dobře hratelná,ale nemá strategické prvky.Dost velkou roli hraje náhoda.
Strategie i taktika má podstatný vliv v Le Havru,náhoda je minimální.
Časově i strategicky méně náročné je Fresco,náhoda je přiměřená.

6.12.2013 21:42:01

....
určitě se podívej na glory to rome,jambo,insula,antike duelum, le havre: inland port,andor,dorn a i temné znamení. Ale místo temného znamení bych zase možná vzal ghost stories. Tady cena plně odpovídá kvalitě.
Ne vše je do 500,- ale to co říkáš, taky ne.
A abstraktní nechceš proč? Hive je super.
Citadela je dobrý kup.

6.12.2013 22:50:27 | Upraveno autorem (porovnej)

pro dva
Citadela a Dobyvatelé jsou fajn.
Čistě pro dva je Caesar a Cleopatra, pro páreček ideální :) Ale nevím, zda je ještě k sehnání.
Navrch musím doporučit hru Království, je pro 2-4 hráče, ve dvou výborná, hooodně nasírací (jinak se to říct nedá).
:)
Všechno kolem tří stovek.

6.12.2013 23:29:57

pokud už se bavíme
i o hrách mírně nad 500, tak bych zvážil třeba Runeage - má podle mě zajímavou znovuhratelnost a pokud vás bude bavit, je k němu i (prý povedené) rozšíření. Jinak mí oblíbenci v téhle kategorii rychlých a levných i pro dva jsou King of Siam, Speicherstadt a Santiago de Cuba (tomu bych věnoval asi největší pozornost, přijde mi ze všech těch, co jsem jmenoval, nejpřístupnější i např. nehráčům).

7.12.2013 00:02:08 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Nutno říci, že se mi výběr vcelku rozšířil. Můj asi hlavní favorit je citadela, mám něco nahráno na brettspielwelt(či jak to je) a baví mě to. Potom bych to viděl na Alhambru. Ale velice mi zamotává hlavu Revolver, u kterého se mi hlavně líbí to příběhové pojetí hry. Z vašich tipů mi dále přijde rozumné Le havre a Insula. Možná ještě to Království, ale to už jde tak trochu do abstraktna mi přijde.

Ještě odpovím na dotaz ohledně abstraktních her. Když hraju deskovky, jde mi v prvé řadě o zábavu a v druhé o atmosféru. A to jaksi abstraktním hrám chybí. Jsou příliš logické a ve své podstatě těžké... ano hrál jsem hive, nebavil mě. Neopovrhuji jimi však, naopak obdivuji jejich zdánlivou jednoduchost ve které je schována ta největší složitost, ale nejsou nic pro mě.

7.12.2013 19:52:50 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Poté co jsem hlouběji uvažoval, jsem přišel na tato fakta:
Tématicky a atmosférou mi je nejbližší Revolver
Citadelu mám odzkoušenou a dá se hrát i ve více hráčích, je jednoduchá na pochopení
U Alhambry je to podobné jako u výše zmíněné citadely, navíc se mi líbí způsob "aukce"
U Le havre mě trochu odrazuje přemíra ekonomiky ve hře, neměl jsem totiž ještě s ničím podobným zkušenosti, na druhou stranu je to také důvod, proč bych do toho mohl jít
Insula je zajímavá a atmosférou mně také blízká.

Závěr: Stále vede Citadela v těsném závěsu je Revolver a Alhambra. K Le havre a Insule bych se možná nechal přemluvit, možná.

7.12.2013 20:50:19

Hra pro dva a vice
Hele tak za petikilo bych si pro vice hracu koupil urcite

Mafia City

bohuzel minimalni pocet hracu je 3, na druhou stranu je to takticke az az a hratelne v jakemkoli postu hracu v rozmezi 3-5.

Pro dva hrace bych sel krome jiz zminenach do

Řím (ten ale asi nesezenes), nebo jeho druhy dil Arena Roma II (ten se sehnat da)
Neuroshima Hex Duel (akticke az na pudu a kdyz te to omrzi ma to haldu rozsireni)

Doporucil bych i zakladni Neuroshimu Hex ale ta stoji tak 900 zatimco ten duel sezenes uz za cenu okolo 600. Jinak Citadelu ve dvou si moc nedokazu predstavut. Dost rychle se to ve dvou ohraje, nejlepsi je ta hra ve 3-4 hracich. Radeji bych se poohledl po jine.

7.12.2013 23:33:45 | Upraveno autorem (porovnej)

ruy

za mna..
..strategicky takticky a doskovo dizajnovo egizia alebo endeavor a podobne kartovo caesar vs. clepatra alebo battle line

7.12.2013 23:50:41

...
Děkuji moc všem :-) Nakonec jsem si vybral pro někoho překvapivě Alhambru a k ní se do 500 vešlo i hanabi. Hlavní důvod byla hlavně nejnižší cena. Jinak z níže zmíněných si rozhodně v budoucnu nějakou vyberu... ostatně i Hanabi byla kupovaná na doporučení jednoho uživatele zde na zatlorenkách.

12.12.2013 13:46:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Comanauts
Comanauts
Akt. cena: 470 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas