Hledani asymetricke hry

Zdravim vsechny hrace,

jelikoz jsem relativne novej v problematice deskovek, a uz nejaky ten patek hledam zcela specifickou hru a nemuzu najit, musim se obratit na zkusenejsi hrace.
1. Drtivou vetsinu casu budeme hrat ve dvou
2. Hledam asymetrickou hru - ne odlisne cile (muzou byt stejne) ale hlavne co nejvic odlisne frakce, a co nejvic frakci/stran, za ktere se da hrat
(pozustatek z hrani PC her Starcraft II, Starcraft, Dune 2000, Age of Mythology, Tiberium Wars, Generals, Heroes MM 3, a pod.),
vlastnost, ktera se mi nejvic libi a ktera dela hru pro me zajimavou

Nasel jsem nejake ale aneb mam problem, aneb jsou rozporuplne nazory hlavne v diskusich ohledne kvality ve smyslu hratelnosti:
1. Warcraft - existuji i mnohem lepsi hry (nazor tady z fora)
2. Terra Mystica - ve 2 ztraci kouzlo (nazor tady z fora)
3. Age of Mythology - spatne zvladnuty system boju (bgg forum)
4. Starcraft - nesezenu
5. Dune - temou (Frank Herbert) uplne nejblizsi ale nesezenu
6. Android: Netrunner LCG - pro me nejhorsi tema
7. Neuroshima Hex - na muj vkus ne dost komplexni a epicka, i kdyz co se tyce strategickych moznosti a hratelnosti, muze byt na tom dobre

Po precteni pravidel se mi opravdu moc libi Cosmic Encounter a zcasti taky Chaos in the old world, ale hrat se da az od 3 hracu.
Proto bych pozadal o nejaky tip od pravidelnych/zkusenejsich hracu.
15.6.2014 17:37:08

Theseus?
5 frakci a rozsireni je vice mene na ceste.

15.6.2014 17:51:19

...
Nu, asi to nebude úplně dle požadavků, ale asymetrické to je a pro dva taky: Revolver. Pak mě napadá super hra Summoner wars... to by mohlo být něco pro tebe.

15.6.2014 17:54:18

Asymetric
Ahoj jestli hledáš hru pro dva tak netuším proč ti v tom seznamu vůbec figuruje Dune, ta je hratelná tak v 5-6.

Nicméně Neuroshima Hex, tu bych rozhodně nezatracoval. Vlastním ji a je asymetrická až až. Nad nějakou komplexností bychom se zastavit mohli. Přijde na to co nazýváš komplexní, NH je jednoznačně těžce konfliktní strategická hra kdy se jedna partie ve dvou může protáhnout klidně na 2 hodiny (za předpokladu, že dlouho přemýšlíte), nicméně taky se dá v pohodě dohrát za 30 minut. Otázka je jak moc v tom chcete být dobří. Za sebe můžu Neuroshimu Hex jednoznačně doporučit, mám za sebou zhruba 100 her a ještě mě neomrzela, víceméně to ani nejde protože těch kombinací soubojů je fakt hromada a každý z národů je do značné míry jiný a některé jsou úplně mimo. Navíc těch národů je dneska opravdu hodně. Vlastním verzi 2,5 a prakticky všechno co se dá do ni sehnat tedy základní hru která obsahuje 4 národy, všechny rozšíření, což je dalších 6 národů a i rozšíření duel, což jsou další 2. Navíc ta hra ještě není mrtvá a stále se oficiálně rozšířuje, nedávno například vyšlo rozšíření Neuroshima Hex: Mississippi (to bohužel nemám). Celkem to máš 13 národů a jenom ve hře každý proti každému máš haldu možností. Nyní začala vycházet i verze 3 s předělanou grafikou, tam zatím těch národů není tolik chvíli jim trvá než to všechno předělají do nové grafiky ale pokud vím předělávají všechno navíc v základu máš bonusový národ Doomsday Machine který ve verzi 2,5 není (byl v nižších verzích) to ti celkem dělá 14 národů, celkem tedy 91 různých kombinací ve hře dvou hráčů. Když si tu hru navíc objednáš z polska (hra je jazykově nezávislá takže je to šumák) tak tě celá ta sranda ani nevyjde moc draho.

Starcraft bych ve dvou taky moc nehrál a Warcraft je dost zdlouhavá nuda (aspoň podle mě). Do LCG her bych raději vůbec nešel pokud nevíš co děláš, dokáže to být hodně drahá sranda. Cosmic Encounter by byla dobra volba ale taky az ve 3.

Jak už řekl matewr84 tak Summoner Wars a i ten Revolver je dobrá volba, ale Revolver zase má jenom 2 frakce které točíš furt dokola.

Co by mohlo byt ještě pro tebe mě napadá tak z lěhčích her Draco pčípadně něco od Kosmosu například Caesar a Cleopatra. Z těžších Duel of Ages případně Duel of Ages 2 (to by mohlo být přesně pro tebe variací asi úplně nekonečné množství).

Zajímavé by pro tebe mohlo být třeba ještě Mage Wars (teď někdo prodává v bazaru za slušný peníz) a nebo Quarriors ale ani jedno jsem nehrál a nebo letošní novinka Marvel Dice Master má hodně dobré hodnocení. Případně bys mohl zkusit nějakou figurkovku jako Discwars a nebo X-Wing. Částečně asymetrická hra je i Memoir 44, zvláště když vlastníš více národů. Těch možností je docela hodně.

15.6.2014 19:03:31 | Upraveno autorem (porovnej)

spitfire
Summoner Wars a Mage Wars jsou oblíbené hry pro dva. Pak určitě koukni na Earth Reborn a Claustrophobia.

15.6.2014 20:05:35 | Upraveno autorem (porovnej)

....
Jednoznačně claustrophobia a dorn. Rune age taky nezklamou.

15.6.2014 22:41:42

Nejlepší asymetrická hra pro dva
pro mě jednoznačně War of the Ring.

(Jde hrát i ve třech a čtyřech)

15.6.2014 23:00:25

War of the Ring
Urcite si prisazuju.

15.6.2014 23:24:23

ještě jsem tu
v nějakém podobném vlákně doporučoval Convoy.
Začínají ty dotazy nějak splývat.

16.6.2014 00:18:44

Earth Reborn
Ta hra je pre dvoch ako stvorená sú tam iba dve frakcie ale na hratelnosti to nijak neuškodí.

16.6.2014 07:34:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Hooodně her
Nevím jestli ten pojem asymetrická nechápu obecněji než je myšleno, ale napadá mě nemálo her, kde strany nejsou stejné, míra odlišnosti se samozřejěm dost liší :-)
Chaos in the old world
Runewars
Last Night On Earth
Smallworld
Fury of Dracula
Mr. Jack

Ale jak si teď znova čtu OP, tak jestli šlo o něco podobného RTSkám na PC, pak snad jedině Rubewars, a tam zrovna ta asymetrie není tak markantní jako ve hře, jejíž návrh se kolem toho točí, jako třeba v Last Night on Earth.

17.7.2014 22:22:26

přidám se
ke konvoji a nuroshimě, obojí dobrý
i ten smallworld by mohl vyjít.
Navíc je pořád málo bloodbowlistů a tak zkus kouknout i na to.
Spousta týmů a v lize bomba hra.
Tím pádem i dreadball, ale BB mám radši.

21.7.2014 17:02:09

za mňa
Za mňa jednoznačne Earth Reborn. Hranie za frakcie je úplne iné a úplne iné sú aj úlohy frakcií. Ideálne v hre vo dvojke. Ide o taktickú hru, nie o strategickú. Myslím že by si mohol mať najlepšieho kandidáta :) Potom podobné ERku je už zmienená Claustrophobia, len je to jednoduchšie.

21.7.2014 20:26:56

Labyrinth: The War on Terror, 2001-?
I když jsem jí ještě nehrál tak mám v plánu si jí pořídit a přijde mě právě hodně asymetrická.

25.7.2014 20:21:36

ER
Souhlasím se stOKYi, Earth Reborn plně splňuje tvé požadavky. Ideální ve dvou, sice "pouze" dvě frakce (což je podle mě dobře), ale hraní je za ně komplet jiné. Navíc se systémem budování mapy a úkolů můžeš podle mě hrát her, kolik chceš, a žádná nebude stejná:) Pravidla se nejprve můžou zdát složitá, ale za chvíli ti přijdou přirozená.

25.7.2014 20:38:21

War of the Ring
Pokud aspoň trochu žerete Tolkiena, tak mrkněte na WotR. Sám jsem to zatím nehrál, ale v Palubě v Praze mají prý kopii první edice k zapůjčení, a vypadá to poměrně epicky.

18.8.2014 00:03:14

Tannhauser
Co zkusit Tannhauser? Mohl by zaujmout, ale mam pocit, ze je pouze pro 2. Je to podobne Earth Reborn a myslim si, ze ER je lepsi, ackoli je to trochu jina hra... zkus, uvidis.

18.8.2014 21:38:43

Vybíráme z Bazaru

Escape Room: Úniková hra
Escape Room: Úniková hra
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas