Hledám taktickou hru z prostředí WW2

Ahoj, prosím o radu, rád bych si koupil nějakou hru z prostředí WW2, ale něco kde je méně náhody než v Memoir '44 ale zase aby neměla extrémě složitá pravidla.
poradí někdo?
Díky
10.5.2016 11:05:38

Tide of Iron
Pravidla nejsou tak složitá, jak se můžou na první pohled zdát...

nebo

Axis and Allies

10.5.2016 11:11:12 | Upraveno autorem (porovnej)

ruy

conflict of heroes
Pravidla ta hru postupne ucia... Hraval som ju s 9 rocnym synom...
Prve vydanie aj s rozsirkom mam (v pripade zaujmu) na predaj..

10.5.2016 11:14:03

Tide of Iron
Musím podpořit předřečnici.

Myslím, že pravidla nejsou extrémně složitá a oproti Memoiru je to o dva levely výše.

10.5.2016 11:18:03

Heroes of Normandie
Pěkná fungující hra. Pravidla jsou sice napsaná docela nesrozumitelně, ale dají se stáhnout přepsaná pravidla, terá jsou naopak napsaná krásně. Oficiálně díky Kickstarteru budou i orignální pravidla přepsaná do srozumitelné formy, tudíž není důvod se něčeho bát, nebo se nechat odradit. Hra za to stojí.

10.5.2016 11:22:12

;-)
Ja by som upozornil na Valor and Victory, hru si môžeš doma vyrobiť a je to dobré!

Axis&Allies: v tejto hre sa budujú továrne, získavajú peniaze, nakupujú jednotky, podľa mňa je to skôr strategická hra a nie taktická ;-)

10.5.2016 12:00:52

Tide of Iron
Axis and Allies mi přijde taky spíš strategická, zaujal mě Tide of Iron, dá se to pro začátek hrát nějak zjednodušeně? Jak dlouho trvá průměrná hra včetně přípravy?
Díky

10.5.2016 12:20:40

;-)
Tide of Iron má jednu veľkú výhodu, že sa dá z času na čas kúpiť v bazáre za fakt dobrú cenu, ja som napríklad kúpil nový za 1100.- Kč a za túto cenu som ho tam videl už viac krát, len netreba skočiť po prvej ponuke. Dĺžka prípravy, náročnosť a dĺžka hry závisí od scenára ktorý si vyberieš, od úplne jednoduchých až po fakt veľké ;-)

10.5.2016 13:04:08

ToI
Nejjednodušší je asi začít u malých scénářů, které obsahují jen pěchotu.

10.5.2016 13:08:24

Tide of Iron
Treba ale povedať, že Tide of Iron nie je hra o ktorej by sa dalo povedať, že je bez chyby, ale zas nie sú to také chyby ktoré by ťa mali odradiť od kúpy, len treba s tým počítať.

10.5.2016 13:16:13

ještě přidám
Band of Brothers z kategorie taktických her malého měřítka

10.5.2016 13:36:46

Tide of Iron
Zamlada jsem hrál Slavkov (nic jiného vlastně nebylo) a moc mě to bavilo. Dívám se po nějaké novější hře, Memoir jsem hrál na počítači a je tam na mě té náhody trošku moc - karty a ještě kostky, to bych se spíš vztekal než bavil. Protuduju pravidla Tide of Iron a promyslím to.

springb: Můžeš se prosím o těch chybách rozepsat?

10.5.2016 13:36:48

Tide of Iron
Hra je známa tým, že väčšina scenárov je nevyvážených a niektoré scenáre tuším z ruského rozšírenia nebolo možné ani zostaviť. Niektorým hráčom to nevadí a hru hrajú uzrozumený s tým, že to tak proste je, alebo si sťahujú scenáre z internetu. Ja som to hral niekoľko krát a vždy som si hru užíval a keď som hral za silnejšiu stranu tak ti môžem povedať, že mi nikdy nevadilo, že je scenár nevyvážený!!! :-D

10.5.2016 14:03:58 | Upraveno autorem (porovnej)

ad nevyváženost Tide of Iron
však v reálu to taky nebylo vždycky fifty fifty - prostě děláš co můžeš - nikdy to není úplně beznadějný, přeci jen jsou tam kostky...ne? ;-) Každopádně je to skvělá hra, co se týče zážitku z hraní tedy...
/Nemám odehrané všechny scénáře, je možné, že se mýlím ve svém hodnocení v tom smyslu, že to s tou vyvážeností není zas až tak rušivý.../

10.5.2016 14:50:02 | Upraveno autorem (porovnej)

;-)
Tak v reálu to zrejme nikdy nebolo úplne fifty - fifty, ono len treba aby si ten skúsenejší hráč sadol za tú slabšiu stranu a hneď je to vyvážené. Alebo ja keď som hral s Klopikom, tak Klopik hral za slabšiu stranu a ešte som aj nafasoval ;-) to je život toto. Hra je to dobrá, to určite!

10.5.2016 15:14:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Cestou necestou
Cestou necestou
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas