Ghost stories nebo Dungeon twister Prison??

Ahoj, hledám hru, kterou budu hrát v minimálně 50% her solo, zbytek ve dvou. Mám v hledáčku GS a DT P.
Kterou hru by jste mi doporučili. Vom, že je rozdíl v tom, že GS jsou kooperace a DT P kompetitivní, ale jde.mi spíš o zpracování, zábavu, celkově lepší pocit z hrani.... Díky za rady.
Případně ještě Yggdrasil.

J.
21.9.2015 23:01:19

Obě hry mi
zpracováním, zábavou a celkovým pocitem z hraní přišly na stejno. Světostrom jsem nehrál.

22.9.2015 06:36:09

mě přišli dost rozdílný
I dt se dá hrát sám proti hře.
Klidně asi obě, dt je hůře k sehnání.
yggdrasil jsem nehrál, ale přijde i hodně podobný ghost stories.

22.9.2015 11:26:14

podil nahody
Otazkou je co preferujes. V DT je absence kostky. Vliv nahody je tam nizsi. Naopak uspech v GS je na kostkach hodne zavisli.

22.9.2015 12:06:07

GS - Yggdrasil
Yggdrasil - není až takový záhul, spíš rodinné s velice hezkou grafikou a tématem.

GS - Může koop i kopetitivně s rošířením Black Secret. Rozhodně to není o kostkách, pokud se budeš spoléhat na kostky a nikoliv na vlastnosti mnichů a vesničanů tak prohraješ. Výborná záležisto v solo provedení za sebou asi tak 40 her a stále baví.

Dungeon Twister - nehrál jsem tak nevím

22.9.2015 14:31:57

Porovnání
Všechny 3 hry hraju min. z 50% solo. Mám za sebou první solo hry DT2.

GS - originální krásné zpracování, smysluplnější příběh, jednodušší pravidla. Je zatraceně těžké to vyhrát už na nejnižší obtížnost. Dost záleží, jaké protivníky si člověk namíchá. Kostky, na které nelze spoléhat. Lze hrát sólo za 1, 2, 3 nebo 4 postavy. Mě osobně se to ale docela rychle ohrálo.

DT2 - zpracování je taky skvělé, figurky krásně detailní. Je to ale typ grafiky, který mi osobně moc nesedí, záleží na vkusu. Vadí mi kombinace dungeonu s potrubím a parními stroji, ale to je jen kosmetická záležitost. Dost záleží, jaké protivníky si člověk namíchá. Při hře je potřeba si hlídat víc věcí - složitější pravidla a vlastnosti jednotlivých postav. Celkově mě to zatím baví víc než GS.

Yggdrasil - přijde mi ze všech nejzábavnější. Zpracování nádherné, baví mě téma. Není to tak těžké jako GS, ale taky to dokáže zatopit. Kostka na kterou nelze spoléhat. Obtížnost se o dost zvýšit přidáním silnějších karet. Pravidla jsou jednoduchá a hraje se to svižně. Oproti ostatním jediná variabilita spočívá ve volbě postavy.

Shrnul bych to takhle:
Grafika a komponenty - GS, Y, DT2
Složitost pravidel - DT2, GS, Y
Variabilita - DT2, GS, Y
Zábava - Y, DT2, GS
Náročnost na mozkovnu - DT2, GS, Y
Obtížnost (na easy) - GS, DT2, Y

27.9.2015 13:52:11

Vybíráme z Bazaru

Arkham horror: karetní hra CZ + obaly
Arkham horror: karetní hra CZ + obaly
Akt. cena: 1299 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas