Fantasy hry bez kostek

Ahoj lidi,

již mám nějakou zkušenost s deskovakama (Hra o trůny, Descent, Zaklínač, BSG, Civilizace, World of Warcraft), a byl bych MOC rád, kdybyste mi poradili nějaké další hry.

1. Fantasy bojová hra (něco jako Descent) s vývojem postavy, a sbírání/kupování lepších věcí, a hlavně s tím, že se neháže kostkami, ale hrají se bojové karty, případně karty + kostky

2. Fantasy bojová hra strategického typu - něco jako že každé kolo postavíte barracks, ten pak produkuje jednotky atp

3. Fantasy hra plně kooperativní, kde hrajete proti hře (tady ty kostky tolik nevadí)

Předem všem děkuji za náměty ;)

Psycho
15.6.2015 20:22:23 | Upraveno autorem (porovnej)

Dorn
mohu doporučit Dorn - výprava za bránu osudu. Tam se kostky nepoužívají vůbec, je to fantasy a má to i nějáký ten vývoj postavy. A navíc je to české :)

15.6.2015 20:27:52

heroes of might and magic
Tam je vše i kostky. Nemůžu si pomoct, ale kostky k tomuhle stylu patří, tak to jako okoření.
Andor bude dotisk, plně koop, stejně jako defenders of the realm.
Samozřejmě mageknight.

15.6.2015 21:42:23

ruy

urcite
si omrkni Kemet...

15.6.2015 21:56:12

za mě
1. Fantasy bojová hra s vývojem postavy bez kostek:

Mage Knight (je to trošku teda mix RPG a strategie), vpodstatě náhodně generovaná mapa, je to takový deskový deckbuilding, kostky tam jsou v podobě toho že určují jaké krystaly máš k dispozici a dle toho pak nakupuješ/hraješ karty z ruky, ale není to tak náhodné jakože kdo hodí víc na kostce :) postupně ziskáváš lepší karty kouzel a monstra/jednotky pro svého hrdinu, která ti pomáhají v boji atd.. Hrál jsem jen jednou, ale hra mě dost bavila celou dobu, určitě jedna z top her co jsem kdy zkoušel

2. Fantasy bojová hra strategického typu -
Runewars (mám, hra je velmi dobrá, nebudu moc rozepisovat, viz recenze, jen počítejte tak se 3h hracího času ve 4 lidech, ve dvou bych to tipnul tak na 2h, ono se hrají rozkazy najednou, takže to pak docela ubíhá, boje se vyhodnocují pomocí balíčku karet, který je v zásadě docela podobný kostkám), dají se ale upravit některá pravidla, aby se vám hra lépe hrála (dá se to tak zrychlit apod..když nebude vyhovovat původní koncept), líbí se mi že mapu si tvoříte sami

Chaos in the Old World (nemám, ale všichni spoluhráči z Runewars se shodli, že je to rychlejší a asi jedna z nelepších v tomto žánru (lepší než RW, kterou zase mnozí jiní berou za top) - na BGG píšou, že čím víc lidí, tím lépe tj ideál 4-5 hráčů (5 tuším jen s rozšířením)

Warhammer Invasion (karetní hra pro 2, s rozšířením pro 4), každý má svoje město, získáváte každé kolo suroviny, dobíráte karty a vykládáte za ně jednotky, taktiky, vylepšení a budovy, cílem je spálit soupeři 2 ze 3 zón z jeho města, je to moc dobrá hra. Navíc by bylo plus, pokud tě baví deckbuilding před hrou, ale dá se připravit dopředu několik balíčků a s těmi hrát (tak to mám já, ušetří to čas :)

RuneAge - opět karetka, tahle je více zaměřená na deckbuilding během hry, dá se hrát více herních variant (coop, PvP, PvPvE atd..) velice zábavná a ne moc drahá, 4 rasy v základu, další 2 v rozšíření.. Za mě i za přátele, jak deskovkáře, tak ty méně políbené hraním deskových her jedna z nejzábavnějších her co hráli, nabízí spoustu možností a taktizování, každá hra je jiná. Nikdy mě nebavili deckbuilding hry typu Ascension, tahle je ale docela jiná a má pro mě hezčí fantasy grafiku karet i zábavnější soubojový systém, byť je ten základ takový společný - snažíš se do balíčku nacpat co nejsilnější jednotky, aby jsi je pak měl v dispozici k boji (ale to je v podstatě cílem každé strategie, dostat se k silným jednotkám, případné mít houf těch menších :)

3. Fantasy hra plně kooperativní, kde hrajete proti hře (tady ty kostky tolik nevadí)

Pathfinder Adventure Card game (včera mi přišla poštou nová série, ještě nehráno, ale dle recenzí je to špička v zánru RPG deckbuilding her), každý hraje jednoho hrdinu, máte základní balíček karet a plníte questy v podobě několika lokací (dalších balíčků karet), můžete při tom získat nové karty jako předměty, kouzla či požehnání apod, nebo narazit na monstra, pasti.. většinou je úkol najít v některé z dostupných lokací hlavního padoucha a toho porazit aniž by vám utekl do lokace, kterou jste ještě celou neprozkoumali.. Ale je to teda hodně o kostkách (pomocí karet předmětů a kouzel z ruky si posiluješ hody kostkou)

Kdybych mohl doporučit ještě jednu hodně dobrou, ovšem teda kostkovou hru, tak bych řekl Arcadia Quest - je to rychlé, zábavné, vývoj postavy a je to hodně PvP :)

17.6.2015 07:31:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Marvel champions hero pack Gamora
Marvel champions hero pack Gamora
Akt. cena: 245 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas